Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (1)
Пошуковий запит: (<.>A=Khmurova V$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 4
Представлено документи з 1 до 4

      
Категорія:    
1.

Khmurova V. 
Business environment of educational and scientific activity = Бізнес-середовище освітньо-наукової діяльності / V. Khmurova, O. Gorlatova // Вісн. Київ. нац. торг.-екон. ун-ту. - 2016. - № 6. - С. 124-136. - Бібліогр.: 32 назв. - англ.

З часом змінюється ставлення суспільства до його основних інститутів. Однак швидкість змін відносно різних інститутів істотно варіюється. Інститути бізнесу змінюються швидше за всіх. Система освіти в усьому світі досить консервативна, як і її підсистема - університети. Однак через систему університетів проходить найбільш активна частина кожного покоління, тому виникає певний парадокс: потенційно інноваційна частина соціуму готується до трудового життя на базі застарілих, консервативних методів. Для системи освіти необхідне впровадження змін у середині галузі та в середині кожного університету. Аналіз останніх досліджень і публікацій. Однією з важливих ідей відносно перетворення сучасного університету, спрямованого на забезпечення кращої відповідності результатів його діяльності вимогам часу, є концепція підприємницького університету. Цьому питанню присвячено багато статей та книг. Однак аналіз цієї літератури не надає однозначного тлумачення та розуміння поняття "підприємницький університет". Мета статті - визначення поняття "підприємницький університет", розроблення схеми для аналізу ступеня підприємницької активності у вищих навчальних закладах, яка полегшить стратегічне планування їх діяльності. Застосовано наукові методи теоретичного узагальнення, системного аналізу, індукції, використано наукові та періодичні видання. Досліджено сутність "підприємницького університету" й основні ресурси для ефективного його функціонування. Запропоновано впровадження матриці підприємницької діяльності університетів. Висновки: системний розгляд проблеми підприємницьких університетів, що можна провести на основі запропонованої матриці, дозволяє кожному університету вибрати пріоритетний напрям підприємництва і розвивати його. В той же час підприємницький університет повинен уміти долати всі три типи обмежень.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)497.40 + Ч484(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16143 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Prisyazhnyuk A. 
Public-private partnership: theory and practice = Публічно-приватне партнерство: теорія і практика / A. Prisyazhnyuk, V. Khmurova // Вісн. Київ. нац. торг.-екон. ун-ту. Сер. Екон. науки. - 2018. - № 6. - С. 43-51. - Бібліогр.: 10 назв. - англ.

The article is devoted to actual issues of partnership at the state and enterprise level. The peculiarities of the legislative base on public-private partnership in Ukraine are analyzed. The authors define main problems and obstacles in the conclusion of partnership agreements and the prospects of application.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)21,02 + Х839(4УКР)204

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16143 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
3.

Khmurova V. 
State interests in public-private partnership projects = Інтереси держави в проектах публічно-приватного партнерства / V. Khmurova, L. Likarchuk // Rev. of Transport Econ. and Management. - 2020. - Вип. 4. - С. 36-40. - Бібліогр.: 8 назв. - англ.

Розв'язано питання визначення інтересів кожного з учасників проектів розвитку, особливо інтересів держави. Для вирішення даної наукової проблематики застосовано: структурний метод; порівняльного аналізу; абстрактно-логічного узагальнення. На основі аналізу літературних джерел та існуючого досвіду роботи виявлено можливі варіанти участі держави в проектах, особливості їх застосування. Визначено проблеми оцінювання ролі кожного з учасників проекту в умовах невизначеності. Основні положення наукової статті нададуть можливість за рахунок згаданих чинників, забезпечити перспективи залучення держави до проектів з урахуванням її інтересів та перспективами приватних партнерів.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)210.2 + У9(4УКР)21,02

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж74014 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
4.

Drozdova Y. 
Changes impact on the development potential of the enterprise = Вплив змін на потенціал розвитку підприємства / Y. Drozdova, S. Bai, V. Khmurova, O. Miniailo, S. Bulenok // Фінанс.-кредит. діяльність: проблеми теорії та практики : зб. наук. пр. - 2022. - Вип. 4. - С. 153-164. - Бібліогр.: 24 назв. - англ.

Досліджено вплив змін на потенціал розвитку підприємства. Розглянуто можливі реакції на зміни. Надано визначення потенціалу спокою та потенціалу дії. Потенціал спокою не є статичним показником розвитку підприємства, але має більш повільні темпи, ніж потенціал дії. Відомо, що всі підприємства перебувають у постійному пошуку та вдосконаленні, навіть кризи можна сприймати як поштовх до дії. Визначено необхідність урахування змін зовнішнього середовища та зворотної реакції на зовнішнє середовище, силу впливу змін на потенціал розвитку підприємства. Взаємозв'язок змін і потенціалу підприємства ідентифікується через систему наборів, що допомагає встановити взаємозв'язок та узгодженість факторів, що впливають на зміни, з урахуванням перехресних упливів. Серед основних факторів звернено увагу на такі: організація, персонал, маркетинг, технологія, ступінь новизни обладнання та технологій, частота оновлення продукції, наявність патентів і ліцензій, ресурси, фінанси, організаційна культура, також основні характеристики зовнішнього середовища: складність, рухомість, невизначеність і взаємозв'язок факторів. Запропоновано використовувати математичні функції та кортежі повної комбінації для опису зв'язку між змінами та потенціалом розвитку підприємства.



Шифр НБУВ: Ж73250 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського