Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>A=Neklyudov I$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 4
Представлено документи з 1 до 4

      
Категорія:    
1.

Azarenkov N. A. 
Reactor materials - modern status / N. A. Azarenkov, I. M. Neklyudov, V. N. Voyevodin // Вісн. Харк. нац. ун-ту. Сер. фіз. "Ядра, частинки, поля". - 2012. - N 1017, вип. 3. - С. 4-18. - Библиогр.: 36 назв. - англ.

Описано сучасний стан реакторних матеріалів для ядерної енергетики. Швидко зростаючий попит на енергію та заклопотаність з приводу зміни клімату вимагають від ядерної енергетики відігравати важливу роль серед інших джерел енергії для задоволення майбутніх потреб всього людства в енергії. Саме основна поведінка матеріалів забезпечує безпечну й економічну експлуатацію атомних електростанцій. Метали та сплави, які використовуються в ядерній галузі, працюють за дуже складних умов за наявності високих температур і напружень, а також впливу високих доз опромінень. Описано проблеми радіаційної стійкості матеріалів реакторів, що експлуатуються в наш час, а також реакторів наступного покоління.


Індекс рубрикатора НБУВ: З46-03

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29137 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Neklyudov I. M. 
Twinning role in the radiation damage and plastic deformation in irradiated crystals / I. M. Neklyudov // Functional Materials. - 2000. - 7, № 1. - С. 77-82. - Бібліогр.: 27 назв. - англ.

Наведено результати досліджень з виявлення ролі міждвійникових прошарків на радіаційне пошкодження кристалів і механізму двійникування у пластичній деформації опромінених металів. Як і для випадку ковзання, опромінення істотно підвищує критичну напругу двійникування. Внаслідок збільшення ступеня неоднорідності структури в опромінених металах, особливо з ОЦК та ГПУ гратками, двійникування стає основним механізмом пластичної деформації.


Індекс рубрикатора НБУВ: В378.27 + В378.6 + К209.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж41115 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Marchenko I. G. 
Physical mechanisms of microstructure formation in niobium films under low temperature ionic-atomic deposition / I. G. Marchenko, I. M. Neklyudov // Functional Materials. - 2006. - 13, № 2. - С. 227-232. - Бібліогр.: 33 назв. - англ.

За допомогою методу молекулярної динаміки досліджено вплив низькоенергетичного опромінювання власними іонами на мікроструктуру та залишкові напруги, що виникають у плівках ніобію у процесі атомно-іонного осадження. Іонний потік становив 10 % від загального потоку атомів, що осаджують, енергія іонів - 200 еВ. Після термічного осадження плівки (ОП) за температури 300 K до товщини, за якої досягається стаціонарна щільність, проведено атомно-іонне ОП. Іонний вплив (ІВ) призводив до підвищення щільності зростаючої плівки. Показано, що це відбувається в основному завдяки згладжуванню поверхні плівки під час іонного бомбардування, що призводить до зменшення кількості "мікротріщин", під якими розташовуються пори. Результати досліджень свідчать про те, що ІВ змінює характер внутрішніх мікронапруг. Це пов'язано з утворенням кластерів міжвузлевих атомів. Розкрито кореляцію між щільністю утворених плівок, їх мікроструктурою та виникаючими мікронапругами.


Індекс рубрикатора НБУВ: К235.140.26

Шифр НБУВ: Ж41115 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Bozbiei L. 
Investigation of the oxide phase homogenization in the convective cell while producing vacuumarc remelting / L. Bozbiei, B. Borts, I. Neklyudov, V. Tkachenko // Вост.-Европ. журн. передовых технологий. - 2016. - № 2/5. - С. 14-21. - Бібліогр.: 17 назв. - англ.

Досліджено процес гомогенізації порошку діоксиду цирконію в конвективному осередку у процесі вакуумно-дугового виготовлення реакторних сталей. Процес запропоновано здійснювати застосуванням катоду з поперечним перерізом типу "fish-bone". Проаналізовано вплив форми катоду, розміру легувальних частинок, масопереносу в конвективному осередку з неплоским профілем дна та вільними межами на рівномірність розподілу діоксиду цирконію в розплаві сталі.


Індекс рубрикатора НБУВ: К327.923.403-14

Шифр НБУВ: Ж24320 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського