Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Журнали та продовжувані видання (2)
Пошуковий запит: (<.>A=Lozynskyy O$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 6
Представлено документи з 1 до 6

      
Категорія:    
1.

Lozynskyy A. O. 
Optimization of the electromechanical system by formation of a feedback matrix based on state variables = Оптимізація електромеханічної системи шляхом формування матриці зворотних зв'язків за змінними стану / A. O. Lozynskyy, L. I. Demkiv, O. Yu. Lozynskyy, Yu. O. Biletskyi // Electrical Power and Electromech. Systems. - 2020. - 2, № 2. - С. 18-26. - Бібліогр.: 11 назв. - англ.


Індекс рубрикатора НБУВ: З965-016.7

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж101838 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
2.

Lozynskyy O. Yu. 
A frequency criterion for analysis of stability of systems with fractional-order derivatives = Частотний критерій для аналізу стійкості систем з похідними дробового порядку / O. Yu. Lozynskyy, P. I. Kalenyuk, A. O. Lozynskyy, L. V. Kasha // Math. Modeling and Computing. - 2020. - 7, № 2. - С. 389-399. - Бібліогр.: 16 назв. - англ.

На підставі аналізу впливу коренів характеристичного полінома (ХП) на приріст агумента частотної характеристики системи запропоновано частотний критерій стійкості системи з похідними дробового порядку. Визначено в комплексній площині межі зони розміщення коренів характеристичного полінома стійкої системи у разі зміни показника - основи ХП.


Індекс рубрикатора НБУВ: В161.616

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж43974 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Lozynskyy A. O. 
Control synthesis by full state vector in systems with fractional-order derivatives using Caputo - Fabrizio operator = Синтез керування за повним вектором стану в системах з похідними дробового порядку при застосуванні оператора Капуто - Фабріціо / A. O. Lozynskyy, O. Yu. Lozynskyy, L. V. Kasha // Math. Modeling and Computing. - 2021. - 8, № 1. - С. 106-115. - Бібліогр.: 29 назв. - англ.

Розглянуто синтез системи керування за повним вектором стану у випадку використання в описі системи похідних дробового порядку. Для проведення досліджень у синтезованій системі з дробовими похідними у представленні Капуто - Фабріціо сформовано фундаментальну матрицю системи, що надає можливість аналізувати також і вплив початкових умов на процеси в системі. Зокрема, продемонстровано знаходження фундаментальної матриці системи у випадку кратних коренів характеристичного полінома, які отримуються при налаштуванні синтезованої системи на біноміальну форму. Проаналізовано вплив показника дробової похідної та розміщення коренів характеристичного полінома, налаштованого на біноміальну форму, на роботу системи.


Індекс рубрикатора НБУВ: В161.616 + В213-8

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж43974 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Lozynskyy O. 
Construction of open-loop electromechanical system fundamental matrix and its application for calculation of state variables transients = Формування фундаментальної матриці відкритої електромеханічної системи і її застосування для розрахунку часових процесів змінних стану / O. Lozynskyy, Yu. Biletskyi, A. Lozynskyy, V. Moroz, L. Kasha // Energy Eng. and Control Systems. - 2020. - 6, № 2. - С. 110-119. - Бібліогр.: 11 назв. - англ.

Розглянуто методи обчислення перехідної матриці динамічної системи, які базуються на представленні фундаментальної матриці матричною експонентою та використанні сигнального графа системи. Показан переваги обчислення перехідної матриці стану на основі використання сигнального графа. Продемонстровано застосування цих методів для знаходження перехідної матриці на прикладі простої електромеханічної системи. Показано, що вираз для перехідної матриці як матричної експоненти повністю відповідає виразу, що знайдений за допомогою оберненої матриці та на основі використання сигнального графа. Знайдена таким чином фундаментальна матриця динамічної системи як матрична експонента може використовуватися для аналізу процесів у системі, яка описується диференціальними рівняннями з цілочисельними похідними. Розглянуто формування фундаментальної матриці для аналізу процесів у системі, яка описується рівняннями з дробовими похідними. Показано, що опис процесів у системах із дробовими похідними на основі фундаментальної матриці та представлення дробової похідної у формі Caputo - Fabrizio надає можливість досліджувати перехідні процеси координат без наближень в описі дробової похідної.


Індекс рубрикатора НБУВ: З965.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж44046 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
5.

Pashkevych V. 
Assessment of energy security of higher education institutions = Оцінка енергетичної безпеки закладів вищої освіти / V. Pashkevych, M. Malashkin, V. Zhelykh, O. Lozynskyy // Theory and Building Practice. - 2021. - 3, № 1. - С. 51-63. - Бібліогр.: 62 назв. - англ.

Сьогодні відсутні чіткі та грунтовні методики оцінки енергетичної безпеки підприємства. Ці невирішені питання не надають змогу на відповідному рівні управляти безпекою підприємства, що негативно позначається на результатах його господарювання. Ця проблематика особливо актуальна для закладів вищої освіти (ЗВО), що фінансуються з державного бюджету. Визначення рівня енергетичної безпеки на основі прийнятої загальної системи комплексних показників є однією з умов сталого соціально-економічного та матеріально-технічного розвитку ЗВО та повинно посилити увагу керівників ЗВО до проблем, пов'язаних із підвищенням енергетичної безпеки. Нагальна необхідність створення ефективної системи управління процесами енергоспоживання та енергозбереження в галузі освіти та важливість результатів оцінювання енергетичної безпеки для забезпечення сталого розвитку ЗВО свідчить про об'єктивну необхідність проведення таких обстежень. Висвітлено обстеження енергетичного господарства Національного університету "Львівська політехніка" з метою оцінки енергетичної безпеки, вдосконалення стратегії енерговикористання та розроблення заходів із підвищення енергетичної безпеки університету. В основу запропонованого методу покладено методику визначення 46 показників, за якими сформовано 5 критеріїв енергетичної безпеки зокрема такі як: "Енергоефективність", "Енергонезалежність", "Енергозабезпеченість", "Надійність теплопостачання", "Економічна стабільність". За згаданими показниками обчислено значення кожного з перехованих вище критеріїв та проаналізовано їх рівні. На основі цього аналізу запропоновано засади підвищення енергетичної безпеки університету.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-554-995 + У9(4УКР)497

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж44353 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
6.

Biletskyi R. 
Analysis of Lyapunov matrices' application methods for optimization of stationary dynamic systems = Аналіз методів застосування матриць Ляпунова для оптимізації стаціонарних динамічних систем / R. Biletskyi, O. Lozynskyy, Y. Biletskyi, B. Tsiapa // Electrical Power and Electromech. Systems. - 2021. - 3, № 1. - С. 1-7. - Бібліогр.: 11 назв. - англ.

Проаналізовано застосування матриці Ляпунова з метою формування керуючих входів за різними методами оптимізації динамічних систем, орієнтованими за квадратичним інтегральним критерієм. Для цього розглянуто методи знаходження матриці Ляпунова та оптимізації на основі функціонального рівняння Беллмана з подальшим застосуванням рівняння Ріккаті, оптимізації з урахуванням початкових значень змінних стану, оптимізацію на основі рівняння Беллмана з використанням лінійних матричних нерівностей і рівняння Ляпунова. Незважаючи на складність розв'язування рівняння Ріккаті, задача знаходження матриці Ляпунова є однозначною лише у разі застосування методів оптимізації на основі динамічного програмування Беллмана та подання функції Беллмана функцією Ляпунова. Оптимізація на основі застосування умови лінійної матричної нерівності не є однозначною, оскільки потребує вибору розв'язку нерівності. Оптимізація системи за інтегральним квадратичним критерієм і початковими значеннями змінних стану також є неоднозначною, оскільки існує проблема розв'язування нелінійних взаємопов'язаних рівнянь оптимізації.



Шифр НБУВ: Ж101838 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського