Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
Пошуковий запит: (<.>A=Mykhaylovskiy V$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

      
Категорія:    
1.

Mykhaylovskiy V. 
Podolian melting pot: formation of multicultural community of nobles on the Eastern border of Polish Kingdom of the fifteenth century Europe = Подільський плавильний котел: формування мультикультурної шляхетської спільноти на східному кордоні Польського королівства в XV ст. / V. Mykhaylovskiy // Укр. іст. журн. - 2020. - № 4. - С. 125-136. - Бібліогр.: 18 назв. - англ.

Мета дослідження - представлення шляхів формування мультикультурної шляхетської спільноти на території Поділля (від 1434 р. Подільського воєводства), яке була найсхіднішою провінцією Польського королівства. Дослідницька методологія базується на принципах системності та міждисциплінарності. Використано такі загальноісторичні метеди: історіографічний, термінологічний, біографічний, просопографічний, генеалогічний та лінівістичного аналізу. У дослідження на підставі аналізу ймовірних місць походження шляхтичів, що отримували земельні надання на території Подільського воєводства за правління Владислава III у 1434 - 1444 рр., показано регіони Польського й Чеського королівств, звідки вони переселялися на східний кордон тогочасної Європи, а саме Малопольща, Мазовія, Великопольща, Моравія, Силезія. Найвіддаленішим місцем, звідки походили ці шляхтичі, були Моравія та Велюнський повіт Серадзького воєводства у Великопольщі. Решта місць походження, які можна локалізувати, віддалені від Поділля на 500 - 700 км. Для другої половини XV ст. виділено кілька етнічних і соціопрофесійних груп, з яких поповнювалася подільська шляхетська спільнота. Це військові найманці, що походили насамперед із території Чеського королівства, де на той час завершилися Гуситські війни. У середині та другій половині XV ст. Більшість із "нових подолян" осіла на Поділлі, а у другому і третьому поколіннях уже вважалися своїми в місцевій шляхетській спільноті. Висновки: з'ясування ймовірних місць походження прибулої у XV ст. на територію Поділля шляхти показує, що походила вона практично з усіх регіонів Польського королівства. Помітною групою на Поділлі у той час стали військові. Неможливість польського короля забезпечит и військо своїми підданими змушувала наймати вихідців із Чеського королівства. Частина з них після завершення служби осідала на Поділлі. Також у той час існувала можливість зміни соціального статусу для міщан, котрі завдяки військовій службі могли стати шляхтичами.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР348)4-28/-29

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж27630 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського