Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
Пошуковий запит: (<.>A=Bezvesilniy O$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 6
Представлено документи з 1 до 6

      
Категорія:    
1.

Bezvesilniy O. O. 
Noise reduction algorithm based on template wavelet coefficients = Алгоритм видалення шуму на основі застосування шаблонних вейвлетних коефіцієнтів / O. O. Bezvesilniy, V. V. Vinogradov, K. Schunemann // Радиофизика и радиоастрономия. - 2000. - 5, № 3. - С. 301-310. - Библиогр.: 82 назв. - англ.

Запропоновано новий алгоритм, що базується на використанні шаблонних вейвлетних коефіцієнтів для розв'язання проблем, пов'язаних з видаленням шуму поблизу меж у сигналах та зображеннях, і знищення паразитних осциляцій, що виникають у разі застосування порогових вейвлетних алгоритмів. Зазначено, що цей підхід вимагає вибору спеціального вейвлета. Наведено приклади використання запропонованого підходу.


Індекс рубрикатора НБУВ: З84-01

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15835 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Bezvesilniy O.  
Estimating cloud and rain parameters from Doppler radar data = Оцінка параметрів хмар та дощу за даними доплерівського радіолокатора / O. Bezvesilniy, G. Peters, D. Vavriv // Радиофизика и радиоастрономия. - 2003. - 8, № 3. - С. 296-302. - Библиогр.: 7 назв. - англ.

Відзначено, що побудова зображень параметрів водяних хмар, що дають опади, та дощу за допомогою вертикально орієнтованого доплерівського радіолокатора є важливою задачею. Запропоновано алгоритм, що базується на незалежній оцінці ефективного діаметра та концентрації крапель. Цей підхід відрізняється від підходу Маршала - Пальмера, що базується на оцінці одного параметра - коефіцієнта радіолокаційного відбиття. Показано, що підхід Маршала - Пальмера забезпечує добру оцінку усереднених параметрів, але не придатний для побудови зображень параметрів з високим розділенням в координатах час - висота. Розглянутий підхід з двома параметрами випробувано на поляриметричному доплерівському радіолокаторі MIRA-36. Наведено результати вимірювань та їх обробки. Запропонований алгоритм є придатним для роботи у реальному часі на вертикально спрямованих доплерівських радіолокаторах.


Індекс рубрикатора НБУВ: З95-5 + Д241.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15835 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Vavriv D. M. 
Cost-effective airborne SAR = Недорогий ефективний літаковий РСА / D. M. Vavriv, V. V. Vynogradov, V. A. Volkov, R. V. Kozhyn, O. O. Bezvesilniy, S. V. Alekseenkov, A. V. Shevchenko, A. A. Belikov, M. P. Vasilevskiy, D. I. Zaikin // Радиофизика и радиоастрономия. - 2006. - 11, № 3. - С. 276-297. - Библиогр.: 31 назв. - англ.

Літаковий радіолокатор Ku-діапазону з синтезованою апертурою (РСА), що був розроблений та пройшов випробування в Радіоастрономічному інституті НАН України, є недорогою ефективною системою з точки зору її розробки та експлуатації. Такий РСА можна встановити на невеликому літаку і мати можливість одержувати радіолокаційні зображення з високим розрізненням у реальному часі. Важливою перевагою цієї системи є оригінальний алгоритм визначення кутів орієнтації літака у реальному часі, що базується на аналізі сигналів, відбитих від поверхні землі. Наведено принципи дії розробленої системи РСА, її будова та головні компоненти, алгоритми обробки сигналів, а також результати експериментальних польотів з використанням системи РСА.


Індекс рубрикатора НБУВ: О571.55-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15835 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Bezvesilniy O. O. 
Multi-look radiometric correction of SAR images = Багатопоглядова радіометрична корекція РСА-зображень / O. O. Bezvesilniy, I. M. Gorovyi, V. V. Vynogradov, D. M. Vavriv // Радиофизика и радиоастрономия. - 2011. - 16, № 4. - С. 424-432. - Библиогр.: 8 назв. - англ.

Відхилення траєкторії літака та нестабільності орієнтації літака призводять до нерівномірного підсвічування земної поверхні променем антени і, як наслідок, до радіометричних помилок на радіолокаційних зображеннях, одержаних за допомогою літакових радіолокаторів з синтезованою апертурою (РСА). Аби уникнути радіометричних помилок, звичайно використовується техніка слідкування за сигналом від місцевості. Однак такий підхід призводить до значних геометричних спотворень РСА-зображень у випадку швидких та значних нестабільностей орієнтації антени. Запропоновано техніку багатопоглядової радіометричної корекції, яку можна використовувати замість слідкування за сигналом від місцевості. Запропонований підхід був випробуваний за допомогою літакового РСА 2-сантиметрового діапазону довжин хвиль, встановленого на легкому літаку.


Індекс рубрикатора НБУВ: О571.55

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15835 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Bezvesilniy O. O. 
SAR processing algorithm with built-in geometric correction = Алгоритм з вбудованою геометричною корекцією для обробки даних РСА / O. O. Bezvesilniy, I. M. Gorovyi, S. V. Sosnytskiy, V. V. Vynogradov, D. M. Vavriv // Радиофизика и радиоастрономия. - 2011. - 16, № 1. - С. 98-108. - Библиогр.: 14 назв. - англ.

Радіолокаційні системи з синтезованою апертурою (РСА), встановлені на невеликих літаках, зазнають впливу відхилень траєкторії і нестабільності орієнтації антени. Такі помилки руху призводять до значних геометричних спотворень на радіолокаційних зображеннях (РЛЗ). Аби виправити ці спотворення, запропоновано алгоритм багатопоглядової обробки з вбудованою геометричною корекцією, який працює у часовому просторі та призначений для РСА бічного огляду. У цьому алгоритмі азимутальні опорні функції та криві міграції формуються таким чином, щоб одержувати РЛЗ одразу на прямокутній сітці в площині землі. Запропонований метод було успішно випробувано з використанням РСА сантиметрового діапазону довжин хвиль, встановленому на легкому літаку.


Індекс рубрикатора НБУВ: З95-5-01 + О571.55-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15835 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Bezvesilniy O. O. 
Experimental Ka-band ground-based SAR system = Експериментальна наземна РСА-система Ka-діапазону / O. O. Bezvesilniy, D. M. Vavriv, V. A. Volkov, A. A. Kravtsov, E. V. Bulakh, V. V. Vinogradov, S. S. Sekretarov // Радиофизика и радиоастрономия. - 2015. - 20, № 2. - С. 154-167. - Бібліогр.: 12 назв. - англ.

Розроблено експериментальну наземну радіолокаційну систему з синтезованою апертурою (РСА-систему), яка працює в Ka-діапазоні довжин хвиль. Систему спроектовано для роботи з вершини пагорба або даху будівлі тощо для побудови зображень нижче розташованої місцевості. Описано апаратну частину радіолокатора, режим роботи та оригінальні методи обробки даних. Застосовано режим роботи з довгими імпульсами з лінійною частотною модуляцією з високою скважністю (квазі-неперервний режим). Запропоновано техніку стискання імпульсів з ефективним адаптивним узгодженим фільтром, що забезпечує високий динамічний діапазон і високу когерентність радіолокаційної системи. Для точної оцінки та компенсації помилок руху радіолокаційної платформи використано метод автофокусування за сигналами від яскравих точок. Досягнуту ефективність наземної РСА-системи проілюстровано на експериментальних даних.


Індекс рубрикатора НБУВ: З95-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15835 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського