Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
Пошуковий запит: (<.>A=Kosovtsov Yu$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 2
Представлено документи з 1 до 2

      
Категорія:    
1.

Kosovtsov Yu. N. 
The inverse problem of external ballistics for identification of aerodynamic coefficients of a spin-stabilized projectile within the modified point-mass trajectory model = Обернена задача зовнішньої балістики відновлення аеродинамічних коефіцієнтів снаряда, стабілізованого обертанням, на основі модифікованої моделі точкової маси / Yu. N. Kosovtsov, V. I. Hrabchak // Озброєння та військ. техніка. - 2021. - № 1. - С. 28-35. - Бібліогр.: 18 назв. - англ.

Значна кількість прикладних проблем зовнішньої балістики вимагає створення адекватної математичної моделі польоту снаряда. Рух снаряда як абсолютно твердого тіла описується системою двох векторних диференціальних рівнянь другого порядку і на сьогодні немає сумнівів в адекватності такої моделі, але за умов, що початкові умови стрільби (в першу чергу аеродинамічні коефіцієнти) відомі із заданою точністю. Роботу присвячено найбільш актуальній невирішеній проблемі зовнішньої балістики - знаходженню індивідуальних для кожного даного типу снарядів (за умови незмінності його номінальних фізичних параметрів), аеродинамічних коефіцієнтів. Мета дослідження - розробка методів відновлення аеродинамічних коефіцієнтів на основі експериментальних даних, які одержано за вільного польоту снаряда. Увагу приділено тим експериментальним параметрам, які можна виміряти з найбільшою точністю сучасними засобами. Для вирішення оберненої задачі зовнішньої балістики в роботі обгрунтовано підхід відновлення параметрів динамічної системи рівнянь за експериментально зареєстрованими характеристиками руху снаряда у повітряному середовищі, наприклад, радіолокаційними засобами. В як вихідна математична модель польоту снаряда використовується декілька спрощена модифікована модель точкової маси у явній формі. Запропоновано оригінальну схему розподілення рівнянь за шуканими змінними. Для кожного з аеродинамічних коефіцієнтів моделі одержано точні явні алгебричні вирази, які залежать виключно від експериментально вимірюваних траєкторних параметрів польоту снаряда. В підході, що запропоновано, розв'язання оберненої задачі єдине.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ц541-11

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70654 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
2.

Zubkov A. M. 
Method of self-defense of ground (surface) objects from high-precision radar means of air surveillance = Методика самозахисту наземних (надводних) об'єктів від високоточних радіолокаційних засобів повітряного спостереження / A. M. Zubkov, Yu. M. Kosovtsov, A. A. Shcherba, I. V. Petliuk, V. A. Yunda // Радіоелектроніка. Інформатика. Управління. - 2023. - № 1. - С. 6-13. - Бібліогр.: 18 назв. - англ.

Актуальність зумовлена необхідністю пошуку науково-технічних шляхів забезпечення ефективності захисту наземних (надводних) об'єктів від високоточного ракетного керованого озброєння. Мета роботи - забезпечення ефективного самозахисту об'єктів від радіолокаційних самонавідних засобів. Електродинамічне моделювання ехо-сигналів від просторово розподілених об'єктів з урахуванням особливостей їх конструкції та супутніх експлуатаційних обмежень. На основі аналізу недоліків відомої методики захисту стаціонарних об'єктів від радіолокаційних засобів спостереження і ураження, основаній на імітації ефективного центру відображення за межами фізичних розмірів об'єкту, запропонована нова методика протидії високоточному вимірюванню координат стаціонарних і рухомих наземних (надводних) об'єктів. Методика базується на просторовій деформації місцезнаходження ефективного центру відбиття цілі з динамікою, яка перевищує інерційні можливості контуру автоспостереження атакуючої ракети (снаряду). Запропонована і обгрунтована структурно-функціональна схема технічної реалізації методики на основі вперше запропонованого взаємозв'язку нескладних конструкторсько-технологічних рішень. Висновки: отримала подальший розвиток аналітична модель ехо-сигналів просторово розподілених наземних (надводних) об'єктів, яка враховує специфіку їх конструкції, та на її основі вперше розроблена універсальна методика самозахисту об'єктів від радіолокаційних засобів самонаведення, яка реалізована у запатентованому способі та комплексі для виключення ураження захищаємих об'єктів.



Шифр НБУВ: Ж16683 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського