Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (1)
Пошуковий запит: (<.>A=Kychak V$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 2
Представлено документи з 1 до 2

      
Категорія:    
1.

Kychak V. M. 
Influence of critical current and parameters of Josephson junction on frequency stability of oscillator = Вплив критичного струму та параметрів переходу Джозефсона на стабільність частоти генератора / V. M. Kychak, M. D. Huz, D. S. Hromovyi // Information and Telecommunication Sciences. - 2016. - 7, № 2. - С. 54-61. - Бібліогр.: 8 назв. - англ.

Однією із важливих характеристик генераторів на базі переходів Джозефсона є спектральна щільність потужності фазових шумів. В ряді теоретичних та експериментальних праць показано, що спектральна форма лінії генерації є лоренцевою, а її ширина становить десятки та навіть сотні мегагерц. Така форма лінії генерації і відносно велика її ширина ускладнюють застосування джозефсонівських переходів у приймальних пристроях високої чутливості та цифрових радіотехнічних пристроях з частотно-імпульсним кодуванням інформації. Мета досліджень - актуальною є задача дослідження можливості зменшення ширини лінії генерації та підвищення вихідної потужності. У зв'язку з цим, метою даної праці є дослідження залежності ширини лінії генерації від геометричних розмірів переходу Джозефсона та величини критичного струму. Роботу проведено з використанням методів операторного обчислення і математичного аналізу для побудови математичних моделей і одержання графічних залежностей. Дослідження показали, що ширина лінії генерації зменшується зі збільшенням ширини переходу Джозефсона за рахунок зниження диференціального опору переходів. Збільшення величини критичного струму призводить до розширення ширини лінії генерації, оскільки струм нормальних електронів і куперівських пар зростає, і ця залежність носить лінійний характер. Висновки: вперше було одержано аналітичну залежність ширини лінії генерації переходу Джозефсона від його геометричних розмірів і струму нормальних електронів та куперівських пар. Порівняння одержаних залежностей з експериментальними результатами, описаними в інших роботах, підтвердили достовірність розроблених математичних моделей.


Індекс рубрикатора НБУВ: В379.2 + Б1 в2:З

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100651 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Yanenko O. 
Low-intensity signal modulation of the microwave physiotherapy equipment = Модуляція низькоінтенсивних сигналів в мікрохвильовій апаратурі для фізіотерапії / O. Yanenko, S. Peregudov, K. Shevchenko, V. Kychak // Вісн. КПІ. Сер. Приладобудування. - 2021. - Вип. 61. - С. 77-84. - Бібліогр.: 8 назв. - англ.

Описані особливості амплітудно-частотної модуляції вихідних сигналів генераторів міліметрового діапазону для мікрохвильової терапії. Здійснено огляд появи можливих біологічних та медичних ефектів за допомогою модульованих сигналів. Використання високочутливого обладнання радіолокаційного типу дозволило вивчити здатність людини до поглинання в діапазоні мм-хвиль від зовнішнього джерела. Описано результати експериментальних досліджень авторів, це показало, що на деяких частотах реєструється підвищене поглинання потужності опромінюючого сигналу. Ці частоти називаються "резонансами поглинання". Представлено оригінальні схеми монохроматичних та шумових генераторів сигналів, розроблені авторами, та описано принцип їх роботи. Показано можливість формування сигналів низької інтенсивності та забезпечення роботи діапазону генератора з використанням другої гармоніки монохроматичного сигналу та селективні властивості КВЧ-вузлів. Розкрито технічні параметри та характеристики розроблених пристроїв. Області застосування розроблених пристроїв у практичній медицині окреслені. За допомогою блоку управління генерується низькочастотний сигнал у вигляді пилкоподібної або трикутної напруги, який подається на перетворювач варактора. Під впливом сигналу модуляції змінюється ємність варактора і, отже, частота КВЧ генератора. Описано роботу комбінованої системи вимірювання випромінювання з модульованим шумоподібним вихідним спектром та відгуками пацієнта. Продемонстровано широкі практичні можливості використання мікропроцесорної технології для автоматизації та управління процесом вибору режиму роботи, для формування та зміни параметрів модуляції мікрохвильового сигналу. Проведені дослідження розкривають процес взаємодії низькоінтенсивного мікрохвильового випромінювання з тілом людини і можуть бути використані в технологіях міліметрової терапії. Описані сервісні функції розробленого обладнання, які сприяють його більш ефективному використанню в технологіях мікрохвильової терапії.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р354.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29126:Прилад. Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського