Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (2)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>A=Шойко В$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 2
Представлено документи з 1 до 2

      
Категорія:    
1.

Шойко В. А. 
Соціально-психологічне забезпечення діяльності рятувальних підрозділів цивільної оборони МНС України у 2000 - 2006 рр. (історичний аспект) : автореф. дис... канд. іст. наук / В. А. Шойко; Нац. ун-т "Львів. політехніка". - Л., 2007. - 19 c. - укp.

Проведено комплексний аналіз соціально-психологічного забезпечення діяльності рятувальних підрозділів цивільної оборони МНС України у надзвичайних ситуаціях наприкінці XX - на початку XXI ст. Узагальнено досвід формування соціально-психологічного клімату у підрозділах рятувальників МНС України. Визначено характерні риси основних засобів соціально-психологічного забезпечення професійної діяльності у підрозділах рятувальників, виявлено й охарактеризовано об'єктивні й суб'єктивні фактори, що впливають на даний процес. Досліджено основні теоретичні концепції щодо формування соціально-психологічного клімату як умови оптимізації професійної діяльності колективу. Визначено основні тенденції розвитку системи соціально-психологічного забезпечення підрозділів МНС, окреслено можливі напрями використання набутого досвіду за сучасних умов.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ц9(4УКР)64 + Ц9-331:Ю95 + Ю959.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА358270 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Шойко В. А. 
Ключові напрями впровадження сучасних європейських підходів та інноваційних методів у сфері цивільної оборони / В. А. Шойко // Держава та регіони. Сер. Держ. упр.. - 2020. - № 2. - С. 144-149. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Зазначено, що впровадження сучасних європейських підходів та інноваційних методів у сфері цивільної оборони може суттєво підвищити власне організаційно-правове забезпечення функціонування комплексу прогнозування, запобігання надзвичайним ситуаціям на державному рівні та усунення їх наслідків. Сформульовано, що у Данії немає органу державної влади, відповідального за реагування на надзвичайні ситуації та захист населення від можливих наслідків техногенних чи природних катастроф. Деякі з цих функцій належать до компетенції місцевої поліції, що перебуває у віданні Національного комісаріату поліції, що своєю чергою входить до складу Міністерства юстиції Данії. Охарактеризовано особливості приватного рятувального корпусу "Фальк", що є найбільшою у світі приватною багатоцільовою рятувальною службою, створеною на базі акціонерного товариства, що працює зазвичай у Данії, а також у Швеції та Німеччині (Гамбург) і має не лише великий парк різноманітних спеціальних транспортних засобів, але і рятувальні судна, вертольоти та літаки, а також значний нагромаджений досвід роботи в цій галузі, в тому числі і в інших країнах світу (Швеції, Польщі, Словаччині, Бельгії, Фінляндії, Німеччині, Франції). Приватний рятувальний корпус включає понад 14 000 рятувальників та надає пожежну допомогу 63-ом з 98 муніципалітетів Данії. Зазначено, що основним органом бельгійської виконавчої влади, відповідальним за управління кризовими явищами, що загрожують життєвим інтересам країни або створюють значну небезпеку для населення та вимагають прийняття негайних рішень щодо її нейтралізації, є Координаційний і кризовий урядовий центр, який був створений відповідно до Королівського указу при Державній федеральній службі внутрішніх справ Бельгії. Відмічено, що у Польщі функції цивільного захисту населення від наслідків надзвичайних ситуацій виконують Головна Комендатура Державної Пожежної охорони, Служби водного та гірського порятунку, Цивільна оборона, а також їх підрозділи на регіональному та місцевому рівнях, які підпорядковані місцевій владі. Національну цивільну оборону Польщі очолює голова, який призначається Прем'єр-міністром за поданням міністра внутрішніх справ. Керівник Національної цивільної оборони підзвітний міністру внутрішніх справ.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ц9

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23244/Держ.упр. Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського