Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
Пошуковий запит: (<.>A=Chychulina K$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 3
Представлено документи з 1 до 3

      
Категорія:    
1.

Chychulina K. 
Energy efficiency issues in Ukraine and EU = Питання енергоефективності в Україні та ЄС / K. Chychulina, V. Byba, I. Miniailenko // Економіка і регіон. - 2019. - № 4. - С. 75-83. - Бібліогр.: 10 назв. - англ.

Економіка України залежить від здатності адекватно реагувати на виклики сучасності, що проявляються в енергоефективних змінах економічної, екологічної, соціальної сфер діяльності громадянського суспільства. Досліджено практики розвинених країн щодо типів енергозберігаючої політики, визначено їх особливості та можливості адаптації до українських реалій, розроблено принципи енергозберігаючої політики й визначено фактори державного регулювання сфери енергозбереження. Наведено приклад залучення грантових коштів, реалізація яких дозволить підвищити енергоефективну свідомість нашого суспільства, популяризувати ідеї енергозбереження на рівні підприємств, органів самоврядування. Практична імплементація запропонованих напрацювань щодо співпраці України та ЄС у сфері енергозбереження забезпечить формування екологічної зацікавленості суб'єктів господарювання, органів влади різних рівнів в активізації енергоефективних змін у контексті реалізації основних орієнтирів сталого розвитку України.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-554.081 + У9(4)0-554.081

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24790 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Chychulina K. 
Development of pricing models in the sugar market and their forecasting on commodity exchanges = Розроблення моделей ціноутворення на ринку цукру та їх прогнозування на товарних біржах / K. Chychulina // Економіка і регіон. - 2020. - № 1. - С. 52-63. - Бібліогр.: 13 назв. - англ.

Розглянуто динаміку цін на ф'ючерсні контракти на ринку цукру, зокрема: два - "Sugar № 11 Futures", "Sugar № 16 Futures" - на Intercontinental Commodity Exchange ICE; один - "White Sugar Futures (№ 407)" - на London intercontinential financial futures and options exchange Liffe; один - "Sugar White" - на Zhengzhou Commodity Exchange ZCE. З метою прогнозування ціни на цукор на London intercontinential financial futures and options exchange Liffe застосовано кореляційно-регресійний аналіз та представлено основні етапи побудови множинної лінійної кореляційно-регресійної моделі. Наведено динаміку середньорічної вартості ф'ючерсного контракту White Sugar Futures (№ 407). Для експрес-діагностики адекватності множинної кореляційно-регресійної моделі використано F-критерій Фішера. У цілому визначено, що до основних показників цін на товарних біржах також слід віднести рівень цін (котирування) за операціями з реальним товаром і ф'ючерсними операціями; базові ціни, ціни пропозиції, ціни попиту, ціни продажу; середні ціни за період; розрив цін ф'ючерсних операцій; індекси цін (Пааше, Ласпейреса, Фішера); середнє квадратичне відхилення цін. На товарних біржах в умовах сформованих ринкових відносин аналіз та прогноз цін здійснено за допомогою фундаментального і технічного методів. Мета їх використання одна - визначити напрям руху цін на товарному біржовому ринку, а методи реалізації різні. Так, фундаментальний метод грунтується на вивченні умов, відповідно до яких функціонує ринок, а технічний - на визначенні його ефективності. Коефіцієнти регресії показують, наскільки в середньому змінюється середньорічна ціна White Sugar Futures (№ 407) при зміні кожного з факторів за фіксованих значень інших факторів, включених у рівняння. Так, зростання обсягу світового виробництва на 1 метричну тонну скорочує середньорічну ціну White Sugar Futures (№ 407) в середньому на 0,68 цента, зростання середньорічної вартості нафти на 1 долар США збільшує середньорічну ціну White Sugar Futures (№ 407) в середньому на 0,82 цента.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)325.152.52-803.0

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24790 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Chychulina K. 
Analysis of the concept "resources" and the mechanism of their effective formation = Аналіз поняття "ресурси" та механізму їх ефективного формування / K. Chychulina, K. Oleshko // Економіка і регіон. - 2020. - № 4. - С. 43-53. - Бібліогр.: 8 назв. - англ.

Розглянуто поняття й суть резервів і напрямів ефективного використання ресурсів, визначено види резервів та шляхи розв'язання проблеми ефективного використання ресурсів на підприємстві. Так, резерви - це невикористані, але реальні можливості підвищення продуктивності праці, які можуть бути виражені кількісно і реалізовані протягом певного часу. А ефективне використання ресурсів - процес послідовної й комплексної реалізації організаційно-економічних і технічних заходів, спрямованих на забезпечення економії та раціонального використання матеріально-сировинних ресурсів у всіх галузях народного господарства. Проблема ефективного використання ресурсів має чимале значення, для досягнення якої необхідно створити економічний механізм. Необхідність переходу до якісно нового рівня споживання ресурсів, є об'єктивною і незаперечною умовою. Одним з найважливіших чинників зростання ефективності виробництва є раціональне використання ресурсів, що пов'язано з усіма переліченими факторами. Окремо розглянуто теоретичні основи формування ресурсів підприємства й ефективність їх використання, а саме: поняття та склад ресурсів підприємства; методичне оцінювання ресурсів підприємства й показники, що їх характеризують; резерви та напрями ефективного їх використання. Дослідження поглядів українських та зарубіжних вчених показало, що поняття "ресурси" є досить дискусійним, існує багато різноманітних поглядів та визначень. Вивчення економічної літератури засвідчило, що існує багато різних визначень і видів ресурсів залежно від виду діяльності підприємства, джерел формування чи напрямів використання. Охарактеризовано основні показники, які характеризують ресурси підприємства, виявлено резерви та напрями їх ефективного використання.


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.27

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24790 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського