Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (1)
Пошуковий запит: (<.>A=Kazdobin K$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 3
Представлено документи з 1 до 3

      
Категорія:    
1.

Kazdobin K. A. 
Electrochemically controlled sorption processes on carbon electrodes = Електрохімічно керовані сорбційні процеси на карбонових електродах / K. A. Kazdobin, V. V. Byelyakov, G. Grevillot // Укр. хим. журн. - 2005. - 71, № 7-8. - С. 33-41. - Библиогр.: 27 назв. - англ.

Представлено стислий огляд результатів вивчення електрохімічно керованої адсорбції на вуглецевих матеріалах. Як приклади розглянуто адсорбцію фенолу, бензойної кислоти та хлороформу на проточних об'ємних волокнистих і гранульованих електродах. Виміряно профілі потенціалів об'ємних вуглецевих електродів. Показано можливість керування зарядом поверхні електрода як з боку синтезу, так і накладенням поляризації. У той же час, спроби очистки води від органічних речовин електросорбцією в циклічному режимі поглинання-регенерації наштовхнулися на проблему нагромадження сорбату в мікропористій структурі матеріалу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Г576.3 + Г583.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж21854 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Environmental protection: from sorbents to membranes : [monograph] / ред.: N. Kabay, Y. Dzyazko, M. Arda, K. Kazdobin; Nat. acad. of science of Ukraine, V. I. Vernadskii inst. of gen. and inorganic chemistry, Ege univ. (Turkey). - Kyiv : АРТ-ОК, 2016. - 106 c. - англ.

Наведено результати досліджень, спрямованих на вилучення токсичних і цінних компонентів із розчинів техногенного та природного походження, зокрема з біологічних рідин, із застосуванням сорбційних та мембранних методів. Зазначено, що результати робіт можуть бути застосовані у водопідготовці, хімічній, фармацевтичній, харчовій промисловості. Особливу увагу приділено синтезу нових матеріалів для процесів розділення та впливу структури цих матеріалів на їх функціональні властивості: проникну здатність, електропровідність, каталітичну спроможність тощо. Узагальнено вітчизняний та зарубіжний досвід у галузі мембранних та сорбційних технологій. Висвітлено метод іммобілізації фурфурилборної кислоти на поверхню магнетиту. Іммобілізацію на поверхні нанокомпозиту підтверджено за допомогою інфрачервоної спектроскопії з Фур'є-перетворенням.


Індекс рубрикатора НБУВ: Г583 я43

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА806539 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Pershina K. D. 
Surface heterostructures of native enzyme/inorganic carrier and their oxidative and electrochemical activity = Поверхневі гетероструктури нативний фермент/неорганічний носій та їх окислювальна і електрохімічна активність / K. D. Pershina, M. O. Khodykina, O. V. Bystryk, K. A. Kazdobin // Укр. хим. журн.. - 2018. - 84, № 9/10. - С. 32-39. - Бібліогр.: 15 назв. - англ.

Гетероструктури, утворені нативними ферментами з соку чорної редьки, іммобілізованими на поверхні неорганічних носіїв із різною природою поверхні, синтезовано та використано для вивчення їх окисної та електрохімічної активності. У ферментній суміші виявлено 4 основних іони металів, а саме Fe, Cu, Zn та Ni. Зміни співвідношення атомів металів ферментативних залишків, що зв'язуються з неорганічними носіями різної поверхневої природи, доведено атомно-абсорбційною спектроскопією. Встановлено участь двох ферментів і двох коферментів у формуванні гетероструктур на неорганічних носіях. Саме наявність поверхневих кислотних центрів може забезпечити біосумісний інтерфейс для іммобілізації біомолекул суміші та збільшення окисної активності отриманої структури. Електрохімічну поведінку таких структур на "друкованому" модифікованому графеновому електроді вивчено методом циклічної вольтамперометрії. Електрохімічна комірка - накопичувач енергії, показала можливість зарядки до ефективної ємності 80 мА-год/г активної маси залежно від кислотно-основних властивостей неорганічного носія.


Індекс рубрикатора НБУВ: Г544.32 + Г582

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж21854 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського