Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (9)
Пошуковий запит: (<.>A=Широков О$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 21
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Зузяк П. М. 
Закономірності зміни механічних характеристик систем AL-Cu і Al-Zn під час еволюції субструктури / П. М. Зузяк, А. І. Білюк, В. Й. Ходак, О. С. Камінський, О. В. Широков // Фіз.-хім. механіка матеріалів. - 2002. - 38, № 3. - С. 119-121. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: К233.104.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29109 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
2.

Широков О. В. 
Високотемпературне рідкометалеве окрихчення сталей ВНС / О. В. Широков // Металлофизика и новейшие технологии. - 2008. - 30, спец. вып. - С. 221-226. - укp.

Досліджено фізико-механічні характеристики деяких сталей типу ВНС. Одержано залежності міцності та пластичності цих сталей у широкому діапазоні температур. Досліджено вплив свинцю та міді на механічні властивості цих сталей. Установлено діапазон високотемпературного рідкометалевого окрихчення.


Індекс рубрикатора НБУВ: К222.062.22

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14161 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Широков О. В. 
Методи формування S-блокових конструкцій випадкового типу з покращеними показниками стійкості для блокових симетричних шифрів : автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.13.21 / О. В. Широков; Харк. нац. ун-т радіоелектрон. - Х., 2010. - 22 c. - укp.

Удосконалено та розроблено нові методи відбору випадкових підставок за комбінаторними, диференціальними та лінійними показниками, що дозволяють відібрати підстановки з покращеними криптографічними показниками. Теоретично обгрунтовано значення параметрів відбору та відповідні цим значенням параметри проходження випадкових підстановок, що реалізуються. Вперше показано, що досконалі підстановки, які не реалізують мінімально можливих значень максимумів XOR таблиць і зсувів таблиць лінійних апроксимацій, мають вищі показники за середнім числом векторів, що задовольняють критерій розповсюдження і кореляційної імунності. На прикладах оцінки показників стійкості зменшених моделей ряду сучасних шифрів, і, зокрема, шифрів, наведених на український конкурс з вибору кандидата на національний стандарт. Показано підвищену ефективність вживання в таких шифрах підстановочних конструкцій нового типу в порівнянні з підстановками, використаними в оригіналах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.403

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА377040 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Широков О. В. 
Встановлення закономірностей впливу розплавів міді та свинцю на фізико-механічні властивості нержавних сталей високої міцності : автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.02.01 / О. В. Широков; Луц. нац. техн. ун-т. - Л., 2013. - 21 c. - укp.

Охарактеризовано закономірності впливу температури в інтервалі 293 - 1 350 К , хімічного та фазового складу на фізико-механічні властивості перспективних нержавних марганцевовмісних хромнікелевих сталей типу ВНС55 за умов контакту з розплавами на основі міді та свинцю, наведено рекомендації щодо покращання їх службових властивостей. Встановлено відповідні числові значення характеристик міцності, пластичності та довговічності металу в контакті з розплавами. Виявлено, що оптимальний хімічний склад сталей з точки зору мінімізації окрихчувальної дії розплаву на основі міді повинен забезпечувати 4 - 6 об.% δ-фериту в металі, що лягло в основу рекомендацій щодо вибору складу матеріалу паяно-зварної тришарової конструкції із сталевим комірковим наповнювачем.


Індекс рубрикатора НБУВ: К272.209.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА402930 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Широков О. В. 
Аналіз закономірностей рідкометалевого окрихчення металів / О. В. Широков, Я. О. Шахбазов // Поліграфія і вид. справа. - 2011. - № 4. - С. 145-157. - Бібліогр.: 75 назв. - укp.

Наведено результати аналізу впливу середовища, з яким контактують деталі з конструкційних матеріалів для визначення шляхів підвищення та прогнозування їх працездатності.


Індекс рубрикатора НБУВ: К206.222

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29709 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Рожнова Р. А. 
Нанокомпозиційні епоксиполіуретанові матеріали, що наповнені фулеритом / Р. А. Рожнова, Н. А. Галатенко, С. А. Лукашевич, О. Д. Широков, Є. Г. Левенець // Доп. НАН України. - 2015. - № 11. - С. 91-97. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

Розроблено нові нанокомпозиційні матеріали на основі епоксиполіуретану (ЕПУ), який містить у своєму складі нанорозмірний фулерит. Встановлено вплив малих домішок фулериту на фізико-механічні властивості одержаних нанокомпозицій. Досліджено вплив нанонаповнювача на його концентрації на структуру та властивості композита, здатність до біодеградації за умов in vitro. Розроблені нанокомпозиції проявляють здатність до біодеградації, наявність у складі ЕПУ нанонаповнювачів сприяє проходженню цього процесу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л719.23

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22412/а Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Широков О. В. 
Вплив розплавів міді та свинцю на фізико-механічні властивості високоміцних нержавіючих сталей / О. В. Широков, В. В. Широков, Я. О. Шахбазов, О. І. Дацій // Наук. зап./Укр. акад. друкарства. - 2015. - № 1. - С. 79-97. - Бібліогр.: 27 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: К272.209.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70173 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
8.

Широков В. В. 
Передумови й особливості дифузійного нікелювання сплавів типу ЕП202 у розплаві літію / В. В. Широков, О. В. Широков, О. О. Паламар, О. І. Дацій, Я. О. Шахбазов // Наук. зап./Укр. акад. друкарства. - 2016. - № 2. - С. 80-92. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Обгрунтовано доцільність дифузійного нікелювання в розплаві літію жароміцних сплавів типу ХН67МВТЮ (ЕП 202) для експлуатації за умов дії високошвидкісних високотемпературних окислювальних газових потоків. Встановлено, що сплавам цього типу притаманна у порівнянні низька теплопровідність, що спричиняє їх високу схильність до загоряння. Теплопровідність нікелю в 7 разів більша, і він може бути основою захисних покрить та альтернативою вартісним паладієвим. Вивчено особливості формування дифузійних нікелевих покрить і їх вплив на фізико-механічні властивості та опір окисненню сплаву. Показано, що вплив дифузійного нікелювання в літії на механічні властивості та якість ме ханічно оброблених поверхонь незначний.


Індекс рубрикатора НБУВ: К651.64

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70173 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Широков В. В. 
Вплив тривалого старіння під навантаженням на фізико-механічні властивості ванадію / В. В. Широков, О. В. Широков // Фіз.-хім. механіка матеріалів. - 2017. - 53, № 4. - С. 66-70. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Наведено результати комплексних високотемпературних випроб ванадію технічної чистоти. Встановлено, що йому притаманна висока стабільність фізико-механічних властивостей і структури після експозицій у безоливному вакуумі за 1073 К упродовж 1000 h і напруг статичного навантаження до 75 % від границі тривалої міцності.


Індекс рубрикатора НБУВ: К235.130.433

Шифр НБУВ: Ж29109 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Шахбазов Я. О. 
Технологічне забезпечення процесу шліфування / Я. О. Шахбазов, В. В. Широков, О. В. Широков, О. О. Паламар // Поліграфія і вид. справа. - 2018. - № 1. - С. 75-81. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Розглянуто закономірності зміни основних показників процесу шліфування за різних видів спрацювання і роботи шліфувальних кругів. Розглянуто зміни сили різання, шорсткості обробленої поверхні, інтенсивності зрізання припуску та можливі області застосуванні різно спрацьованих шліфувальних кругів на операціях шліфування. Проведено аналіз впливу спрацювання кругів на зміну геометрії абразивних зерен і на якісні параметри обробленої поверхні. Виділено основні чинники, які впливають на якість обробленої поверхні під час шліфування. Встановлено найбільш швидкозмінні чинники, які втрачають свій початковий стан та частіше потребують втручання в процес шліфування та правки шліфувального круга щоб забезпечити стабільність процесу обробки. Встановлено технологічну можливість керованого формування робочої поверхні шліфувального круга правкою алмазним інструментом в режимі крихкого руйнування зерен абразивних кругів на різних операціях шліфування. На основі аналізу закономірностей крихкого мікро та макроруйнування абразивних зерен встановлені гранично можливі глибини правки шліфувального круга алмазним інструментом в режиму неповного (мікро) або повного (макро) руйнування абразивних зерен на чистових і чорнових операціях шліфування. Одержані закономірності крихкого руйнування абразивних зерен рекомендовані для визначення технологічних параметрів процесу правки шліфувальних кругів на керамічній зв'язці на різних операціях шліфування з метою прогнозування та забезпечення показників процесу обробки.


Індекс рубрикатора НБУВ: К637.3-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29709 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Широков В. В. 
Роль тривалих навантажень у формуванні структури і фізико-механічних властивостей ванадію і сплаву системи ванадій - цирконій - вуглець / В. В. Широков, О. В. Широков // Наук. зап. / Укр. акад. друкарства. - 2017. - № 2. - С. 30-40. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Наведено результати комплексних високотемпературних випроб ванадію технічної чистоти і сплавів на його основі. Встановлено, що йому притаманна висока стабільність фізико-механічних властивостей і структури після експозицій у безоливному вакуумі при 1073 К протягом 1000 год і напругах статичного навантаження до 0,75 від межі тривалої міцності на відповідній базі.


Індекс рубрикатора НБУВ: К235.13

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70173 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Кудь І. В. 
Синтез безрозмельного композиційного порошку SiVB3DNVB4D - ZrN / І. В. Кудь, Л. І. Єременко, Л. А. Крушинська, Д. П. Зяткевич, О. Б. Згалат-Лозинський, О. В. Широков, Л. С. Проценко // Доп. НАН України. - 2020. - № 1. - С. 54-60. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л428

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22412/а Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
13.

Кудь І. В. 
Синтез безрозмельного композиційного порошку SiVB3DNVB4D - ZrN / І. В. Кудь, Л. І. Єременко, Л. А. Крушинська, Д. П. Зяткевич, О. Б. Згалат-Лозинський, О. В. Широков, Л. С. Проценко // Доп. НАН України. - 2020. - № 1. - С. 54-60. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л428

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22412/а Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
14.

Лобунець Т. Ф. 
Дослідження формування структури прекурсорів для отримання нанопорошків на основі фази типу перовскіту / Т. Ф. Лобунець, О. В. Чудінович, О. В. Широков, А. В. Рагуля // Хімія, фізика та технологія поверхні. - 2020. - 11, № 3. - С. 319-329. - Бібліогр.: 20 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Г582 + Г583.23

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100480 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
15.

Широков О. В. 
Психосоціальна реабілітація хворих на параноїдну шизофренію, поєднану з кістковим туберкульозом : автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.16 / О. В. Широков; НАМН України, "Інститут неврології, психіатрії та наркології НАМН України", державна установа. - Харків, 2017. - 20 c. - укp.

Розглянуто актуальну задачу психіатрії - заходи психосоціальної реабілітації хворих на параноїдну шизофренію, поєднану з кістковим туберкульозом. Досліджено особливості клініко-психопатологічної симптоматики та реагування на нейролептичну терапію хворих на параноїдну шизофренію, поєднану з кістковим туберкульозом. Встановлено особливості їх соціального функціонування та якості життя. На основі узагальнення отриманих даних доведено факт існування у цих хворих коморбідної дезадаптації, обумовленої подвійним діагнозом. Сформульовано, що комплексне лікування даного контингенту повинно передбачати урахування клінічної картини обох захворювань, індивідуальну чутливість до психофармакотерапії та протитуберкульозного лікування, їх поєднання та дії побічних ефектів. Заходи психосоціальної реабілітації повинні враховувати погіршення суб'єктивного самопочуття, яке обмежує функціональні можливості хворих та призводить до вираженої соціальної дезадаптації, зниження якості життя в цілому. При проведенні психосоціальної реабілітації необхідно застосовувати чотири пізнавально-поведінкові стратегії, а саме: пізнавально-поведінкову терапію, програми навчання для заповнення нейрокогнітівного дефіциту, формування психологічного захисту у хворих, навчання соціальним навичкам. Ефективність впроваджених заходів доведено їх дієвістю в аспекті підвищення рівня соціального функціонування, якості життя хворих та удосконалення дотримання ними режиму підтримуючої терапії.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р645.090-354 + Р543.418

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА429737 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Колесніченко В. Г. 
Іскро-плазмове спікання нанопорошку фториду магнію / В. Г. Колесніченко, М. В. Замула, Ю. В. Юрченко, О. В. Чудінович, В. А. Макогон, Н. І. Тищенко, О. В. Широков, А. В. Самелюк, Т. В. Томила, О. А. Корнієнко, А. В. Рагуля // Порошкова металургія. - 2019. - № 7/8. - С. 45-54. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: К390.45-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28502 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
17.

Загорний М. М. 
Морфологічні, спектральні й токсикологічні особливості нового композитного матеріалу нанодіоксиду титану з наносріблом для використання в медицині та біології / М. М. Загорний, О. П. Яворовський, В. М. Рябовол, Н. І. Тищенко, Т. Ф. Лобунець, Т. В. Томила, О. В. Широков, А. В. Рагуля, Є. М. Анісімов // Мед. перспективи. - 2022. - 27, № 1. - С. 152-159. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р.с03

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15785 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
18.

Замула М. В. 
Фазові перетворення та консолідація Sisub3/subNsub4/sub-кераміки з добавками окcидів ітрію і кремнію при іскроплазмовому спіканні / М. В. Замула, В. Г. Колесніченко, А. В. Степаненко, Н. І. Тищенкo, О. В. Широков, Г. Ю. Бородянська, А. В. Рагуля // Порошкова металургія. - 2021. - № 11/12. - С. 25-40. - Бібліогр.: 2 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: К391.91-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28502 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
19.

Нефьодов О. О. 
Нейропротекція при розсіяному склерозі: виклики сучасності : (огляд) / О. О. Нефьодов, О. І. Грицук, О. І. Кальбус, Н. П. Шастун, Л. О. Чобіток, О. В. Широков, В. П. Степура, М. К. Кравченко // Фармакологія та лікар. токсикологія. - 2023. - 17, № 1. - С. 3-11. - Бібліогр.: 35 назв. - укp.

Розсіяний склероз (РС) - хронічне запальне захворювання центральної нервової системи (ЦНС), що призводить до демієлінізації та нейродегенерації. Терапевтична стратегія РС сьогодні здебільшого грунтується на зменшенні запалення за допомогою імунодепресантів. Натепер не існує засобів з нейропротекторним впливом за прогресуючої форми захворювання. Мета дослідження - розглянути сучасні підходи до оцінки нейродегенерації при РС й можливі мішені, які можуть бути корисними для захисту аксонів від дегенерації. Серед них розглянуто інгібітори тирозинкінази Брутона, антиапоптотичні й антиоксидантні засоби, статеві гормони, статини, блокатори іонних каналів і молекули, що запобігають ексайтотоксичності глутамату. Дегенерація аксонів є характерною ознакою РС та переважає за його прогресуючої форми. Захист аксона від метаболічних змін, що спричинені запаленням, демієлінізацією або прямими метаболічними змінами, є головним завданням у найближчі роки щодо терапії РС. Сьогодні багато молекул проходять клінічні випробування як потенційні засоби нейропротекції. Доступні експериментальні моделі для пошуку нейропротекторів не повністю імітують прогресуючі форми РС, за яких стратегія нейропротекції може бути найефективнішою. Необхідні подальші серйозні зусилля для поліпшення існуючих і розробки нових експериментальних моделей відтворення патології на тваринах. Натепер нейропротекція залишається однією з найперспективніших ланок у концепції лікування РС.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р627.016.25-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100063 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
20.

Нефьодов О. О. 
Місце мікроглії при розсіяному склерозі: мішені та фармакологічна стратегія : (огляд) / О. О. Нефьодов, О. І. Кальбус, Н. П. Шастун, Л. О. Чобіток, А. О. Єфанова, О. П. Максименко, О. В. Широков, В. П. Степура // Фармакологія та лікар. токсикологія. - 2023. - 17, № 2. - С. 99-107. - Бібліогр.: 29 назв. - укp.

Розсіяний склероз (РС) - найпоширеніше автоімунне та демієлінізуюче захворювання центральної нервової системи (ЦНС), що характеризується в більшості випадків початковими рецидивами, які надалі переростають у прогресуючу нейродегенерацію, глибоко порушуючи рухові та когнітивні функції пацієнтів. Незважаючи на наявність імуномодулюючої терапії, ефективної для зниження частоти рецидивів та уповільнення прогресування захворювання, всі вони не змогли відновити мієлін ЦНС, необхідний для повного одужання при РС. Мета дослідження - розглянути та проаналізувати сучасні уявлення про роль мікроглії в патогенезі РС, а також мішені та фармакологічну стратегію щодо лікування цього захворювання. Мікроглія є первинними запальними клітинами, присутніми в осередках РС, тому значно сприяє демієлінізації та поширенню пошкодження. Таким чином, багато терапевтичних стратегій було спрямовано на мікроглію, а саме, пригнічення мікрогліального прозапального фенотипу та нейродегенеративного стану для зниження тяжкості захворювання. З іншого боку, внесок мієлінового фагоцитозу, що забезпечує нейропротекторну роль мікроглії при РС, є менш вивченим. Справді, незважаючи на наявність функціональних клітин-попередників олігодендроцитів (OPCs) у ділянках ураження бляшки РС, вони не можуть ремієлінізуватися внаслідок надмірного накопичення мієлін-токсичного дебрису, який має бути видалений мікроглією. Порушення регуляції цього процесу пов'язано з порушенням відновлення нейронів і недостатньою ремієлінізацією. У дослідженні розглянуто дані щодо мікрогліального мієлінового фагоцитозу та його участі в розвитку та відновленні стану за РС, потенціал фагоцитарно-опосередкованих терапевтичних підходів, а також їх модулювання як новий і раціональний підхід до лікування патології, пов'язаної з РС.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р627.016.25

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100063 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського