Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
Пошуковий запит: (<.>A=Puhach Ya$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 2
Представлено документи з 1 до 2

      
Категорія:    
1.

Puhach Ya. 
Modern methods of monitoring and assessing the current status of athletes-combatants in real time = Сучасні методи моніторингу та оцінки поточного стану спортсменів-єдиноборців у реальному часі / Ya. Puhach, V. Druz, A. Yefremenko, M. Galashko, V. Shutieiev, T. Nizhevskaya, V. Miroshnichenko, V. Revenko // Слобожан. наук.-спорт. вісн.. - 2019. - № 3. - С. 54-60. - Бібліогр.: 24 назв. - англ.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч517.150.91

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70281 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
2.

Puhach Ya. 
Modern methods of determining the individual norm of volumes and premising intensity of the exercisable motor activity = Сучасні методи визначення індивідуальної норми обсягів і допустимої інтенсивності виконуваної рухової діяльності / Ya. Puhach // Слобожан. наук.-спорт. вісн.. - 2020. - № 1. - С. 93-97. - Бібліогр.: 12 назв. - англ.

Проблема індивідуального підходу в організації фізичних навантажень з метою оздоровчої спрямованості їх використання завжди передбачає необхідність врахування поточного функціонального стану, рівня підготовленості та відповідно до цього вибору доступного фізичного навантаження за інтенсивністю та тривалістю, а також допустимої складності її виконання. Всі ці критерії можуть бути з успіхом визначені за умови врахування динаміки та індивідуальної норми протікання адаптаційної реакції на запропоноване фізичне навантаження. Дані питання багато в чому залишаються ще недостатньо вивченими, що визначило спрямованість викладених результатів проведених досліджень. Мета роботи - визначення оптимальних обсягів навантаження, його інтенсивності, тривалості та допустимості структури запропонованих рухових дій із подальшим визначенням режиму харчування та відпочинку, достатніх для проведення чергового тренувального заняття; визначення статичної напруги, що забезпечує робочу позу, необхідну для здійснення кінематичних переміщень частин тіла та динамічних зусиль, що визначають ці переміщення. Матеріал і методи: швидкісна відеозйомка; оцінка статичної напруги на кут розгинання біокінематичних ланок; метод пліометричних навантажень; метод побудови семантичних просторів для впорядкованого уявлення емпіричних даних; метод оцінки якісної структури будови соматотипа за М. Я. Брейтману і К. Хірата; геометричні методи впорядкованого структурування емпіричних даних, які виявлятимуть закономірності реакцій організму на альтеруючий вплив. У ході контролю зміни статичної напруги на кут розгинання біокінематичної пари "стегно-гомілка" встановлено закономірність збільшення величини станової сили на кут розгинання колінного суглоба. Ця закономірність виражається логарифмічною спіраллю, що визначено філогенетичної природою морфофункциональної залежності динаміки зміни станової сили. Статична напруга є найбільш ефективним показником міри стомлення. Використання стандартних пліометричних вправ надають можливість оцінювати міру стомлення зі зміни шляху демпфірування руху тіла у фазі реакції з опорою при зістрибуванні зі стандартної висоти. У бігу або ходьбі це оцінюється на підставі відеозйомки характеру руху опорної ноги у фазі опори. Встановлена експоненціальна залежність надає можливість математичним розрахунком визначити максимально можливий обсяг роботи та інтенсивність її виконання у поточному стані індивіда. Така обробка здійснюється в реальному масштабі часу. Методику розроблено в ХДАФК. Зроблено висновки, що наведені методи оцінки індивідуальної норми оптимального обсягу фізичного навантаження та її інтенсивності у реальному масштабі стала можливою у результаті використання сучасних технічних засобів відеозйомки та комп'ютерних програм, що забезпечують побудову анімаційної структури переміщення об'єкта. Дана методика у даний час не має аналогів у світі в практиці досліджень в спорті.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч510 в

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70281 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського