Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
Пошуковий запит: (<.>A=Galayda A$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

      
Категорія: Науки про Землю   
1.

Galayda A. 
Methods of creaton a geoinformation online resource for governing a united territorial community = Методика створення геоінформаційного онлайн-ресурсу для управління об'єднаною територіальною громадою / A. Galayda, B. Chetverikov, I. Kolb // Geodesy, Cartography and Aerial Photography : міжвід. наук.-техн. зб. - 2022. - Вип. 95. - С. 65-76. - Бібліогр.: 74 назв. - англ.

Мета роботи - запропонувати методику створення геоінформаційного онлайн-ресурсу для управління Лісовогринівецькою ОТГ. Для реалізації поставлених завдань розроблено технологічну схему, яка складалася з 9 етапів роботи. Перший етап передбачав збір та аналіз різнорідних даних як векторного, так і растрового форматів на територію Лісовогренівецької ОТГ. На другому етапі, за допомогою програмного забезпечення GlobalMapper, всі файли векторних даних у форматах *.dxf і *.dmf, які були раніше отримані, конвертовано у формат *.shp для подальшого їх опрацювання в ПП ArcGIS. Унаслідок конвертації, отримано графічні й атрибутивні дані в потрібному форматі та згідно з шарами, які вони містять, відредаговано базу геоданих з умовними позначеннями згідно з класифікатором для створення планів масштабу 1 : 2000. На наступному етапі постало завдання уніфікації бази даних конвертованих файлів, так як векторні дані створено з різною побудовою атрибутивних таблиць. Окрім цього, виникла необхідність внесення векторних даних у відредаговану базу геопросторових даних. Для цього написано скрипт на мові Python, який перебудовує атрибутивні таблиці та вносить дані в базу геоданих. Проведено корегування та наповнення атрибутивної бази даних векторних об'єктів для тих стовпців, де була відсутня інформація. Передостаннім кроком була розробка структури геопорталу на основі ArcGIS-online для завантаження бази геоданих на Лісовогринівецьку ОТГ на сервер, для можливості їх зовнішнього використання за допомогою унікальних логіну та паролю. Останнім кроком, після створення структури геопорталу, було завантаження векторних і растрових геоданих, підготовлених у ПП ArcGIS на геопортал. В результаті реалізації поставленої мети розроблено та описано методику створення геоінформаційного онлайн-ресурсу для управління об'єднаною територіальною громадою. В ході реалізації методики опрацьовано та конвертовано дані 24 картографічних векторних шарів для Лісогринівецької громади Хмельницької області. Зібрано та опрацьовано растрові картографічні матеріали для ОТГ. Створено базу геоданих згідно з класифікатором для масштабу 1 : 2000. Розроблено структуру геопорталу на базі ядра ArcGIS-онлайн із під'єднаною картою-основою на базі онлайн ресурсу GoogleMaps, куди завантажено всі опрацьовані матеріали.



Шифр НБУВ: Ж29144 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського