Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
Пошуковий запит: (<.>A=Abrosimov V$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 5
Представлено документи з 1 до 5

      
Категорія:    
1.

Abrosimov V. I. 
Effect of neutron excess on isovector dipole response of heavy nuclei = Вплив надлишку нейтронів на ізовекторний дипольний відгук важких ядер / V. I. Abrosimov, O. I. Davidovskaya // Укр. фіз. журн. - 2006. - 51, № 3. - С. 234-240. - Библиогр.: 20 назв. - англ.

Ізовекторні дипольні збудження сферичних ядер з надлишком нейтронів досліджено в межах напівкласичного підходу, що базується на кінетичному рівнянні Власова для скінченних систем з рухливою поверхнею. Показано, що врахування поверхневих ступенів вільності дозволяє виключити духові збудження, що пов'язані з рухом центра мас. Знайдено, що врахування надлишку нейтронів призводить до появи сили в області енергій дипольного пігмі-резонансу.


Індекс рубрикатора НБУВ: В383.15в641.0

Шифр НБУВ: Ж26988 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Abrosimov V. I. 
Vortex dipole response in the giant dipole resonance energy region = Вихровий дипольний відгук в області енергій гігантського дипольного резонансу / V. I. Abrosimov, O. I. Davidovskaya // Ядер. фізика та енергетика. - 2009. - 10, № 1. - С. 20-25. - Библиогр.: 11 назв. - англ.

Поля швидкостей, що пов'язані з ізовекторними збудженнями сферичних ядер в області енергій гігантського дипольного резонансу (ГДР), вивчено у межах напівкласичного підходу, що спирається на розв'язок кінетичного рівняння Власова для скінченних двокомпонентних фермі-систем із рухомою поверхнею. Нейтрон-протонна асиметрія та динамічні поверхневі ефекти призводять до фрагментації ізовекторної дипольної сили в області енергій ГДР на 2 резонанси. Встановлено, що поле швидкостей має потенціальний характер в області енергій головного (низькоенергетичного) максимуму ГДР. Проте поле швидкостей виявляє вихровий характер у поверхневій області за енергії високоенергетичного максимуму ГДР.


Індекс рубрикатора НБУВ: В383.16

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25640 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Abrosimov V. I. 
Residual interaction effect on isoscalar dipole modes in heavy nuclei = Вплив залишкової взаємодії на ізоскалярні дипольні моди у важких ядрах / V. I. Abrosimov, O. I. Davidovskaya // Укр. фіз. журн.. - 2016. - 61, № 7. - С. 571-577. - Бібліогр.: 24 назв. - англ.

Ізоскалярні колективні дипольні збудження у важких ядрах розглянуто в межах кінетичної моделі малих коливань скінченної фермі-системи, обмеженої рухомою поверхнею. Одержано аналітичний вираз для ізоскалярної функції відгуку дипольного моменту другого порядку з урахуванням залишкової взаємодії між нуклонами у сепарабельному наближенні. Показано, що включення залишкової взаємодії не порушує трансляційної інваріантності моделі. Силова функція, як і в нульовому наближенні (без урахування залишкової взаємодії), має дворезонансну структуру. Врахування ізоскалярної дипольної залишкової взаємодії зменшує стисливість системи і призводить до зміщення резонансів в область більш низьких частот, що покращує узгодженість з експериментальними даними для низько- та високоенергетичної ізоскалярних дипольних мод у важких ядрах.


Індекс рубрикатора НБУВ: В383.5 + В383.520.421.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26988 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Abrosimov V. I. 
Nature of isoscalar dipole resonances in heavy nuclei = Природа ізоскалярних дипольних резонансів у важких ядрах / V. I. Abrosimov, O. I. Davydovska // Укр. фіз. журн.. - 2018. - 63, № 12. - С. 1043-1049. - Бібліогр.: 26 назв. - англ.

Ізоскалярний дипольний ядерний відгук виявляє низько- та високоенергетичні резонанси. Природа ізоскалярних дипольних резонансів у важких сферичних ядрах вивчається за допомогою трансляційно-інваріантної кінетичної моделі малих коливань в скінченних фермі-системах. Розрахунки поля швидкостей для енергії центроїду показують суто вихровий характер низькоенергетичного ізоскалярного дипольного резонансу у сферичних ядрах і підтверджують анізотропний стискувальний характер високоенергетичного резонансу. Вивчено еволюцію поля швидкостей залежно від енергії збудження ядра в межах ширини резонансу. Встановлено, що низькоенергетичний ізоскалярний дипольний резонанс зберігає вихровий характер, однак у разі збільшення енергії це колективне збудження також включає стиснення. Високоенергетичний резонанс зберігає характер стиснення зі зміною енергії збудження в межах ширини резонансу, але області стиснення та розширення поля швидкостей зміщуються всередині ядра.


Індекс рубрикатора НБУВ: В383.16

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26988 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Abrosimov V. I. 
Isoscalar dipole response of heavy nuclei in low-energy region within kinetic model = Ізоскалярний дипольний відгук важких ядер в області низьких енергій у кінетичній моделі / V. I. Abrosimov, O. I. Davydovska // Ядер. фізика та енергетика. - 2020. - 21, № 2. - С. 129-136. - Бібліогр.: 23 назв. - англ.

Ізоскалярний дипольний відгук важких сферичних ядер в області низьких енергій вивчено в напівкласичній моделі, що спирається на явний розв'язок лінеаризованого кінетичного рівняння Власова для скінченних фермі-систем. У цій трансляційно-інваріантній моделі рух центра мас точно відділяється від внутрішніх збуджень. Ізоскалярна дипольна силова функція має 3 резонансні структури в області енергій до 15 МеВ. Розрахунки полів швидкостей, пов'язаних із резонансними структурами за енергіях центроїда, виявляють вихрову (тороїдальну) природу двох верхніх резонансів. Основний тороїдальний резонанс надає якісний опис низькоенергетичного ізоскалярного дипольного резонансу, що спостерігається у важких сферичних ядрах. Походження найнижчої ізоскалярної дипольної резонансної структури, очевидно, пов'язане з дипольними одночастинковими збудженнями. Її енергія центроїда близька до мінімальної енергії дипольного одночастинкового спектра, і врахування залишкової взаємодії призводить лише до незначного зсуву енергії центроїда в бік нижчої енергії. Проте включення залишкової взаємодії помітно посилює поле швидкостей, пов'язане з найнижчим резонансом, що вказує на колективні ефекти в цій резонансній структурі.


Індекс рубрикатора НБУВ: В382.54

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25640 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського