Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (1)
Пошуковий запит: (<.>A=Шелковський М$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 8
Представлено документи з 1 до 8

      
Категорія:    
1.

Варецький В. В. 
Залежність реакцій вищої нервової діяльності щурів на стрес від дози попереднього $E bold gamma-опромінення / В. В. Варецький, О. Г. Ракочі, М. В. Шелковський, Є. В. Тукаленко // Пробл. радіац. медицини та радіобіології : зб. наук. пр. - 2012. - Вип. 17. - С. 365-370. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Дослідження змін поведінкових реакцій (човникова та скінерівська камери) у одноразово тотально гамма-опромінених і неопромінених щурів, які зазнали стресування (фут-шок), показали наступне: реакції на стресування показників умовнорефлекторної поведінки в цілому характеризуються безпосереднім стимуляційним ефектом, який в період після стресування може змінюватися пригніченням. Виявлені у опромінених щурів зміни реакції на стресування нелінійно залежать від дози попереднього опромінення - незначне посилення за дози в 0,5 Гр, вірогідне збільшення за 1,0 Гр, незначне зниження за 3,0 Гр і вірогідне зниження (до рівня в контролі) за 6,0 Гр. За результатами регресійного аналізу у разі рівнів опромінення в дозах 1,0, 3,0 і 6,0 Гр між впливом опромінення та нерадіаційного стресу знайдено вірогідну взаємодію.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*739.177.54-638 + Р361.6

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69917 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Варецький В. В. 
Вплив попереднього $E bold gamma-опромінення в малих дозах на реакції вищої нервової діяльності щурів на стрес / В. В. Варецький, О. Г. Ракочі, М. В. Шелковський, Є. В. Тукаленко, І. Р. Дмитрієва, В. М. Пахольченко // Пробл. радіац. медицини та радіобіології : зб. наук. пр. - 2011. - Вип. 16. - С. 120-125. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р361.6

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69917 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
3.

Горідько Т. М. 
Ефекти N-стеароїлетаноламіну на систему антиоксидантного захисту в опромінених щурів / Т. М. Горідько, Є. А. Гудзь, А. А. Чумак, Т. О. Хмель, А. Г. Бердишев, В. В. Талько, М. В. Шелковський, Н. М. Гула // Пробл. радіац. медицини та радіобіології : зб. наук. пр. - 2011. - Вип. 16. - С. 284-291. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Встановлено, що N-стеароїлетаноламін (NSE) запобігає змінам активності основних ферментів антиоксидантного захисту (супероксиддисмутази, каталази, глутатіонпероксидази) в плазмі крові щурів під час дії іонізуючого випромінювання в дозі 2 Гр. Така дія NSE призводить до гальмування процесів перекисного окислення ліпідів у опромінених щурів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*722-638

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69917 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Шелковський М. В. 
Особливості змін показників вищої нервової діяльності на стресовий вплив у попередньо гамма-опромінених щурів / М. В. Шелковський, О. Г. Ракочі, В. В. Варецький, В. В. Крушінський // Ядер. фізика та енергетика. - 2013. - 14, № 4. - С. 384-387. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Дослідження змін поведінкових реакцій (човникова і скінерівська камери) в одноразово тотально гамма-опромінених і неопромінених щурів, які зазнали дії стресу (фут-шок), показали, що реакції на дію стресу показників умовнорефлекторної поведінки в цілому характеризуються достовірним безпосереднім стимуляційним ефектом, який у період після дії стресу може змінюватися пригніченням. Виявлені в опромінених щурів зміни реакції на дію стресу нелінійно залежать від дози попереднього опромінення - незначне посилення за дози в 0,5 Гр, достовірне збільшення за 1,0 Гр, незначне зниження за 3,0 Гр і достовірне зниження (до рівня в контролі) за 6,0 Гр. За результатами регресійного аналізу показників умовнорефлекторної поведінки щурів за рівнів опромінення в дозах в 1,0, 3,0 і 6,0 Гр між опроміненням і нерадіаційним стресом знайдено достовірну взаємодію.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*716-638.1 + Е60*739.177.54*716

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25640 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Дерев'янко Л. П. 
Експериментальне дослідження радіомодифікуючих властивостей N-стеароїлетаноламіну за умов комбінованої дії іонізуючого випромінення і стресу = Experimental study of radiomodifying properties of N-stearoilethanolamine under a combined impact of ionizing radiation and stress / Л. П. Дерев'янко, М. В. Шелковський, В. В. Талько, Н. П. Атаманюк, Н. О. Фролова, Г. В. Косякова, О. Ф. Мегедь, Н. М. Гула, А. А. Чумак // Проблеми радіац. медицини та радіобіології : зб. наук. пр. - 2013. - Вип. 18. - С. 322-329. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Мета роботи - дослідити в експерименті радіомодифікуючі властивості N-стеароїлетаноламіну (NSE) за різних умов комбінованої дії іонізуючого випромінення і стресу. У роботі використано методи: біохімічні, статистичні. Встановлено радіомодифікуючі властивості NSE за різних умов комбінованої дії іонізуючого випромінення і стресу за показниками концентрації в плазмі крові ТБК-активних продуктів, нітрит-аніону та активністю каталази. Висновки: виявлено радіозахисні властивості NSE у разі його введення в дозі 10,0 мг/кг маси до та після одноразового тотального опромінення тварин в дозі 6,0 Гр. Встановлено захисні властивості NSE за його введення в дозі 10,0 мг/кг маси тварин до та після стресу. Виявлено радіосенсибілізуючі властивості NSE у разі введення препарату в дозі 10,0 мг/кг перед комбінованою дією іонізуючого випромінення в дозі 6,0 Гр і стресу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*716-638 + Р361

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69917 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Родіонова Н. К. 
Комбінований вплив N-cтеароїлетаноламіну та іонізуючого випромінення на гематологічні показники периферичної крові щурів = Combined effect of N-stearoyiletanolamine and ionizing radiation on hematological indices of peripheral blood in rats / Н. К. Родіонова, Н. П. Атаманюк, Л. П. Дерев'янко, В. В. Талько, А. М. Яніна, М. В. Шелковський, Г. В. Косякова, О. Ф. Мегедь, Н. М. Гула, А. А. Чумак // Проблеми радіац. медицини та радіобіології : зб. наук. пр. - 2013. - Вип. 18. - С. 356-365. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Мета дослідження - вивчити особливості змін гематологічних показників периферичної крові щурів за умов комбінованого впливу N-стеароїлетаноламіну (NSE) (10,0 мг/кг) та іонізуючого випромінення (6,0 Гр) для виявлення радіомодифікуючих властивостей препарата. У роботи використано гематологічні та статистичні методи. За даних умов експерименту введення NSE опроміненим щурам призводило до збільшення ознак ураження кровотворної системи, що свідчить про його радіосенсибілізуючу дію. Висновки: за умов комбінованого впливу NSE та одноразового опромінення на основі якісних і кількісних змін гематологічних показників периферичної крові щурів встановлено радіосенсибілізуючу дія препарату. За даних умов експерименту встановлено вплив препарату NSE на швидкість відновних процесів (сповільнення) у периферичній крові щурів після опромінення.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*732.2-638 + Р361.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69917 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Родіонова Н. К. 
Особливості змін гематологічних показників периферичної крові щурів при введенні N-стеароїлетаноламіну за умов комбінованої дії іонізуючого випромінювання та стресу = Peculiarity of changes of peripheral blood hematological indices in rats under N-stearoilethanolamine administration conditioned by combined effects of ionizing radiation and stress / Н. К. Родіонова, Н. П. Атаманюк, Л. П. Дерев'янко, В. В. Талько, А. М. Яніна, М. В. Шелковський, Г. В. Косякова, О. Ф. Мегедь, А. Г. Бердишев, Н. М. Гула, А. А. Чумак // Проблеми радіац. медицини та радіобіології : зб. наук. пр. - 2014. - Вип. 19. - С. 441-449. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Мета роботи - вивчити особливості змін гематологічних показників периферичної крові щурів за умов введення N-стеароїлетаноламіну (NSE) до та після комбінованої дії іонізуючого випромінювання та емоційно-больового стресу. У роботі було викороистано методи: гематологічні, статистичні. На основі кількісних і якісних змін гематологічних показників периферичної крові встановлено, що введення щурам NSE (10,0 мг/кг) до та після комбінованого впливу одноразового тотального опромінення (6,0 Гр) і емоційно-больового стресу (фут-шок) призводить до зниження кількості циркулюючих клітин периферичної крові, збільшення ознак ураження кровотворної системи з прискоренням процесів виснаження. Висновок: введення щурам NSE (10,0 мг/кг) за умов комбінованого впливу іонізуючого випромінювання (6,0 Гр) і емоційно-больового стресу сповільнює перебіг відновних процесів і прискорює процеси виснаження у кровотворній системі, що свідчить про радіосенсибілізувальну дію препарата.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*732.2-638 + Р361.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69917 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Шелковський М. Ю. 
Підвищення ефективності компресорів газотурбінних двигунів шляхом їх аеродинамічного удосконалення на основі аналізу просторової форми течії : автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.05.16 / М. Ю. Шелковський; Національна академія наук України, Інститут проблем машинобудування імені А. М. Підгорного. - Харків, 2019. - 28 c. - укp.

Розв’язано проблему підвищення ефективності компресорів газотурбінних двигунів (ГТД) шляхом комплексного варіювання форм лопаток - їхнього тангенціального нахилу, парусності, з застосуванням просторової “керованої” дифузорності, S-подібності профілів, на основі розрахунку тривимірної в'язкої течії з плануванням експерименту. Зауважено, що для реалізації таких розрахунків застосовуються програмні комплекси Kompress 2.0 з профілювання лопаток і ANSYS CFX із розрахунку тривимірної в’язкої течії. Розроблено метод оптимального проєктування лопаткових вінців багатоступінчатого осьового компресора у формі розв’язання гібридної аеродинамічної задачі, з урахуванням обмежень, в якому проєктування з визначенням геометричних форм здійснюється як розв’язання оберненої задачі з подальшою перевіркою оптимальності та розрахунком вихідних аеродинамічних характеристик прямим методом. Зокрема, отримано нові параметричні моделі лопаток робочих коліс і напрямних апаратів, отримано аналітичну залежність для визначення форми тангенціального нахилу лопаток напрямного апарата. Отримано аналітичні залежності для визначення оптимальних кутів атаки та відставання потоку, критеріїв зриву та коефіцієнтів втрат у лопаткових вінцях осьового компресора у вигляді добутку апроксимуючих функцій. Розроблено алгоритми та програми для формування профілю пера лопатки з S-подібністю та різною товщиною профілю. Запропоновано спрощене моделювання характеристик ступенів компресора зі зміною геометричних параметрів лопаткових вінців за допомогою греко-латинських квадратів на основі розв’язання прямої задачі. Викладений розрахунково-теоретичний підхід щодо формування вигляду компресора ГТД було використано при проєктуванні трьох багатоступінчатих осьових компресорів - триступінчатого, шестиступінчатого та десятиступінчатого. Для експериментальних досліджень цих багатоступінчатих компресорів розроблено схеми препарування стендів, створено методику визначення параметрів потоку вздовж висоти проточної частини. Створено аеродинамічний стенд для експериментальної перевірки ефективності запропонованої форми тангенціального нахилу напрямних лопаток, розроблено методику дослідження параметрів потоку в секторній моделі лопаток напрямного апарата. Наголошено, що тестова аеродинамічна оптимізація лопаткової системи експериментально досліджених багатоступінчатих компресорів із використанням запропонованих підходів дозволила отримати ККД високонапірних компресорних ступенів 0,92 - 0,93 та підвищити ефективність багатоступінчатих осьових компресорів на 1 - 2,4 %.


Індекс рубрикатора НБУВ: З363.3-049.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА441187 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського