Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (5)
Пошуковий запит: (<.>A=Щирба О$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 28
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Воловецький В. Б. 
Забезпечення надійної експлуатації шлейфів газоконденсатних свердловин / В. Б. Воловецький, О. М. Щирба // Розвідка та розробка нафт. і газ. родовищ. - 2006. - № 3. - С. 98-103. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Акцентировано внимание на проблеме отложения гидратов по пути движения газа от скважин до установки комплексной подготовки газа в присутствии в шлейфе значительного количества местных сопротивлений, что приводит к значительным потерям давления. Одним из альтернативных методов разрешения вопроса является подключение действующего ингибиторопровода к шлейфу скважин, где сосредоточено значительное количество местных сопротивлений. Подача ингибитора гидратообразования на устье скважин и в шлейф позволит уменьшить гидратообразование и повысить его эффективность.


Індекс рубрикатора НБУВ: И362.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23665 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Воловецький В. Б. 
Стабілізація видобутку газу, конденсату та вилучення пропан-бутанової фракції на Юліївському НГКР / В. Б. Воловецький, М. В. Фрайт, О. Ю. Витязь, О. М. Щирба // Розвідка та розробка нафт. і газ. родовищ. - 2008. - № 1. - С. 82-86. - Бібліогр.: 3 назв. - укp.

Акцентовано увагу на проблемі забезпечення стабільного видобутку вуглеводнів. Для вирішення цієї проблеми запропоновано ввести дотискуючу компресорну станцію, побудувати газопровід для подачі додаткового газу і впровадити низькотемпературну абсорцію. Впровадження цих методів дозволить в першу чергу підтримувати стабільний рівень вилучення вуглеводневого конденсату, пропан-бутану, а також забезпечить подачу газу споживачу.


Індекс рубрикатора НБУВ: И362-11

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23665 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Воловецький В. Б. 
Боротьба з ускладненнями, що виникають в процесі експлуатації нафтових свердловин Юліївського НГКР / В. Б. Воловецький, О. М. Щирба, О. Ю. Витязь // Наук. вісн. Івано-Франків. нац. техн. ун-ту нафти і газу. - 2011. - № 2. - С. 13-18. - Бібліогр.: 3 назв. - укp.

Висвітлено проблему виникнення ускладнень в процесі експлуатації нафтових свердловин, однією з яких є відкладання парафіну на поверхні підземного обладнання. Наслідком цього є поступове зменшення перерізу колони НКТ, та відповідне їй зменшення дебіту свердловин. Рекомендовано нафтові свердловини перевести на періодичний газліфтний спосіб експлуатації, встановити газліфтні клапани по довжині колони НКТ та автоматизувати подавання високонапірного газу, що надасть змогу покращити роботу свердловин та ефективніше проводити теплові обробки.


Індекс рубрикатора НБУВ: И361.21

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24005 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Воловецький В. Б. 
Інтенсифікація видобутку вуглеводнів в умовах зниження пластового тиску в покладах візейських та Серпухівських горизонтів Юліївського НГКР / В. Б. Воловецький, М. В. Фрайт, О. М. Щирба, О. Ю. Витязь // Наук. вісн. Івано-Франків. нац. техн. ун-ту нафти і газу. - 2010. - № 2. - С. 34-40. - Бібліогр.: 3 назв. - укp.

Висвітлено шляхи забезпечення видобутку вуглеводнів за умов зниження пластового тиску Юліївського НГКР. Запропоновано, в першу чергу, побудувати дотискувальну компресорну станцію, в протилежному випадку свердловини, підключені до УКПГ-2 з низькими тисками, поступово перевести в роботу на УКПГ-1, встановити ежектор на вхідній нитці УКПГ-2, а також перевести свердловин з низькими тисками в роботу на автоматизовану газорозподільну станцію УКПГ-1.


Індекс рубрикатора НБУВ: И361-113.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24005 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Воловецький В. Б. 
Покращання підготовки газу на УКПГ-1 Юліївського НГКР шляхом вдосконалення сепараційного обладнання / В. Б. Воловецький, О. М. Щирба, О. Ю. Витязь // Розвідка та розробка нафт. і газ. родовищ. - 2011. - № 2. - С. 86-92. - Бібліогр.: 2 назв. - укp.

Висвітлено проблеми, які виникають на установках комплексної підготовки газу. Головними з них є забезпечення необхідної якості газу за умов зниження робочих тисків і збільшення кількості рідини в продукції свердловин. У зв'язку з цим рекомендовано провести модернізацію вертикального сепаратора першого ступеня сепарації на УКПГ-1 Юліївського НГКР шляхом додаткового монтажу сепараційної вставки.


Індекс рубрикатора НБУВ: И412.7-51

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23665 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Воловецький В. Б. 
Попередження відкладання гідратів та збирання рідини під час продування свердловини та шлейфу / В. Б. Воловецький, О. Ю. Витязь, О. М. Щирба // Розвідка та розробка нафт. і газ. родовищ. - 2010. - № 1. - С. 160-164. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.

Увагу акцентовано на основних проблемах, що виникають у ході експлуатації газоконденсатних свердловин, а саме - нагромадження рідини та відкладання гідратів у свердловинах і шлейфах. Проведено огляд методів боротьби зі згаданими ускладненнями та запропоновано раціональні шляхи їх вирішення. Запропоновано спосіб збирання рідини під час продування свердловин та шлейфів.


Індекс рубрикатора НБУВ: И362.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23665 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Воловецький В. Б. 
Шляхи зменшення втрат вуглеводнів під час експлуатації газоконденсатних свердловин Юліївського НГКР / В. Б. Воловецький, О. М. Щирба, В. І. Коцаба, О. Ю. Витязь // Розвідка та розробка нафт. і газ. родовищ. - 2012. - № 2. - С. 31-39. - Бібліогр.: 2 назв. - укp.

Запропоновано комплексний підхід щодо зменшення втрат вуглеводнів під час експлуатації газоконденсатних свердловин Юліївського НГКР. Рекомендовано заходи: попередження гідратоутворення по шлейфах газоконденсатних свердловин в місцях зосередження значної кількості місцевих опорів шляхом підключення перемичок від існуючих інгібіторопроводів, збирання рідини під час продування свердловини та шлейфу на технологічних установках комплексної підготовки газу УКПГ-1 та УКПГ-2 через існуючі сепаратори шляхом їх переобв'язки, поступове переведення свердловин УКПГ-2 з високим водним фактором в роботу на вертикальний сепаратор УКПГ-1 для розділення потоків газу та кращого очищення, використання газу вивітрювання з розділювача для власних потреб на вогневі підігрівачі двох технологічних установок. Виконання наведених рішень дозволить раціональніше використовувати вуглеводневу сировину.


Індекс рубрикатора НБУВ: И362.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23665 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Воловецький В. Б. 
Дослідження гідравлічної ефективності міжпромислового газопроводу від УППГ Наріжнянського ГКР до УКПГ-2 Юліївського НГКР / В. Б. Воловецький, О. Ю. Витязь, О. М. Щирба, В. І. Коцаба, Н. М. Коцаба // Розвідка та розробка нафт. і газ. родовищ. - 2012. - № 3. - С. 158-165. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Розглянуто причини ускладнень, які виникають під час транспортування газу міжпромисловим газопроводом - накопичення рідини та відкладення гідратів. Проаналізовано роботу газопроводу, визначено гідравлічну ефективність та об'єм забруднень розрахунковим шляхом. Досліджено роботу міжпромислового газопроводу та визначено об'єм забруднень на промислах експериментальним шляхом. Встановлено, що об'єм забруднень, визначений експериментально, є більшим за розрахункове значення. Запропоновано шляхи запобігання аварійним відмовам для забезпечення надійної експлуатації міжпромислового газопроводу. Системність проведених досліджень надасть змогу створити алгоритм розрахунку гідравлічного стану даного газопроводу.


Індекс рубрикатора НБУВ: О76-082

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23665 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Половецький В. Б. 
Збільшення обсягів відбору газу в умовах періодичної експлуатації газоконденсатних свердловин / В. Б. Половецький, О. М. Щирба, О. Ю. Витязь, Я. В. Дорошенко // Наук. вісн. Івано-Франків. нац. техн. ун-ту нафти і газу. - 2013. - № 2. - С. 111-120. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Розглянуто проблемні питання, які виникають під час експлуатації газоконденсатних свердловин на завершальній стадії розробки, зокрема, роботу газоконденсатних свердловин за умов періодичних відборів газу. Експлуатація таких свердловин характеризується неефективним керуванням, що в подальшому приводить до зменшення видобутку газу. Обгрунтовано необхідність забезпечення автоматичного контролю параметрів роботи свердловин шляхом встановлення давачів тиску та температури на гирлі свердловини та вхідній нитці на УКПГ. Таким чином, забезпечується можливість контролювати параметри роботи свердловин в реальному часі та проглядати архівні дані на персональному комп'ютері. Запропоновано автоматизувати пуск та зупинку роботи свердловин шляхом монтажу системи регулювання на вхідній нитці. Дані впровадження надають змогу здійснювати постійний моніторинг за роботою свердловин, тобто буде можливість контролювати і фіксувати зміну тиску та температури, підібрати оптимальний режим роботи, виключити ручне керування. Оперативніше реагувати у разі виникнення різних ускладнень, наприклад, накопичення рідини, відкладання гідратів, і цим самим збільшити відбір вуглеводнів. Обгрунтовано доцільність роботи газоконденсатних свердловин на менший тиск газозбірного колектора, зокрема на дотискуючу компресорну станцію, що надасть можливість зменшити час простою свердловин.


Індекс рубрикатора НБУВ: И362.16

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24005 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Щирба О. А. 
Історія виникнення та розвитку літературних альманахів в Україні (середина XIX - початок XXI століття) / О. А. Щирба, О. І. Босак // Поліграфія і вид. справа. - 2014. - № 3. - С. 55-59. - Бібліогр.: 28 назв. - укp.

Обгрунтовано особливості історичного розвитку альманахів, потребу їх трансформації за сучасних умов; вивчення літературних альманахів крізь призму умов їх функціонування як видань національної меншини.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4УКР)5-319 + Ш5(4УКР)6-319

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29709 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Щирба О. А. 
Особливості розвитку сучасних літературних альманахів в Україні та Росії / О. А. Щирба // Поліграфія і вид. справа. - 2014. - № 4. - С. 61-65. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

Обгрунтовано особливості становлення та закономірності розвитку альманахів в Україні та Росії, проведено порівняльні характеристики функціонування українських і російських альманахів. Оцінено літературні здобутки сучасних альманахів, визначено їх місце в медійному контексті, в українсько-російському культурному житті та міжкультурному діалозі.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч612.4(4УКР)723.2:Ш + Ч612.4(4РОС)723.2:Ш + Ш5(4УКР)-319 + Ш5(4РОС)-319

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29709 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Щирба О. В. 
Функціональні залежності для методів оптимального управління / О. В. Щирба // Мат. та комп'ют. моделювання. Сер. Фіз.-мат. науки. - 2014. - Вип. 10. - С. 191-197. - Бібліогр.: 3 назв. - укp.

Розглянуто ідею розширення методів типу внутрішньої точки зі скінченновимірного на нескінченновимірний випадки, досліджено труднощі, пов’язані з застосуванням двоїстих методів скінченновимірних задач оптимізації, критерії оптимальності.

In the paper the idea of extension methods such as interior-point with finite to infinite-dimensional cases are investigated difficulties associated with the use of dual methods of finite-dimensional optimization problems, optimality criteria.


Індекс рубрикатора НБУВ: З965.92-01

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73557:Фіз.-мат.н. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Бейко І. В. 
Методи внутрішньої точки в оптимізації нелінійних керованих процесів / І. В. Бейко, О. В. Щирба // Мат. та комп'ют. моделювання. Сер. Фіз.-мат. науки. - 2012. - Вип. 7. - С. 18-36. - Бібліогр.: 24 назв. - укp.

Побудовано числові методи оптимізації керованих процесів, які описуються системами алгебричних, диференціальних та інтегро-диференціальних рівнянь з частинними похідними.

In the paper numerical methods are developed for optimization of control processes described by systems of algebraіc, differential and integral-differential systems with partial derivatives.


Індекс рубрикатора НБУВ: В192.19

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73557:Фіз.-мат.н. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Щирба О. В. 
Моделювання дифузійних процесів та його реалізація методом внутрішньої точки / О. В. Щирба // Мат. та комп'ютер. моделювання. Сер. Техн. науки. - 2010. - Вип. 3. - С. 213-222. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Розглянуто проблеми ідентифікації функціональних параметрів дифузійних процесів, що описують екозабруднення річки, зводяться до задач лінійного програмування великої розмірності, які вирішуються за допомогою чисельних методів внутрішньої точки з використанням умов оптимальності Каруша - Куна - Таккера.

Problems of identification of functional parameters of diffusion processes, that describe river pollutions, are reduced to linear programming problems of large dimension, that are solved by implementation of numerical interior point methods with Karush - Kuhn - Tucker optimality conditions.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д225.8

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73557:Техн.н. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Бейко І. В. 
Узагальнені розв'язки оптимізаційних крайових задач та ітераційні методи їх побудови / І. В. Бейко, О. В. Щирба // Мат. та комп'ют. моделювання. Сер. Фіз.-мат. науки. - 2012. - Вип. 6. - С. 41-49. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Побудовано ітераційні числові алгоритми для розв'язування оптимізаційних крайових задач із загальними алгебричними, диференціальними й інтегро-диференціальними рівняннями та нерівностями. У випадках порожньої множини допустимих розв'язків крайової задачі побудовані ітераційні алгоритми генерують узагальнені оптимальні розв'язки. Прискорення збіжності досягається із використанням методів Ньютона.

In the paper numerical algorithms are designed for solving boundary optimization problems with generalized algebraic, differential, and integral-differential equations and inequalities. In cases of empty sets of the boundary problem solutions, the designed iterative algorithms compute generalized optimal solutions. Accelerated convergence is achieved by implementation of the Newton type iterates.


Індекс рубрикатора НБУВ: В192.16 + В192.18

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73557:Фіз.-мат.н. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Воловецький В. Б. 
Способи очищення внутрішньої порожнини шлейфів газових та газоконденсатних свердловин / В. Б. Воловецький, О. Ю. Витязь, В. І. Коцаба, О. М. Щирба // Нафтогаз. енергетика. - 2015. - № 2. - С. 32-43. - укp.

Акцентовано увагу на основних проблемах, що виникають під час експлуатації газових та газоконденсатних свердловин, зокрема, нагромадження рідини та відкладання гідратів у шлейфах свердловин. Проведено огляд різних способів видалення води та газового конденсату з внутрішньої порожнини шлейфу, що нагромаджується в понижених ділянках. Проаналізовано параметри експлуатації газоконденсатних свердловин Юліївського НГКР та визначено швидкість газорідинного потоку в шлейфах. За результатами проведеного розрахунку рідина нагромаджується через недостатню для самоочищення швидкість газорідинного потоку. Причиною цього є значна кількість місцевих опорів, висхідних та низхідних ділянок, значна довжина шлейфа, що вимагає застосовування різних заходів для видалення рідини з шлейфа. Одним із ефективних способів очищення є продування шлейфів в атмосферу на амбар свердловини. На прикладі газоконденсатної свердловини розраховано втрати газу при продуванні шлейфа, які включають спорожнення шлейфа від газу високого тиску шляхом зниження тиску до атмосферного та з подальшим подаванням висонапірного газу. Запропоновано заходи для зменшення втрат газу при продуванні шлейфів газоконденсатних свердловин різними способами. Рекомендується спорожнення шлейфа від газу високого тиску до атмосферного спочатку здійснювати на установку підготовки газу до тиску першої ступені сепарації, а відтак на амбар свердловини чи установки. В подальшому необхідно здійснювати продування шлейфа високонапірним газом шляхом подавання його з установки підготовки газу на амбар свердловини. Інший спосіб включає подавання газу з устя свердловини шляхом її пуску в роботу на установку підготовки газу. При цьому свердловина набирає тиск, вищий від робочого, оскільки перед спорожненням шлейфа її закривають. На практиці застосовано наведені способи та одержано позитивний результат.


Індекс рубрикатора НБУВ: И362.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25772 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Воловецький В. Б. 
Розроблення комплексних заходів, спрямованих на підвищення ефективності видобування вуглеводнів при розробці родовищ на виснаження / В. Б. Воловецький, О. М. Щирба, О. Ю. Витязь // Розвідка та розробка нафт. і газ. родовищ. - 2014. - № 3. - С. 154-165. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Розглянуто проблемні питання, пов'язані з експлуатацією газоконденсатних та нафтових свердловин. Зосереджено увагу на тому, що при експлуатації свердловин спостерігається зниження пластового тиску та зменшення залишкових запасів, що негативно впливає на їх стабільну роботу. У зв'язку з цим рекомендовано створити спеціальну програму, яка дозволить стабілізувати та нарощувати видобуток вуглеводнів, визначити стратегію розвитку Юліївського нафтогазопромислу у наступні роки. Запропоновано комплекс невідкладних заходів, які дозволять стабілізувати видобуток на свердловинах нафтогазоконденсатних родовищ Юліївське, Наріжнянське, Скворцівське та газоконденсатних родовищ Безлюдівське, Аксютівське, Недільне, а саме: оптимізація роботи газоконденсатних і нафтових свердловин: вдосконалення існуючих установок збору та підготовки газу і нафти на Юліївському нафтогазопромислі; промивання привибійної зони пласта свердловин за допомогою колтюбінгової техніки; проведення КРС, водоізоляційних робіт на свердловинах Юліївського, Наріжнянського, Скворцівського НГКР та Недільного ГКР; зменшення бездіючого фонду свердловин; виконання інтенсифікації на газоконденсатних та нафтових свердловинах; буріння експлуатаційних свердловин на Наріжнянському та Скворцівському НГКР; введення в експлуатацію свердловини, що знаходяться в очікуванні підключення; поступове пониження тиску першого ступеня на УКГІГ-2 за рахунок оптимального режиму роботи ДКС "Юліївка" ТОВ "Карпатигаз"; зменшення використання газу на власні потреби, а саме на вогневі підігрівані; перспективним шляхом економії газу с раціональне використання газу вивітрювання з розділювачів для власних потреб; постійний контроль за параметрами роботи свердловин; збільшення відбору газу з газоконденсатних свердловин, що періодично експлуатують.


Індекс рубрикатора НБУВ: И362.1 + И362.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23665 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Воловецький В. Б. 
Аналіз ускладнень при експлуатації газових і газо-конденсатних свердловин та шляхи боротьби з ними / В. Б. Воловецький, О. Ю. Витязь, В. І. Коцаба, О. М. Щирба, О. М. Витвицька // Наук. вісн. Івано-Франків. нац. техн. ун-ту нафти і газу. - 2015. - № 2. - С. 78-88. - Бібліогр.: 17 назв. - укp.

Висвітлено основні ускладнення, які виникають під час експлуатації газових та газоконденсатних свердловин. Дані проблеми розглянуто на прикладі свердловин Юліївського та Пасічнянського цехів з видобування нафти, газу та конденсату і запропоновано комплекс заходів для їх усунення. Так, для боротьби з гідратоутвореннями в газоконденсатних свердловинах Юліївського НГКР рекомендовано здійснювати подачу метанолу інгібіторопроводами на устя свердловин. Крім цього, необхідно здійснювати періодичні закачування інгібітора гідратоутворення у газоконденсатні свердловини та їх шлейфи різними способами за допомогою пересувного насосного агрегату. Підбір необхідного способу потрібно здійснювати, виходячи з експериментальних досліджень індивідуально для умов конкретної газової або газоконденсатної свердловини. Запропоновано ефективний спосіб боротьби з гідратоутвореннями в шлейфах газоконденсатних свердловин за рахунок руху швидкісного газового потоку разом з інгібітором гідратоутворення, що дозволить збільшити період безгідратної експлуатації. Для видалення рідини, яка накопичується в газоконденсатних свердловинах Юліївського НГКР, необхідно здійснювати періодичні закачування розчину ПАР різної марки та концентрації у затрубний простір свердловин та шлейфи. Проаналізовано роботу газоконденсатної свердловини Пасічнянського цеху Битків-Бабченського НГКР за умов солевідкладення. Для вибору оптимального способу боротьби з солевідкладеннями необхідно провести дослідження з метою визначення складу та характеру відкладень, пластової води і газу. За умов свердловини Битків-Бабченського НГКР рекомендується закачування інгібітора солевідкладення в затрубний простір, а також необхідно розглянути доцільність періодичного закачування розчинів кислот. Розглянуто способи боротьби з внутрішньою та зовнішньою корозією газоконденсатних свердловин Юліївського ЦВНГК, підземного та наземного обладнання. Для підтримання протикорозійного захисту на свердловинах необхідно здійснювати закачування розчину інгібітора корозії, а також розглянути можливість використання ліфтових труб з спеціальним покриттям, склопластикових НКТ.


Індекс рубрикатора НБУВ: И362.16

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24005 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Воловецький В. Б. 
Технології видалення рідини із газових та газоконденсатних свердловин / В. Б. Воловецький, В. І. Коцаба, О. Ю. Витязь, О. М. Щирба, А. В. Дьомін, А. В. Гнітко, С. В. Василенко // Нафтогаз. енергетика. - 2016. - № 2. - С. 19-34. - укp.

Розглянуто основні проблеми, що виникають під час експлуатації газових та газоконденсатних свердловин, зокрема такі, як накопичення рідини, вуглеводневого конденсату та пластової води на вибої і встовбурі свердловин. Рідина накопичується в свердловинах через зниження швидкості газу на вході ліфтових труб та зменшення мінімально необхідного дебіту газу для винесення рідини. Проаналізовано існуючі технології стосовно видалення пластової води та вуглеводневого конденсату із газових та газоконденсатних свердловин. Для вибору необхідної технології видалення рідини із свердловини пропонується виконати газогідродинамічний розрахунок з врахуванням технічного стану, що дозволить встановити причини накопичення рідини. Проведено лабораторні дослідження для визначення складу пластових вод різних родовищ, спінюючих властивостей поверхнево-активних речовин з пластовою водою та вуглеводневим конденсатом. Проведено експерименти на свердловинах низькодебітних, середньодебітних та високодебітних ПАТ "Укргазвидобування" з визначення оптимальної концентрації розчину поверхнево-активних речовин. За результатами виконаних досліджень розроблено рекомендації щодо застосування розчинів поверхнево-активних речовин на свердловинах ПАТ "Укргазвидобування".


Індекс рубрикатора НБУВ: И361-11

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25772 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Щирба О. В. 
Побудова математичних моделей для обчислення фазових траєкторій літальних апаратів в умовах захисних маневрів / О. В. Щирба // Мат. та комп'ютер. моделювання. Сер. Техн. науки. - 2016. - Вип. 13. - С. 201-212. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.

Розглянуто задачі побудови математичних моделей для обчислення й оптимізації фазових траєкторій літальних апаратів (ЛА) із оптимізованими маневрами.


Індекс рубрикатора НБУВ: О52-015

Шифр НБУВ: Ж73557:Техн.н. Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського