Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
Пошуковий запит: (<.>A=Churkina L$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 5
Представлено документи з 1 до 5

      
Категорія:    
1.

Churkina L.  
Phenotypic peculiarities of batumin-resistant staphylococci = Фенотипические особенности устойчивых к батумину вариантов стафилококков / L. Churkina, Z. Vasyurenko, S. Bidnenko, M. Vaneechoutte // Лікар. справа. - 2007. - № 3. - С. 50-56. - Библиогр.: 25 назв. - англ.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р264.921.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Жс20661 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
2.

Churkina L.  
Antibiotic batumin for diagnostics of staphylococci and treatment of IBStaphylococcus aureusD nasal carriage = Антибіотик батумін для діагностики стафілококів та лікування назального носійства IStaphylococcus aureusD / L. Churkina, E. Kiprianova, S. Bidnenko, K. Marchenko, E. Artysyuk // Лікар. справа. - 2009. - № 1/2. - С. 61-67. - Библиогр.: 12 назв. - англ.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р514.71-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Жс20661 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
3.

Kiprianova E. A. 
IBPseudomonas batumiciD sp. nov., the antibiotic-producing bacteria isolated from soil of the Caucasus Black Sea coast = IPseudomonas batumiciD sp. nov., утворюючі антибіотик бактерії, ізольовані з грунту Чорноморського узбережжя Кавказу / E. A. Kiprianova, V. V. Klochko, L. B. Zelena, L. N. Churkina, L. V. Avdeeva // Мікробіол. журн. - 2011. - 73, № 5. - С. 3-8. - Библиогр.: 15 назв. - англ.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е40*85:П03

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22205 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
4.

Churkina L. N. 
Peculiarities of antibiotic batumin action on biofilm formation by Staphylococcus aureus and Pseudomonas batumici = Особливості дії антибіотика батуміну на формування біоплівки у Staphylococcus aureus і Pseudomonas batumici / L. N. Churkina, V. V. Klochko, S. D. Zagorodnya, L. V. Yaroshenko, O. B. Luitko // Biotechnologia Acta. - 2018. - 11, № 2. - С. 72-78. - Бібліогр.: 23 назв. - англ.

Мета роботи - дослідити дію антибіотика батуміну на сформовану стафілококами біоплівку, а також на процес біоплівкоутворення штамом-продуцентом Pseudomonas batumici. Мінімальну інгібувальну концентрацію (МІК) батуміну встановлено згідно зі стандартами CLSI Інституту клінічних та лабораторних стандартів. Формування біоплівки вивчали фотометричним за методом O'Toolе за допомогою планшетного фотометра за довжини хвилі 540 нм. З'ясовано, що батумін проникав у біоплівки стафілококів і знижував біомасу сформованої біоплівки у Staphylococcus aureus і S. epidermidis за концентрації антибіотика 0,5 мкг/мл, яка лише удвічі перевищує МІК батуміну за дії на планктонні клітини. Зміни біоплівки у присутності батуміну різняться у різних штамів стафілококів, однак ці відмінності не залежать від чутливості або резистентності штамів до антибіотика. Уперше встановлено здатність штаму-продуцента батуміну до утворення біоплівки і стимуляції цього процесу самим антибіотиком у концентраціях 1 і 10 мкг/мл. Також відзначено, що у планктонній культурі P. batumici В-321 за присутності 10 мкг/мл батуміну довжина клітин продуцента збільшувалась у середньому на 15 %. Одержані дані відкривають нові аспекти антимікробної дії батуміну на біоплівку стафілококів, що полягають як у запобіганні формуванню, так і в інгібуванні вже сформованої біоплівки. Це надає підстави розглядати батумін як перспективний засіб лікування стафілококових інфекцій.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р281.811.1 + Р264.921.1-7 + Р514.79-52 + Е422.241.3 + Е422.141.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100178 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Churkina L. N. 
In vitro activity of the antibiotic batumin against Candida albicans biofilm = Активність in vitro антибіотика батуміну у відношенні до біоплівок Candida albicans / L. N. Churkina, N. B. Perunova, O. V. Bukharin, E. V. Ivanova, L. V. Yaroshenko // Biotechnologia Acta. - 2020. - 13, № 3. - С. 73-80. - Бібліогр.: 17 назв. - англ.

Мета роботи - вивчити дію батуміну на штами Candida albicans і Candida krusei у планктонній та біоплівковій формі, а також одержати більш детальні відомості щодо впливу батуміну на формування біоплівки з використанням атомно-силової мікроскопії. Мінімальну інгібувальну концентрацію (МІК) батуміну досліджували відповідно до стандартів CLSI. Формування біоплівки вивчали за допомогою фотометричного методу O'Toole за допомогою планшетного фотометра ELx808 (BioTek, USA) за довжини хвилі 630 нм. Полікетидний антибіотик батумін має високу селективну активність стосовно стафілококів. Водночас антибіотик, що є неактивний стосовно дріжджів роду Candida (МІК 512 мкг/мл), показав інгібувальну дію на формування біоплівок у цих мікроорганізмів. Вплив батуміну на утворення біоплівки вивчали на типових і колекційних штамах C. albicans, C. krusei та клінічних ізолятах. Присутність у середовищі 0,125 мкг/мл батуміну (1/2 МІК для стафілококів) знижувало утворення біоплівки у 55,6 % досліджуваних штамів. Їх значення варіювали для C. albicans від 1,5 до 3,9 УО, для C. krusei від 2,3 до 3,0. Батумін був ефективніший щодо штамів Candida з високими значеннями біоплівкоутворення. Атомно-силова мікроскопія виявила якісні зміни в екзополімерному матриксі за дії батуміну, а також значне зменшення кількості адгезованих клітин, запобігаючи утворенню біоплівки C. albicans 127. Однак у C. albicans ATCC 24433 суттєвого зменшення числа адгезованих клітин за присутності антибіотика не спостерігалося. Одержані за допомогою атомно-силової мікроскопії дані підтверджують здатність батуміну запобігати утворенню біоплівки у досліджуваних штамів, що надає змогу розглядати його як превентивний засіб під час лікування інфекцій, які спричинені дріжджоподібними грибами роду Candida.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е40*801.1-642:Г296

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100178 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського