Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
Пошуковий запит: (<.>A=Legro R$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 2
Представлено документи з 1 до 2

      
Категорія:    
1.

Legro R. S. 
Діагностика та лікування синдрому полікістозних яєчників. Клінічні настанови Ендокринологічного товариства (2013 рік) / R. S. Legro, S. A. Arslanian, D. A. Ehrmann, K. M. Hoeger, M. H. Murad, R. Pasquali, C. K. Welt // Укр. журн. дит. ендокринології. - 2014. - № 3. - С. 39-67. - Бібліогр.: 296 назв. - укp.

Мета роботи - сформулювати практичні рекомендації з діагностики та лікування синдрому полікістозних яєчників (СПКЯ). Цільова робоча група складалася з експертів Ендокринологічного товариства, методиста та укладача медичних текстів. Ці науково обгрунтовані настанови було розроблено з використанням принципу GRADE (Grading of Recommendations, Assessment, Development, and Evaluation) - градації рекомендацій, оцінки та експертизи ступеня їх обгрунтованості - для опису як ступеня переконливості рекомендацій, так і якості доказової бази. Одна групова зустріч, кілька конференц-зв'язків, а також спілкування електронною поштою забезпечили досягнення консенсусу. Комітети та члени Ендокринологічного товариства, Товариство з дослідження гіпофіза, Європейське ендокринологічне товариство вивчили та прокоментували попередні проекти цих рекомендацій. Висновки: запропоновано використовувати Роттердамські критерії для діагностики СПКЯ (наявність двох із таких критеріїв: надлишок андрогенів, овуляторна дисфункція або полікістоз яєчників). Встановлення діагнозу СПКЯ проблематичне в підлітків і жінок у менопаузі. Гіперандрогенія посідає центральне місце у виявах хвороби в підлітків, у той час як немає узгодженого фенотипу в жінок у постменопаузі. Під час обстеження жінок із СПКЯ слід заперечити альтернативні розлади з надлишком андрогенів, фактори ризику для раку ендометрія, розлади настрою, синдром обструктивного апное вві сні, діабет і серцево-судинні захворювання. Гормональні контрацептиви - препарати першої лінії для корекції менструальних порушень і гірсутизму/акне при СПКЯ. Кломіфен - це сьогодні препарат першої лінії в терапії безпліддя; метформін показаний для корекції метаболічних/глікемічних розладів і для поліпшення розладів менструального циклу, але він обмежений чи не надає користі в ліукванні гірсутизму, акне або безпліддя. Гормональні контрацептиви й метформін - засоби для лікування підлітків із СПКЯ. Роль втрати маси тіла в поліпшенні стану СПКЯ сама по собі не визначена, але зміна способу життя в пацієнтів з надлишковою масою тіла/ожирінням має інші переваги для здоров'я. Тіазолідиндіони мають загальне несприятливе співвідношення ризику і користі, а статини потребують подальшого вивчення.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.712.55

Шифр НБУВ: Ж100779 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Legro R. S. 
Діагностика та лікування синдрому полікістозних яєчників: клінічне практичне керівництво Товариства ендокринологів США / R. S. Legro, S. A. Arslanian, D. A. Ehrmann, K. M. Hoeger, M. H. Murad, R. Pasquali, C. K. Welt // Репродуктив. эндокринология. - 2014. - № 6. - С. 22-35. - Бібліогр.: 296 назв. - укp.

Мета роботи - сформулювати практичні рекомендації з діагностики та лікування синдрому полікістозних яєчників (СПКЯ). Товариство ендокринологів США призначило Цільову групу експертів, методистів і медичних редакторів для розробки цього керівництва. Керівництво базується на доказових даних і було розроблене з використанням системи GRADE (Grading of Recommendations, Assessment, Development, and Evaluation) для опису сили рекомендацій та якості доказів. Процес консенсусу: комітети та члени Товариства ендокринологів США та Європейського товариства ендокринології переглянули і прокоментували попередній проект цього керівництва. Виконано два систематичних огляди з метою узагальнення доказів. Висновки: запропоновано використовувати Роттердамські критерії для діагностики СПКЯ (наявність двох із таких критеріїв: надлишок андрогенів, овуляторна дисфункція, полікістоз яєчників). Постановка діагнозу "синдром полікістозних яєчників" є проблематичною у підлітків та жінок у період менопаузи. Гіперандрогенія займає центральне місце серед проявів СПКЯ у підлітків, тоді як у постменопаузальних жінок немає певних фенотипічних ознак. У ході обстеження варто виключити інші причини гіперандрогенії, виявити фактори ризику розвитку раку ендометрію, порушення настрою, обструктивне апное сну, цукровий діабет та серцево-судинні захворювання. Гормональні контрацептиви є медикаментозною терапією першої ланки менструальних порушень та гірсутизму/акне при СПКЯ. На сьогодні препаратом першої лінії терапії при безплідді є кломіфен; при метаболічних/глікемічних розладах і порушеннях менструального циклу буде корисним застосування метформіну, але він має обмежений вплив або не несе ніякої користі в лікуванні гірсутизму, акне і безпліддя. Гормональні контрацептиви і метформін є варіантами лікування СПКЯ у підлітків. Роль схуднення у покращенні стану при СПКЯ є невизначеною, але зміна способу життя корисна для пацієнток із надмірною вагою/ожирінням, оскільки чинить інший позитивний вплив на здоров'я. Тіазолідиндіони мають несприятливе співвідношення ризику і користі в цілому, статини потребують подальшого вивчення.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р712.55

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж101004 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського