Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
Пошуковий запит: (<.>A=Kin D$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 2
Представлено документи з 1 до 2

      
Категорія:    
1.

Karpinskyi Yu. 
INSPIREID implementation in the topographic database of the main state topographic map of Ukraine = Впровадження INSPIREID у базі топографічних даних основної державної топографічної карти України / Yu. Karpinskyi, N. Lazorenko-Hevel, D. Kin // Geodesy, Cartography and Aerial Photography : міжвід. наук.-техн. зб. - 2020. - Вип. 91. - С. 20-27. - Бібліогр.: 17 назв. - англ.

Досліджено принципи побудови та присвоєння унікального ідентифікатора inspireId об'єктам класів у базі топографічних даних (БТД), яку розроблено на базі концепції модельно-керованої архітектури. Досліджено питання автоматичної генерації унікального ідентифікатора inspireId та правила його життєвого циклу. Мета роботи - дослідження принципів і вимог до структури та присвоєння унікального ідентифікатора inspireId об'єктам класів БТД і реалізація автоматичної його генерації у мовах структурованих запитів (SQL) для забезпечення зв'язку з наборами Інфраструктури геопросторових даних Європейського Союзу (Infrastructure for Spatial Information in the European Community - INSPIRE) та EuroRegionalMap (ERM). Відповідно до загальних принципів і вимог ЕRM до структури унікального ідентифікатора inspireId об'єктам класів бази топографічних даних, розроблено його структуру для ідентифікації об'єктів БТД "Основна державна топографічна карта". Розроблено функцію для автоматичної генерації inspireId у середовищі об'єктно-реляційної системи керування базами даних (ОР СКБД) PostgreSQL. Розглянуто правила життєвого циклу унікального ідентифікатора у БГД, що забезпечує його стабільність. Використання унікального ідентифікатора inspireId у БТД "Основна державна топографічна карта" забезпечує зв'язок, з наборами Інфраструктури геопросторових даних ЄС та EuroRegionalMap.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д174.273(45УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29144 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія: Науки про Землю   
2.

Kin D. 
The phenomenon of topological inconsistencies of frames of map sheets during the creation of the Main State Topographic Map = Феномен виникнення топологічних неузгодженостей рамок карт при створенні Основної державної топографічної карти / D. Kin, Y. Karpinskyi // Geodesy, Cartography and Aerial Photography : міжвід. наук.-техн. зб. - 2022. - Вип. 95. - С. 103-112. - Бібліогр.: 109 назв. - англ.

Мета роботи - дослідження топологічної неузгодженості під час зшивання та зведення рамок суміжних аркушів цифрових топографічних карт масштабу 1 : 50 000 із застосуванням строгих аналітичних геодезичних методів на референц-еліпсоїді у геоінформаційному середовищі. У виконаних дослідженнях проаналізовано феномен виникнення топологічних неузгодженостей рамок суміжних аркушів цифрових топографічних карт масштабу 1 : 50 000 на межах зон проекцій Гаусса - Крюгера та доцільність переходу на строгі аналітичні геодезичні методи у геоінформаційному середовищі під час створення бази топографічних даних "Основна державна топографічна карта" шляхом визначення розбіжностей між вершинами рамок номенклатурних аркушів цифрових топографічних карт масштабу 1 : 50 000 на межах зон проекції, виявлених під час робіт у державному підприємстві "Науково-дослідний інститут геодезії і картографії". Отримано та проаналізовано залежності, які демонструють зміни відстаней між вершинами рамок суміжних аркушів масштабу 1 : 50 000 по довготі та широті. Ці величини знаходяться в межах від 1 мм до 8 мм, що призводить до топологічної неузгодженості у вигляді розривів (gaps) і накладань (overlaps) суміжних аркушів топографічних карт, що ускладнює процес зведення аркушів цифрових топографічних карт та унеможливлює автоматизацію процесу зшивання об'єктів бази топографічних даних. Наукова новизна проведених досліджень полягає в обгрунтуванні застосування строгих аналітичних геодезичних методів і засобів замість аналогових картометричних і стандартних методів інструментальних ГІС; використання референц-еліпсоїда, а не лише картографічних проєкцій, сфероїда або сфери.



Шифр НБУВ: Ж29144 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського