Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (23)
Пошуковий запит: (<.>A=Klymenko Yu$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 2
Представлено документи з 1 до 2

      
1.

Hryhorenko A. 
Dendroflora of the Nataliivskyi Park (Kharkiv region, Ukraine): taxonomic diversity and monitoring of plantations = Дендрофлора Наталіївського парку (Харківська область, Україна): таксономічний склад та моніторинг насаджень / A. Hryhorenko, Yu. Klymenko // Plant Introduction. - 2021. - № 89/90. - С. 3-12. - Бібліогр.: 11 назв. - англ.

З метою розробки заходів з відновлення історичних насаджень та ландшафтів Наталіївського парку-пам'ятки садово-паркового мистецтва (Харківська обл., Україна) у 2018 - 2019 рр. було здійснено моніторингові дослідження таксономічного складу дендрофлори, розподілу площі парку за видами, що переважають у виділах, і розподілу площі між типами садово-паркових ландшафтів за тією самою методикою, що була застосована Ю. О. Клименко у 1997 р. та з врахуванням опублікованих раніше даних. У 1939 р. дендрофлора парку налічувала близько 100 таксонів. Згодом число таксонів значно зменшилось і в 1950 р. дендрофлора парку налічувала лише близько 40 таксонів. У 1997 р. у Наталіївському парку було виявлено 74 таксони дерев і кущів. Нові дослідження показали, що від 1997 р. таксономічний склад дендрофлори парку збагатився на десять таксонів. Водночас відбулось зменшення участі цінних видів та культиварів у складі насаджень (окремі з них на сьогодні представлені лише однією-двома рослинами). Внаслідок нападу короїда-типографа на ослаблені посухами дерева Picea abies та P. pungens, більшість з них всохла. Площа виділів з домінуванням Pinus sylvestris та Quercus robur залишилась майже без змін, що свідчить про їх загальну стійкість. Збільшилася площа виділів, де домінують натуралізовані інтродуценти Acer negundo і Robinia pseudoacacia та виділів, у яких жоден із видів не переважає. Відбувся перерозподіл площ на користь лісового типу садово-паркового ландшафту, а лучний тип ландшафту практично зник. Для відновлення історичних насаджень та ландшафтів необхідно проводити висаджування рослин тих таксонів, які були представлені тут у період розквіту парку, та здійснювати рубки дерев інвазійних видів. Хоча наразі подібні рубки заборонені, дослідження свідчать, що вони можуть допомогти у збереженні таких заповідних об'єктів як Наталіївський парк.



Шифр НБУВ: Ж22632 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
2.

Klymenko Yu. 
Sharivskyi Park (Kharkiv region, Ukraine): history and monitoring research during 1997 - 2018 = Шарівський парк (Харківська область, Україна): історія та моніторингові дослідження за період 1997 - 2018 рр. / Yu. Klymenko, A. Hryhorenko // Plant Introduction. - 2022. - № 93/94. - С. 62-72. - Бібліогр.: 70 назв. - англ.

Досліджено зміни у таксономічному складі, ландшафтах та насадженнях старовинного Шарівського парку (Харківська обл.) за літературними матеріалами та результатами власних моніторингових досліджень, проведених у 1997 та 2016 - 2018 рр. Встановлено, що за період між дослідженнями відбулось зменшення кількості видів та культиварів, але не суттєво темпи зменшення таксономічного різноманіття уповільнились, оскільки за тривалий період недостатнього догляду залишились тільки найстійкіші види). Відбулася майже повна загибель ділянок Picea abies, які у 1997 р. займали 2,3 га (7,9 % від озелененої площі). На більшій частині Шарівського парку відбулась заміна паркового ландшафту на лісовий. У парку зникають садовий та лучний ландшафти. Діброва Шарівського парку, що представляла парковий тип ландшафту деградує, відбулась її заміна на похідні насадження, які формують лісовий тип ландшафту. Ділянки діброви з лісовим типом ландшафту виявились стійкими, деградація в них не відбувається. Відновити деградовану діброву можливо лише за умови видалення існуючих похідних насаджень, що наразі заборонено законодавством (отже необхідні зміни в законах), та штучної посадки дубів.



Шифр НБУВ: Ж22632 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського