Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (2)
Пошуковий запит: (<.>A=Яремин І$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 5
Представлено документи з 1 до 5

      
Категорія:    
1.

Яремин І. В. 
Особливості формування кульшового суглоба у дітей після гематогенного остеомієліту проксимального відділу стегнової кістки : Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.21 / І. В. Яремин; АМН України. Ін-т травматології та ортопедії. - К., 2004. - 20 c. - укp.

Установлено особливості формування тазостегнового суглоба в дітей після гематогенного остеомієліту проксимального відділу стегнової кістки. Уперше визначено клінічні та рентгенологічні показники порушень анатомічної форми ураженого тазостегнового суглоба після гематогенного остеомієліту проксимального відділу стегнової кістки у динаміці. Запропоновано критерії прогнозування формування тазостегнового суглоба та характеру ортопедичних ускладнень і наслідків остеомієлітичного процесу в даних дітей. Обгрунтовано принципи ортопедичної профілактики та лікування деформацій їх тазостегнового суглоба.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.458.198.51-588

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА332664 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Гайко Г. В. 
Ортопедичні ускладнення та несприятливі наслідки гематогенного остеомієліту проксимального відділу стегнової кістки у дітей / Г. В. Гайко, В. С. Сулима, І. В. Яремин // Галиц. лікар. вісн.. - 2006. - 13, № 3. - С. 9-16. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.

Проаналізовано результати лікування 183 дітей (225 кульшових суглобів (КС)), які перенесли гематогенний остеомієліт (ГО) проксимального відділу стегнової кістки (ПВСК). Після припинення запального процесу в пізні строки спостереження в усіх хворих виникли ортопедичні ускладнення. Клінічні прояви деформацій після усунення патологічного процесу не відповідали стану кісткових і хрящових структур КС. Наголошено на необхідності посилення уваги лікарів та батьків до прихованої небезпеки, яка викликана несприятливими наслідками цієї недуги. З метою вчасного виявлення порушень формування структур КС у дітей, котрі перенесли ГО ПВСК, є необхідним диспансерне спостереження до завершення їх росту.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.456.14

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69358 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Гайко Г. В. 
Клініко-рентгенологічне обгрунтування профілактики багатоплощинних деформацій проксимального відділу стегнової кістки внаслідок перенесеного гострого гематогенного остеомієліту в дітей раннього віку / Г. В. Гайко, В. С. Сулима, І. В. Яремин // Галиц. лікар. вісн.. - 2008. - 15, № 2. - С. 19-23. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

На підставі клініко-рентгенологічних досліджень 147 кульшових суглобів у 133 дітей, котрі перенесли гематогенний остеомієліт до трирічного віку, прослідковано розвиток осьових деформацій проксимального відділу стегнової кістки, які виникли в різні строки після усунення основного захворювання. Обгрунтовано основні принципи профілактики та розроблено рентгенограмометричні критерії прогнозування виникнення осьових деформацій проксимального відділу стегнової кістки. Доведено необхідність диспансерного спостереження хірургом, ортопедом-травматологом, педіатром за такими дітьми до завершення формування опорно-рухового апарату.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.458.285 + Р733.456.14

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69358 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Гайко Г. В. 
Клініко-рентгенологічні критерії виникнення патологічного вивиху стегна в дітей раннього віку після гематогенного остеомієліту та обгрунтування тактики його лікування / Г. В. Гайко, В. С. Сулима, І. В. Яремин // Галиц. лікар. вісн.. - 2008. - 15, № 3. - С. 12-16. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Під спостереженням знаходилося 156 дітей (186 кульшових суглобів) з патологічним вивихом стегна, які перенесли гематогенний остеомієліт проксимального відділу стегнової кістки у віці до трьох років. Розвиток патологічного вивиху стегна у дітей спостерігався у різні періоди після запального процесу основного захворювання. Розроблено рентгенограмометричні критерії формування кульшового суглоба, визначено ступені ризику виникнення патологічного вивиху стегна в дітей раннього віку після гематогенного остеомієліту. Обгрунтовано тактику комплексного ортопедичного лікування патологічного вивиху стегна. Доведено необхідність диспансерного спостереження за такими дітьми хірургом, ортопедом-травматологом та педіатром до закінчення їх росту.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.458.198.51 + Р733.456.14

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69358 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Гайко Г. В. 
Особливості розвитку, ступені тяжкості перебігу та оцінка результатів комплексного ортопедичного лікування дітей з епіфізеолізом головки та патологічним переломом шийки стегнової кістки в результаті гематогенного остеомієліту / Г. В. Гайко, В. С. Сулима, М. С. Кабацій, І. В. Яремин // Галиц. лікар. вісн.. - 2009. - 16, № 3. - С. 18-23. - Бібліогр.: 18 назв. - укp.

Під спостереженням знаходилося 30 дітей з епіфізеолізом головки (ЕПФГСК) і 18 дітей з патологічним переломом шийки стегнової кістки (ППШСК) в результаті гематогенного остеомієліту (ГО) проксимального відділу стегнової кістки (ПВСК). У всіх дітей з ЕПФГСК відзначено ураження епіфізарного хряща, зміщення епіфіза і розвиток деформації ПВСК. У випадку зміщення епіфіза СК не більше, ніж на половину (8 дітей), у 4-х дітей до 5-річного віку наступило кісткове зрощення і в 4-х дітей від 7-ми років - фіброзно-хрящове зрощення. В разі зміщення епіфіза СК більш, ніж на половину (22 дітей), у 10-ти дітей спостерігали формування соха vara colli lisis і в 12-ти - розвиток патологічного вивиху СК. В строки спостереження від 2-х до 14-ти років у 18-ти (60 %) дітей досягнуто зрощення фрагментів головки і шийки СК, одержано оптимально можливий анатомічний і функціональний результат, у тому числі добрий - у 8-ми (44,4 %) і задовільний - у 2-х (11,1 %) оперованих хворих. Відзначено, що у всіх дітей з ППШСК мав місце дефект кісткової тканини шийки СК з наступним розвитком деформації ПВСК. У 3-х дітей до 5-річного віку наступило зрощення кісткових відламків, у 9-ти дітей спостерігали формування несправжнього суглоба і в 6-ти - розвиток патологічного вивиху СК. В строки спостереження від 2-х до 14-ти років у 11-ти (61,1 %) дітей досягнуто зрощення кісткових відламків шийки СК, одержано оптимально можливий анатомічний і функціональний результат, в тому числі добрий - у 6-ти (54,6 %) і задовільний - у 2-х (18,2 %) оперованих хворих. Зроблено висновок, що своєчасна діагностика і відповідне ортопедичне лікування максимально сприяють відновленню форми і функц

ії ураженого суглоба і попереджують розвиток більш виражених деформацій.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.458.198.53

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69358 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського