Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
Пошуковий запит: (<.>A=Daiko I$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

      
1.

Daiko I. 
Zero-knowledge identification of remote users by utilization of pseudo-random sequences = Ідентифікація віддалених користувачів з нульовим розголошенням за використанням псевдовипадкових послідовностей / I. Daiko, V. Selivanov, M. Chernyshevych, O. Mаrkovskyi // Information, Computing and Intelligent System. - 2022. - № 3. - С. 42-48. - Бібліогр.: 15 назв. - англ.

Досліджено процеси криптографічно строгої ідентифікації учасників віддаленої інформаційної взаємодії, що забезпечують можливість захисту від перехоплення сеансу сторонніми особами. Мета дослідження - підвищення ефективності криптографічно строгої ідентифікації учасників віддаленої інформаційної взаємодії за рахунок прискорення процесу підтвердження ідентичності, а також шляхом організації вторинних циклів контролю контакту для протидії перехоплення взаємодії. Поставлена мета досягається за рахунок додаткового використання вторинних циклів ідентифікації, які періодично проводяться протягом сеансу взаємодії і дозволяють виявити факт перехоплення взаємодії зловмисником. Для реалізації основної та вторинної ідентифікації використовується єдиний криптографічний механізм - генератори псевдовипадкових двійкових послідовностей. Крім реалізації криптографічно строгої ідентифікації цей механізм може використовуватися для швидкого потокового шифрування даних, якими обмінюються учасники взаємодії. Теоретично обгрунтовано, детально розроблено та досліджено схему ідентифікації на основі концепції "нульових знань" з використанням незворотних генераторів псевдовипадкових бітових послідовностей. Сеансові паролі утворюють ланцюжок, сформований вибірковими значеннями послідовності. Для протидії атакам з відтисненням однієї із сторін віддаленої взаємодії в запропонованій схемі передбачені сеанси вторинної ідентифікації. Детально розроблені основні елементи запропонованої схеми ідентифікації: процедури авторизації, первинної та вторинної ідентифікації. Теоретично доведено, що задача злому запропонованого методу криптографічно строгої ідентифікації ідентична передбаченню двійкової послідовності, яку формує генератор. Для стандартизованих криптографічних генераторів псевдовипадкових послідовностей вирішення цієї задачі виходить для більшості практичних застосувань за межі технічних можливостей. Теоретично та експериментально доведено, що запропонована схема криптографічно строгої ідентифікації забезпечує на 2 - 3 порядки більшу швидкодію в порівнянні з відомими схемами, що використовують незворотні перетворення теорії чисел і на порядок швидша за схеми ідентифікації на основі ланцюжка хеш-перетворень.



Шифр НБУВ: Ж Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського