Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
Пошуковий запит: (<.>A=Ayachi B$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 3
Представлено документи з 1 до 3

      
Категорія:    
1.

Ayachi B. 
Multi-objective optimal power flow considering the multi-terminal direct current / B. Ayachi, T. Boukra, N. Mezhoud // Електротехніка і електромеханіка. - 2021. - № 1. - С. 60-66. - Бібліогр.: 24 назв. - англ.

В останні роки системи передачі електроенергії включають в себе більше структур постійного струму; їх вплив на енергосистему змінного струму може стати значним і важливим. Крім того, багатотермінальний постійний струм є сприятливим для інтеграції великих вітрових і сонячних електростанцій з дуже позитивним екологічним ефектом. Новизна запропонованої роботи полягає у впливі вищезазначених сучасних пристроїв на перехідну стабільність, що виявляється цікавим питанням для дослідження. На наш погляд, вони становлять нову проблему та додаткову складність для вивчення динамічної поведінки сучасних електричних систем. Мета роботи - розв'язання задачі перехідної стабільності, обмеженої оптимальним потоком потужності в мережах змінного/постійного струму. Збіжність для забезпечення оптимального потоку енергії була глобально досягнута. Розв'язання задачі здійснено в середовищі MATLAB за допомогою ітеративного комбінаторного підходу між оптимізованим обчисленням потоку потужності та динамічним моделюванням. Новий підхід, що обмежує перехідну стабільність, з урахуванням багатотермінальних систем постійного струму може покращити перехідну стабільність після виникнення непередбачених ситуацій та економічно експлуатувати систему у фізичних межах системи. Ефективність і надійність запропонованого методу перевірено на модифікованій тестовій 14-шинній системі IEEE із використанням багатоцільової задачі оптимізації, яка відображає мінімізацію витрат на активну генерацію електроенергії та стабільність мереж.


Індекс рубрикатора НБУВ: З279.122.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23986 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
2.

Mezhoud N. 
Multi-objective optimal power flow based gray wolf optimization method / N. Mezhoud, B. Ayachi, M. Amarouayache // Електротехніка і електромеханіка. - 2022. - № 4. - С. 57-62. - Бібліогр.: 35 назв. - англ.

Однією з головних проблем енергетичних системах є економічна експлуатація систем виробництва електроенергії. У цій статті один новий підхід до еволюційної оптимізації, заснований на поведінці метаевристики, яка називається оптимізацією сірого вовка, застосовується для вирішення одно- та багатокритеріальних завдань оптимального потоку потужності та індексу викидів. Оптимальний потік потужності - це нелінійні та неопуклі задачі оптимізації з дуже обмеженнями. Метою є мінімізація цільової функції, необхідної для найкращого балансу між виробництвом та споживанням енергії, яка представлена у вигляді нелінійної функції з урахуванням обмежень рівності та нерівності. Алгоритм оптимізації сірого вовка - це натхненний природою комплексний метод оптимізації, що використовується для визначення оптимальних значень безперервних і дискретних змінних, що управляють. Ефективність та надійність запропонованого методу були перевірені та протестовані на стандартній 30-шинній тестовій системі IEEE із завданням багатокритеріальної оптимізації. Результати запропонованого методу були зіставлені та підтверджені нещодавно опублікованими відомими посиланнями. Результати є багатообіцяючими та показують ефективність та надійність запропонованого підходу.



Шифр НБУВ: Ж23986 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
3.

Laifa A. 
Application of whale algorithm optimizer for unified power flow controller optimization with consideration of renewable energy sources uncertainty / A. Laifa, B. Ayachi // Електротехніка і електромеханіка. - 2023. - № 2. - С. 69-78. - Бібліогр.: 31 назв. - англ.

Запропоновано методологію розподілу контролерів гнучких систем передачі змінного струму (FACTS), зокрема уніфікованого контролера потоку потужності (UPFC). Оскільки проникнення відновлюваних джерел енергії (ВДЕ) у звичайну електричну мережу збільшується, необхідно досліджувати їх вплив на це. Наукові дослідження показали, що невизначеність ВДЕ у виробленні електроенергії впливає на реактивну потужність мережі енергосистеми і, отже, на її загальні втрати під час передачі. Новизна запропонованої роботи полягає в покращенні профілю напруги та мінімізації втрат активної потужності за рахунок обліку перемежування ВДЕ в мережі за рахунок оптимального розташування пристрою UPFC. Стратегія розподілу пов'язує стаціонарний аналіз електричної мережі з розміщенням та налаштуванням параметрів контролера з використанням методу алгоритму оптимізації кита (WOA). Для визначення розташування UPFC запропоновано підходи, засновані на виявленні лінії, яка є найбільш чутливою та ефективною з точки зору підвищення безпеки за напругою, зменшення навантажень, а також прямий підхід до оптимізації. Оптимальне розташування UPFC в енергосистемі обговорюється в цій статті з використанням індексу завантаження лінії, індексу стійкості лінії та методу оптимізації. Цільова функція вирішується з використанням алгоритму WOA, а її продуктивність оцінено шляхом порівняння з алгоритмом оптимізації рою частинок (PSO). Ефективність запропонованої методології розподілу перевірена за допомогою аналізу моделювання, виконаного на тестовій системі стандартної шини IEEE 30 з урахуванням різних умов навантаження. Отримані результати демонструють, що за допомогою запропонованого підходу виходять здійсненні та ефективні рішення, які можна використовувати для подолання проблеми оптимального розташування. Крім того, результати показують, що коли пристрій UPFC стратегічно розташований в електричній мережі і враховується невизначеність ВДЕ, це значно впливає на загальні втрати при передачі і поліпшення профілю напруги в мережі.



Шифр НБУВ: Ж23986 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського