Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
Пошуковий запит: (<.>A=Lazorenko N$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

      
Категорія: Науки про Землю   
1.

Lazorenko N. 
Integration of geospatial data based on the application of the JOIN operation of relative algebra = Інтеграція геопросторових даних на основі застосування операції з'єднання (JOIN) реляційної алгебри / N. Lazorenko // Geodesy, Cartography and Aerial Photography : міжвід. наук.-техн. зб. - 2022. - Вип. 95. - С. 113-128. - Бібліогр.: 126 назв. - англ.

Мета роботи - дослідження інтеграції наборів базових і тематичних геопросторових даних на основі операції з'єднання (JOIN) реляційної алгебри та її взаємодії з геокодуванням геопросторових об'єктів, яку реалізовано в сучасних геоінформаційних системах (ГІС) і системах керування базами даних (СКБД) для розвитку національної інфраструктури геопросторових даних (НІГД). Основою дослідження є аналіз можливостей застосування теорії баз геопросторових даних і баз знань, міжнародних і національних гармонізованих стандартів у сфері Географічна інформація/Геоматика для вирішення питання інтеграції геопросторових даних за допомогою операції з'єднання JOIN реляційної алгебри в об'єктно-реляційних системах керування базами даних (СКБД). Досліджено моделі операції з'єднання Join реляційної алгебри, які лежать в основі геокодування об'єктів і створення електронних газетирів, і доведено її ефективність: операція з'єднання Join забезпечує інтеграцію наборів базових і тематичних геопросторових даних. Для її виконання необхідно визначити обов'язкові географічні ідентифікатори, які мають бути наявні серед атрибутів наборів базових і тематичних геопросторових даних та за якими виконується з'єднання. Різноманітність видів застосування операції з'єднання Join охоплює всі можливі випадки, які виникають у разі їх практичного застосування. Таким чином, використання операції з'єднання Join передбачає на етапі проектування баз геопросторових даних визначити ці обов'язкові географічні ідентифікатори. Зокрема, доцільним є визначення обов'язкових географічних ідентифікаторів (кодів) об'єктів за офіційними загальнодержавними системами класифікації (кодифікації) об'єктів у відповідних галузевих тематичних реєстрах, за які відповідають визначені держателі тематичних даних відповідно до додатку 2 Постанови Кабінету Міністрів України "Про затвердження Порядку функціонування національної інфраструктури геопросторових даних" від 26 травня 2021 р. N 532. Досліджено інтеграцію наборів базових і тематичних геопросторових даних на основі моделей операції з'єднання (JOIN) реляційної алгебри та їх взаємодії з геокодуванням геопросторових об'єктів, яку реалізовано в сучасних ГІС і СКБД для розвитку національної інфраструктури геопросторових даних. Дослідження виконано на наборі базових геопросторових даних, а саме: відомостей про адміністративно-територіальні одиниці Черкаської області, в тому числі їх меж; за тематичні обрано дані зі статистичного бюлетеня соціально-економічного становища Черкаської області за січень 2021 р. Головного управління статистики у Черкаській області Державної служби статистики України. Доведено, що операцію з'єднання (JOIN) реляційної алгебри можна використовувати для інтеграції інших тематичних геопросторових даних із базовими геопросторовими даними за допомогою географічних ідентифікаторів, які містять ці набори даних.



Шифр НБУВ: Ж29144 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського