Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
Пошуковий запит: (<.>A=Pozniak O$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 6
Представлено документи з 1 до 6

      
Категорія:    
1.

Mazurak O. 
Using of silicate materials for sewage sorption treatment from heavy metals / O. Mazurak, A. Mazurak, U. Marushchak, O. Pozniak // Вісн. Нац. ун-ту "Львів. політехніка". - 2014. - № 781. - С. 134-138. - Бібліогр.: 18 назв. - англ.

Надано результати досліджень використання різних типів силікатних мінералів, їх модифікованих форм для сорбційного очищення стоків. Охарактеризовано їх фізико-хімічні властивості, механізми дії та ефективність сорбції найпоширеніших мінералів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Н761.204 + Л293

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29409/А Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Pozniak O. V. 
Transformation of population migration in Ukraine after collapse of the Soviet Union = Трансформація міграції населення в Україні після розпаду Радянського Союзу / O. V. Pozniak // Демографія та соц. економіка. - 2017. - № 2. - С. 89-101. - Бібліогр.: 14 назв. - англ.

Розглянуто трансформації міграційних процесів, що відбуваються в Україні після розпаду СРСР. Представлено періодизацію розвитку міграційних процесів в Україні з моменту здобуття незалежності. У перші роки після здобуття Україною незалежності міграційні процеси були пов'язані переважно з поверненням мігрантів, у т. ч. жертв політичних репресій та радянської політики перерозподілу населення. Відповідно, в Україні спостерігався значний міграційний приріст населення. Становлення потоків зовнішньої трудової міграції відбулося в середині 1990-х років. Викладено причини розвитку трудової міграції, показано розподіл українських мігрантів за країнами призначення. Пояснено лідерство Російської Федерації за кількістю українських мігрантів в 1990-х роках. Драматичні події, що відбулися в Україні в 2014 - 2016 рр., вплинули на всі аспекти соціального розвитку країни. Міграційна ситуація в Україні постійно змінюється, а інтенсивність трудової міграції з України збільшується, причому помітна переорієнтація українців з Росії на країни-члени ЄС. Висвітлено причини цих процесів. Проаналізовано переселення внутрішньо переміщених осіб в Україні. Запропоновано рекомендації щодо вдосконалення державної міграційної політики України в ситуації, що склалася.


Індекс рубрикатора НБУВ: С73(4УКР)6-25

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25188 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Pozniak O. 
Research into structure formation and properties of the fiber-reinforced aerated concrete obtained by the non-autoclaved hardening / O. Pozniak, M. Sanytsky, I. Zavadsky, S. Braichenko, A. Melnyk // Вост.-Европ. журн. передовых технологий. - 2018. - № 3/6. - С. 39-46. - Бібліогр.: 22 назв. - англ.


Індекс рубрикатора НБУВ: Н331.742

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24320 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
4.

Pozniak O. V. 
Ukrainian migrants in Europe: situation depending on the region of stay = Українські мігранти в Європі: ситуація в залежності від регіону перебування / O. V. Pozniak // Демографія та соц. економіка. - 2021. - № 2. - С. 110-126. - Бібліогр.: 21 назв. - англ.

Україна є одним з найбільших донорів населення та робочої сили в Європі. Оцінювання міграції українців до країн Європи базується на даних трьох загальнонаціональних опитувань щодо зовнішньої трудової міграції (2008, 2012, 2017), опитування в рамках проєкту TEMPER за участю автора (2017 - 2018), а також даних низки інших досліджень української трудової міграції, проведених в Україні та країнах-реципієнтах. Мета статті - порівняльний аналіз міграції українців до різних регіонів Європи. Методи дослідження: системний підхід, метод комплексного використання інформації з різних джерел, порівняльний та графічний методи. Науковою новизною статті є виявлення особливостей зовнішньої трудової міграції громадян України залежно від географічного напрямку переміщень. Проаналізовано зміни в тенденціях зовнішньої трудової міграції українців, що відбулися за часів незалежності. Проведено порівняльний аналіз міграції українців до Західної та Східної Європи. Показано, що трудові поїздки до сусідніх з Україною країн здебільшого залишаються циркулярними та короткочасними. Міграція до Західної Європи характеризується переходом від циркулярної до постійної міграції з формуванням нових українських діаспор у країнах-реципієнтах. Проаналізовано склад мігрантів до Західної Європи за статтю, віком, рівнем освіти, регіонами походження, правовим статусом перебування за кордоном то що у порівнянні з українськими мігрантами до Східної Європи та зайнятим населенням України. Особливу увагу приділено професійному складу мігрантів до та після виїзду. Зроблено висновок, що збільшення частки Європейського Союзу в структурі зовнішньої трудової міграції з України є позитивним явищем, оскільки сприяє поширенню європейських цінностей в українському суспільстві. Оцінено майбутні тенденції української міграції, зокрема в контексті епідемії COVID-19. Представлені пропозиції щодо удосконалення міграційної політики України.


Індекс рубрикатора НБУВ: С73(4УКР)64-25 + Х809(4УКР)345

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25188 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія: Будівництво   
5.

Novosad P. 
Thermal insulation materials based on flax straw = Теплоізоляційні матеріали на основі костриці льону / P. Novosad, O. Pozniak // Theory and Building Practice. - 2021. - 3, № 2. - С. 46-51. - Бібліогр.: 50 назв. - англ.



Шифр НБУВ: Ж44353 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
6.

Marushchak U. 
Analysis of wall materials according to thermal parameters = Аналіз стінових матеріалів за теплотехнічними параметрами / U. Marushchak, O. Pozniak // Theory and Building Practice. - 2022. - 4, № 1. - С. 63-70. - Бібліогр.: 68 назв. - англ.



Шифр НБУВ: Ж44353 Пошук видання у каталогах НБУВ 


 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського