Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
Пошуковий запит: (<.>A=Pecheranskyi I$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

      
Категорія: Філософія   
1.

Pecheranskyi I. Р. 
Somatic transformations in the context of anthropotechnogenesis at the modern stage = Соматичні трансформації в контексті антропотехногенезу на сучасному етапі / I. Р. Pecheranskyi // Антропол. виміри філос. дослідж. : зб. наук. пр. - 2021. - Вип. 19. - С. 52-60. - Бібліогр.: 18 назв. - англ.

Мета статті - аналіз феномену та проявів соматичної трансформації в контексті антропотехнологічної еволюції на початку ХХI століття. Визначено, що розуміння концепту "соматичні трансформації" в рамках антропотехногенезу можливе лише на базі інтегративного підходу під час поєднання методології постнекласичної наукової парадигми, теорій технологічного розвитку людини, ідей трансгуманізму, концепцій інформаційного суспільства та впливу мережевих технологій на ідентичність людини з роботами у галузі біоетики та наноетики, етики нових технологій та нормативно-правовими документами, що регулюють процеси технотрансформації людини. Доведено на прикладі аналізу соматичних трансформацій в контексті антропотехногенезу, що людина за допомогою технологічного розширення власної психосоматики, як вирішує важливі глобальні та галузеві проблеми, так і опиняється в пастці відчуження в критичній її стадії, втрачає ідентичність й руйнує тілесність в її самості. Як засвідчує проведений аналіз, антропотехногенез супроводжується на сучасному етапі масштабними кількісними таякісними соматичними трансформаціями на базі NBIC-конвергенції, внаслідок яких виникає новий антропологічний підвид - Homo technologicus. Ці трансформації є закономірним етапом еволюції, що підтверджує тезу про сутнісний та функціональний зв'язок технології з тілесністю людини, які перебувають у відношенні "взаємопровокування". В основі парадигмального онтологічного та антропологічного зсуву, який відбувся на сучасному етапі, лежить ідея нерозривності антропотехнологічної коеволюції людського тіла та його середовища, що проєктує себе у психосоматичну структуру людини, задаючи для неї програму трансформацій з метою кращої адаптації до технонанобуття. Зближення життєсвіту людини та технонанобуття виступає платформою для соматичних трансформацій. Вони поділяються на дві основні групи: внутрішньоструктурні, субстанційні, пов'язані з техно-модифікацією безпосередньо тіла людини за допомогою біотехнологій та генної інженерії, кіборгізації, ксенотрансплантації, Hi-Hume у зв'язку з Hi-Tech та ін., та зовнішньоконтекстуальні, коли під впливом панкомунікації та гібридизації середовище все більше менталізується та соматизується, а сучасні технології поступово перетворюються на соціальне тіло людини.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю252:Ж + Ю923

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж74194 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського