Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
Пошуковий запит: (<.>A=Ширко А$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 2
Представлено документи з 1 до 2

      
Категорія:    
1.

Ширко А. В. 
Топологические и силовые характеристики ДНК, находящейся в сверхскрученном состоянии / А. В. Ширко, А. Н. Камлюк // Biopolymers and Cell. - 2009. - 25, № 2. - С. 101-109. - Библиогр.: 20 назв. - рус.

На основании методов теории упругости смоделированы топологические свойства сверхскрученных ДНК. Установлен механизм реализации топологических ограничений для сверхскрученных ДНК. Теоретически обоснована возможность перехода от право- к левосторонней ДНК в свивке молекулы. Исследовано влияние угла свивки на топологические характеристики молекулы. Определены параметры силового контактного взаимодействия в ветвях свивки.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е0*725.112.1*71

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14252 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Ширко А. Ю. 
Вибір допоміжних речовин з метою отримання таблеток на основі екстракту примули дрібнозубчастої методом вологої грануляції / А. Ю. Ширко, М. М. Васенда, Л. І. Будняк, О. О. Покотило // Укр. біофармацевт. журн. - 2021. - № 1. - С. 4-9. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.

Лікарські засоби (ЛЗ) на основі рослинної сировини все частіше застосовують з метою лікування багатьох захворювань. Значні ресурси, доступність і можливість культивування роблять рослинну сировину дуже перспективною для створення нових ЛЗ рослинного походження. Одним із джерел, що становить особливий інтерес для сучасної медицини та фармації внаслідок широкого спектра фармакотерапевтичної дії, постає примула дрібнозубчаста, яку використовують переважно в народній медицині. Тому розробка нових та ефективних ЛЗ на основі примули дрібнозубчастої в таблетованій формі є актуальним завданням сьогодення. Мета роботи - вивчення впливу допоміжних речовин (ДР) на фармакотехнологічні показники таблеток, що містять густий екстракт примули дрібнозубчастої, отриманих методом вологої грануляції, та обгрунтування вибору кращих ДР для створення таблетованого лікарського засобу з застосуванням методу математичного планування експерименту. Під час розроблення таблетованого засобу використовували густий екстракт примули дрібнозубчастої, який отримували самостійно, та ДР, які відповідають вимогам ДФУ та забезпечують виконання всіх фармакотехнологічних показників якості таблетованих препаратів. Для реалізації експерименту використано математичне планування, а саме чотирифакторний план на основі гіпер-греко-латинського квадрата. У процесі досліджень визначено залежність усіх досліджуваних показників (стираність, стійкість таблеток до роздавлювання та час розпадання) від ДР, уведених у склад таблеток на основі густого екстракту примули дрібнозубчастої згідно з вибраним планом експерименту. На підставі аналізу було відібрано для подальших досліджень ДР, що чинили максимальний ефект на основні фармакотехнологічні показники якості досліджуваних таблеток. Використовуючи метод математичного планування експерименту, визначено оптимальні допоміжні речовини для виробництва таблеток на основі густого екстракту примули дрібнозубчастої. На підставі показників таблеток (час розпадання, стираність, стійкість до роздавлювання) визначено якісний склад ДР для отримання таблеток методом вологої грануляції: Avicel PH-105 і МКЦ 101, кроскармельоза натрію, діоксид колоїдний безводний кремнію, стеарат магнію та просолв 90.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р282.111 + Л663.35

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100163 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського