Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (5)Журнали та продовжувані видання (4)
Пошуковий запит: (<.>A=Шкіль С$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 5
Представлено документи з 1 до 5

      
Категорія:    
1.

Шкіль С.  
Інтерпретація дослідниками конфесійних поглядів Феофана Прокоповича / С. Шкіль // Філософ. думка. - 2003. - № 3. - С. 98-121. - Бібліогр.: 22 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю3(4Укр)462

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж61798 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
2.

Шкіль С. О. 
Вплив ідей протестантизму на формування світогляду Феофана Прокоповича : Автореф. дис... канд. філософ. наук: 09.00.11 / С. О. Шкіль; Ін-т філос. ім. Г.С.Сковороди НАН України. - К., 2004. - 16 c. - укp.

Досліджено особливості та вплив ідей протестантизму на формування світогляду Феофана Прокоповича, розкрито три етапи формування його конфесійної визначеності. Детально проаналізовано найважливіші здобутки творчої спадщини Ф.Прокоповича - курси лекцій з теології, літературно-полемічні твори, проповіді та укладений ним законодавчий документ "Духовний Регламент". Установлено, що діяч відстоював реформаторський варіант православ'я з виразними елементами прихованого протестантського впливу. Зокрема, у творах Ф.Прокоповича суто протестантськими елементами є принцип виправдання однією вірою, утвердження винятковості Святого Письма, ідея абсолютизму Бога. У теоретичній частині "Духовного Регламенту" наведено докази переваги колегіальної системи управління церквою, і, як наслідок, неспроможною виявляється ідея одноосібності духовної влади.


Індекс рубрикатора НБУВ: Э372.27-344-028 Прокопович Ф. + Э376-4

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА332699 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Шкіль С. 
Наративний світ сучасного російського православ'я : монографія / С. Шкіль; Рівнен. держ. гуманіт. ун-т. - Київ : Фоліант, 2016. - 319 c. - Бібліогр.: с. 270-319 - укp.

Розглянуто інституціолізований дискурс сучасного російського православ'я, його джерела, розвиток і суперечності. Виявлено, що потреби легітимізації церковної та світської влади призвели на початку XXI ст. до швидких змін в ідейно-політичній риториці РПЦ і формування особливого наративного світу сучасного російського православ'я, тісно пов'язаного з концептом "руського світу". Здійснено релігієзнавчий аналіз та релігійно-філософська деконструкцію основних варіантів ідейно-політичної риторики РПЦ з її концептами та наративами.


Індекс рубрикатора НБУВ: Э372.24,0

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА808781 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Ніколаєв І. 
Владна протидія розвитку організацій і об'єднань національних меншин УСРР у контексті більшовицьких перетворень 1920-х рр. / І. Ніколаєв, С. Шкіль // Сторінки історії : зб. наук. пр. - 2019. - Вип. 48. - С. 71-81. - Бібліогр.: 80 назв. - укp.

На основі широкої історіографічної та джерельної бази проаналізовано ключові чинники встановлення більшовицької монополії у площині діяльності національних суспільно-громадських товариств. Віддзеркалено механізми державної протидії становленню та розвитку національних організацій і об'єднань на території УСРР періоду першого більшовицького десятиліття. Доведено, що основною метою заходів більшовицької влади з регулювання діяльності об'єднань національних меншин був повний контроль за їх функціонуванням, залучення їх представників до формування радянської державної політики в національній сфері, встановлення тоталітарного режиму.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)613-36

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73715 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Шкіль С. О. 
Трансформації ідейно-політичної риторики Російської Православної Церкви на початку XXI століття : автореф. дис. ... д-ра філос. наук : 09.00.11 / С. О. Шкіль; Нац. пед. ун-т ім. М.П. Драгоманова. - Київ, 2017. - 32, [1] c. - укp.

Створено методологічну основу для вивчення сучасної ідейно-політичної риторики РПЦ в межах релігієзнавчого дослідження на основі досвіду аналізу релігійних ідеологій та наративів у вітчизняній та зарубіжній науці. Проаналізовано ідеологічну риторику патріарха Кирила, що склала у часи його керівництва. Відділом зовнішніх церковних відносин РПЦ і у перший період патріаршого правління (2009 - 2011 рр.). Виявлено її джерела через систематичне дослідження традиційних російських релігійних і світських наративів, особливості функціонування політично-суспільних ідей у православному середовищі радянського та пострадянського періоду, характерних рис інформаційних технологій путінського режиму. Виявлено особливості зміни тактики та стратегії розвитку ідейно-політичної риторики РПЦ у 2012 - 2016 рр., трансформації методів пропаганди новітніх фундаменталістичних і консервативних концептів, цінностей, ідеологем та історіософій. Досліджено особливості реагування ідеологів РПЦ на виклики останніх років, пов'язані з подіями в Росії та Україні. Проаналізовано основні суперечності геополітичних стратегій РПЦ у міжхристиянських і міжправославних відносинах у контексті глобалізаційних і світоглядних трансформацій сучасного періоду. Висвітлено перебіг і результати дискусій навколо Гаванської зустрічі патріарха Кирила із папою Франциском і відмови РПЦ від участі у Всеправославному соборі. Досліджено пов'язані з цими процесами пошуки оновленої ідеології для РПЦ. Розкрито основні риси православного фундаменталізму в РПЦ, етапи його розвитку, процеси входження в офіційний церковний дискурс, кризи та трансформації. Репрезентовано характерні риси православного лібералізму в РПЦ.


Індекс рубрикатора НБУВ: Э372.24-36-021.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА428336 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського