Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
Пошуковий запит: (<.>A=Dubrovskyi E$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 3
Представлено документи з 1 до 3

      
Категорія:    
1.

Dubrovskyi E. I. 
The duration and specificity of the humoral immune response to SARS-CoV-2 = Тривалість та специфічність гуморальної імунної відповіді на SARS-CoV-2 / E. I. Dubrovskyi, B. V. Dons'koi // Лікар. справа. - 2021. - № 3/4. - С. 10-16. - Бібліогр.: 11 назв. - англ.

Зазначено, що імунітет після коронавірусної інфекції зберігатиметься протягом тривалого часу, було повністю підтверджено у вже проведених дослідженнях. Продовжено дослідження, яке демонструє результати, отримані через 12 міс визначення гуморальної відповіді у пацієнтів на наступному етапі тестування імунного статусу у групі досліджуваних. У дослідженні взяли участь 42 пацієнти, які перехворіли на COVID-19 рік тому. Всі без винятку пацієнти мали позитивний аналіз на COVID-19 методом ПЛР. Через певні проміжки часу, а саме на 40-, 60-, 90-, 150-ту та 240-ву добу, усіх осіб у групі тестували на IgG SARS-CoV-2. Наостанньому етапі було перевірено рівень специфічних імуноглобулінів (Ig) класу G донуклеокапсиду COVID-19 та спайк-протеїну в дослідницькій групі на 360-й день від початку захворювання. Для визначення специфічних IgG на SARS-CoV-2 була залучена приватна сертифікована лабораторія в Києві - "ДНК-лабораторія". Всіх пацієнтів тестували на антитіла до COVID-19 методом імуноферментного аналізу (ІФА) із використанням серологічних тест-систем VitroTest (Україна). В рамках міжлабораторного контролю якості паралельно було задіяно імунологічну лабораторію Інституту педіатрії, акушерства та гінекології. Результати та дослідження співпали. У досліджу ваних протягом 8 міс поступово спостерігалось зниження рівня IgG до нуклеокапсиду. Цікавим є те, що в період від 40 до 150 днів у всіх 42 пацієнтів (100 %) антитіла не зникали. Зниження антитіл відбувалося, в основному, в період між 150 і 240 днями. Однак дані, отримані за 360 днів, суттєво змінили картину. У частини досліджуваних, які мали низький або негативний рівень антитіл через 8 міс, станом на 12 міс рівень імуноглобуліну (Ig) класу G знову піднявся вище порогового значення. Таким чином, зазначено, що з групи 42 осіб 92,8 % мають антитіла до нуклеокапсиду, а 7,2 % не мають. Висновки: отримані дані ілюструють, що у групі досліджуваних протягом 12 міс після перенесеного SARS-CoV-2 переважна більшість осіб залишається з специфічними антитілами як до нуклеокапсиду, так й до спайк-протеїну.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р514.31-25 covid19

Рубрики:

Шифр НБУВ: Жс20661 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Dubrovskyi E. I. 
Dynamics of COVID-19 specific G-class immunoglobulins levels in patients after the recovery = Динаміка рівня специфічних імуноглобулінів класу G до COVID-19 у пацієнтів після одужання / E. I. Dubrovskyi, B. V. Dons'koi // Лікар. справа. - 2020. - № 3/4. - С. 3-8. - Бібліогр.: 8 назв. - англ.

Визначено рівні захисних антитіл, що перехворіли на COVID-19, на ранніх та більш віддалених строках. Для першого етапу дослідження було обстежено 66 пацієнта різного віку та статі. Всі пацієнти мали обов'язково позитивний результат на COVID-19 методом ПЛР. Частина пацієнтів знаходилась на лікуванні в інфекційному відділенні КМКЛ N 4, інші лікувались амбулаторно. Всіх пацієнтів за віком умовно розділили на дві групи: I (39 осіб) - від 18 до 39 років; II (27 осіб) - від 40 до 65. Серед обстежених 8 осіб хворіли безсимптомно. Легкий перебіг відмічався у 40 осіб, середньоважкий - у 15 осіб, важкий - у 3 осіб. Госпіталізовані в інфекційний стаціонар 11 пацієнтів. Надалі контроль рівня антитіл було проведено на 60-ту, 90-ту та 150-ту добу від початку захворювання. Всім пацієнтам було проведено дослідження на антитіла на COVID-19 методом імуноферментного аналізу, виконаному на обладнанні: імуноферментний аналізатор Tecan (Австрія); PW 40 Microplate Washer (Франція); набір ELISA для серології COVID-19 тест системами на IgG SARS-CoV-2 VitroTest (Україна). Аналізуючи отримані дані, можна побачити, що у 82 % обстежених сформувалась імунна відповідь на COVID-19. IgG збільшувався з 12 до 40-ту добу, а потім суттєво не змінювався на 60-ту, 90-ту та 150-ту добу. У 4 пацієнтів спостерігалося помітне зменшення на 150-ту добу (однак вони все ще мали позитивний рівень). Висновок: рівень IgG у пацієнтів, що перехворіли на Sars-Cov2, залишається високим щонайменше 150 днів. Помічено, що на формування гуморальної відповіді вік та тяжкість перебігу захворювання не впливає.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р514.31 covіd-19

Рубрики:

Шифр НБУВ: Жс20661 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
3.

Dons'koi B. V. 
CD8aa expression on NK cells is associated with different K562 and MOLT4 killing capabilities of PBMC and different involvement CD8pos and CD8neg subsets in anti-viral response = Експресія CD8aa на NK-клітинах пов'язана з різними можливостями знищення K562 і MOLT4 PBMC і різним залученням підгруп CD8pos і CD8neg до противірусної відповіді / B. V. Dons'koi, E. I. Dubrovskyi // Лікар. справа. - 2023. - № 1. - С. 46-60. - Бібліогр.: 32 назв. - англ.

CD8-експресія на NK клітинах асоціюється із різною активністю до лізису HLA-негативної К562 та HLA-позитивної пухлинної лінії MOLT-4 та різною участю у противірусній відповіді на SarsCov2 інфекцію. CD8aa експресується як на Т, так і на NK-лімфоцитах. Фізіологічний сенс експресії CD8 на NK клітинах за відсутності Т клітинного рецептору незрозумілий і недослідженим. Досліджено зразки крові 130 здорових індивідуумів на рівні NK-цитотоксичності до пухлинної ї лінії К562 та лінії MOLT-4. Порівняно ці результати із рівнями експресії CD8 на NK-лімфоцитах. Проаналізовано зразки крові пацієнтів, що перенесли SarsCov2 інфекцію на рівні експресії CD8 на NK-лімфоцитах. Підтверджено, що лінія MOLT-4 більш резистентна до NK цитотоксичності порівняно із К562. Виявлено, що CD8+ NK мають вищу асоціацію із цитотоксичністю до К562 порівняно до CD8-NK. Виявилено що, CD8+ NK лімфоцити практично не беруть участі у лізисі MOLT-4 тоді як кількість CD8-NK корелювала із цитотоксичністю до MOLT-4 із високою достовірністю. Пропорції HLA-DR та CD158a не впливали на селективну активність NK клітин до різних пухлинних ліній. Виявилено зниження рівня NK клітин після SarsCov2 інфекції і це зниження відбувалося саме за рахун ок CD8+ NK лімфоцитів. Висновки: кількість NK лімфоцитів напряму не визначає цитотоксичність, тому що цитотоксична активність реалізується опосередковано через NK фенотип. Експресія CD8 робить NK клітини більш зрілими та ефективними у лізисі HLA-негативної лінії К562 проте ця експресія заважає NK клітинам так само ефективно вбивати HLA-позитивну лінію MOLT-4. SarsCov2 інфекція призводить до виснаження популяції CD8 позитивних NK лімфоцитів і не впливає на CD8 негативні. Схоже, що саме CD8позитивні NK лімфоцити приймають на себе головний тягар противірусної відповіді.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р514.31-25 Covid-19 + Р265

Рубрики:

Шифр НБУВ: Жс20661 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського