Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
Пошуковий запит: (<.>A=Klimontovich Yu$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 2
Представлено документи з 1 до 2

      
Категорія:    
1.

Klimontovich Yu. L. 
From Classical to Quantum Theory of Open Systems = Від класичної до квантової теорії відкритих систем / Yu. L. Klimontovich // Укр. фіз. журн. - 2000. - 45, № 4-5. - С. 463-478. - Библиогр.: 33 назв. - англ.

Подано стислий виклад деяких результатів, стосовно фізичної інтерпретації основних рівнянь для квантових відкритих систем. Введено поняття неперервного середовища для квантових систем. Розглянуто питання про повноту опису і характерні масштаби для квантових відкритих систем та роль принципу невизначеності Гайзенберга у фізиці таких систем. Обговорено питання обгрунтування поняття "чистого ансамблю у квантовій механіці.


Індекс рубрикатора НБУВ: В317.26

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26988 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Klimontovich Yu. L. 
Thermodynamic and kinetic description of the second order phase transitions / Yu. L. Klimontovich // Condensed Matter Physics. - 2000. - 3, № 2. - С. 393-416. - Бібліогр.: 18 назв. - англ.

Проведено опис термодинаміки та кінетики фазових переходів моделі сегнетоелектриків на основі кінетичного рівняння для функції розподілу, залежної від "параметра порядку", координат і часу. Для однодоменних сегнетоелектриків застосовано самоузгоджений підхід до розрахунку першого моменту. Кінетичне рівняння зводиться до релаксаційного рівняння Гінзбурга-Ландау. Сприйнятливість описано законом Кюрі, а теплоємність має стрибок. Розрахунки проведено для одно- і полідоменних сегнетоелектриків. У першому випадку використано самоузгоджене наближення для першого моменту. У другому випадку самоузгоджене наближення зроблено для другого моменту. У цьому випадку відзначено стрибок сприйнятливості, а теплоємність описано законом Кюрі. Показано, що формула Орнштейна-Церніке слушна не для просторового корелятора флуктуацій, а лише для спектральної густини цієї кореляційної функції за нульової частоти. У кінетичній теорії фазових переходів усі фізичні величини мають скінченні значення в критичній точці. Таким чином, немає проблеми "розбіжностей".


Індекс рубрикатора НБУВ: В317.242

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж41279 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського