Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (1)
Пошуковий запит: (<.>A=Fedonyuk L$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 2
Представлено документи з 1 до 2

      
Категорія:    
1.

Fedonyuk L. Ya. 
Structural changes of nephron components in experimental cellular dehydration of various degrees = Структурні зміни компонентів нефрона при клітинному зневодненні організму різних ступенів / L. Ya. Fedonyuk // Тавр. мед.-биол. вестн. - 2004. - 7, № 4. - С. 211-213. - Библиогр.: 9 назв. - укp.

У результаті проведених світлооптичних, електронно-мікроскопічних, морфометричних досліджень та їх порівняльного аналізу визначено ступінь структурних змін у відділах нефрону під час клітинного зневоднення легкого, середнього та тяжкого ступенів. Морфологічні зміни в разі експериментального зневоднення організму виникають за 10 днів. Найбільш чутливими структурами до зневоднення є епітеліоцити проксимальних звивистих канальців і ниркових тілець. Збільшення ступеня зневоднення організму порушує будову та функціональну організацію ниркового епітелію. Зміни спостерігаються у гістоструктурах, починаючи з епітелію трубочок до ниркових тілець. В них зміни мають незворотній характер. Зневоднення організму важкого ступеня призводить до глибоких деструктивних змін компонентів нефрону. В цьому випадку встановлено атрофію ниркових тілець, суттєве зменшення їх площі, деструкцію всіх компонентів фільтраційного бар'єру. Деструкція тканин супроводжується порушенням функцій нирки, недостатністю процесів фільтрації та реабсорбції.


Ключ. слова: почка, нефрон, клеточная дегидратация, морфология
Індекс рубрикатора НБУВ: Р414-29

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16621 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія: Науки про Землю   
2.

Lesniak-Moczuk K. 
Evaluation of the status of Warmian-Masurian lakes in Poland due to eutrophication process = Оцінка стану Вармінсько-Мазурських озер у Польщі внаслідок процесу евтрофікації) / K. Lesniak-Moczuk, O. I. Skyba, Ya. O. Bilyk, L. Ya. Fedonyuk // Гідрологія, гідрохімія і гідроекологія. - 2021. - № 4. - С. 67-74. - Бібліогр.: 21 назв. - англ.

Досліджено причини та наслідки проблем евтрофікації Вармінсько-Мазурських озер однойменного Воєводства в Польщі та пошуку можливих шляхів її вирішення. Евтрофікація, також відома як гіпертрофіка, - це процес збагачення водойм поживними речовинами, особливо азотом і фосфором, що призводить до росту водоростей і водних рослин, наслідком чого є недостатнє постачання кисню і погіршення якості води. Проблема евтрофікації впливає й на локальні ландшафтні зміни, оскільки вона тісно пов'язана з процесом терестриалізації, що прослідковується на території Вармінсько-Мазурського воєводства. Мета роботи - пошук взаємозв'язку між процесами евтрофікації, спричиненими ними екологічними проблемами, пошук потенційних рішень для вирішення проблеми. Робота базувалася на польових спостереженнях, на результатах досліджень за спеціальною програмою "очищення озер" у Щитному. Щоб побачити структурні зміни озер внаслідок процесу терестріалізації, було порівняно їхній сучасний стан зі старими фотографіями місцевості та виявлено видимі зміни берегової лінії, яка заросла переважно очеретами та тифами, а також колишні пляжі, які були замінені рослинним світом. Проект "очищення озер" тривав 3 роки (з 2010 по 2013 рр.) і полягав у введенні 71 тонни поліалюмінієвого коагулянта під наглядом вчених. Зроблено висновок, що зміни водних об'єктів у Вармінсько-Мазурському воєводстві тісно пов'язані з процесом евтрофікації. Подальші дослідження можуть бути зосереджені на пошуку різноманітних речовин, які можна використовувати для пом'якшення та усунення процесу евтрофікації без побічних ефектів, як для навколишнього середовища, так і для людей.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д226.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70590 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського