Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (1)
Пошуковий запит: (<.>A=Шаріфов Х$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 2
Представлено документи з 1 до 2

      
Категорія:    
1.

Шаріфов Х. Ш. 
Вплив екстракту листя персика звичайного на функціональний стан центральної нервової системи щурів за умов хронічного іммобілізаційного стресу / Х. Ш. Шаріфов, Г. В. Зайченко, О. Я. Міщенко, О. В. Файзуллін // Фармакологія та лікар. токсикологія. - 2017. - № 1. - С. 67-72. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

Проведено порівняльне вивчення впливу екстракту листя персика звичайного (ЕЛП) та препарату порівняння "Імуно-тон" на поведінкові реакції та рівень тривожності стресованих щурів. Стан центральної нервової системи (ЦНС) тварин оцінено в тестах "відкрите поле" (ВП) та "піднесений хрестоподібний лабіринт" (ПХЛ) після їх 4-год щоденної іммобілізації в тісних пеналах протягом 18 діб. У тесті ПХЛ встановлено, що ЕЛП викликав достовірне порівняно як з інтактним контролем, так і з групою нелікованих тварин зростання часу прийняття рішень тваринами (латентного періоду), що пов'язано з процесом оцінки ситуації, та значне в 1,7 разу скорочення часу перебування тварин у закритих рукавах. Це вказує на підвищення ефективності поведінкової адаптації тварин у післястресовий період. Препарат порівняння "Імуно-тон" сприяв подовженню часу перебування тварин у відкритих рукавах та підвищенню дослідницької активності, але тривалість часу перебування тварин у закритих рукавах і латентного періоду відповідали аналогічним показникам нелікованих тварин. У тесті ВП встановлено, що стрес призводив до незначного (статистично недостовірного) підвищення горизонтальної та вертикальної дослідницької активності тварин та достовірного підвищення кількості уринацій і зниження кількості вмивань. Застосування ЕЛП сприяло відновленню до рівня інтактного контролю показників дослідницької активності та стану вегетативної ланки нервової системи: кількості уринацій і вмивань. Це свідчить про зменшення виразності стану тривоги в піддослідних тварин та про підвищення ефективності поведінкової адаптації. На тлі застосування препарату порівняння "Імуно-тон" зміни функціонального стану ЦНС стресованих тварин були подібними до таких нелікованих тварин за винятком показника кількості уринацій, кількість яких вірогідно знижувалась. Таким чином, застосування ЕЛП і препарату порівняння "Імуно-тон" призводило до зниження рівня тривожності в тварин, що була викликана хронічним іммобілізаційним стресом, що свідчить про їх стреспротекторні властивості. Препарат порівняння "Імуно-тон" чинив стимулювальний вплив на ЦНС стресованих тварин, що зумовлений фармакологічною дією біологічно активних компонентів екстрактів елеутерококу та ехінацеї, які входять до його складу. На відміну від препарату "Імуно-тон", позитивний вплив ЕЛП на стан ЦНС стресованих тварин можна характеризувати як модулювальний з відсутністю стимулювального компонента.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р62-52 + Р252.51

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100063 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Шаріфов Х. Ш. 
Експериментальне дослідження фрмакологічних властивостей екстракту з листя персика звичайного : автореф. дис. ... канд. фармацевт. наук : 14.03.05 / Х. Ш. Шаріфов; Національний фармацевтичний університет. - Харків, 2018. - 24, [1] c. - укp.

Експериментально обґрунтовано доцільності застосування густого екстракту листя персика (ГЕЛП) як нового стреспротектора та імунокоректора. Досліджено ГЕЛП, отриманий на кафедрі хімії природних сполук НФаУ під керівництвом д. фарм. н., проф. В. С. Кисличенко. Встановлено, що ГЕЛП є малотоксичною речовиною (IV клас токсичності, LD5O>5000 мг/кг при внутрішньошлунковому введенні щурам). У тесті "статичне навантаження" встановлена здатність ГЕЛП підвищувати витривалість тварин. В умовах хронічного іммобілізаційного стресу (ХІС) доведено протективний вплив ГЕЛП на стан ГГНС, метаболічних процесів, ЦНС, здатність знижувати рівень тривожності у тварин та відновлювати порушену активність імунної системи. За виразністю стреспротекторної дії ГЕЛП за більшістю показників був на рівні препарату порівняння "Імуно-Тон". У дослідах in vitro встановлено імуномодулювальний ефект ГЕЛП: засіб у вищій концентрації знижує кількість імунокомпетентних життєздатних клітин глоткових мигдалин, а у нижчій - не чинить негативного впливу на них, не впливає на експресію поверхневих антигенів (CD4, CD25, CD16, CD95) лімфоцитів, підвищує продукцію IgA та активність ендогенних цитотоксичних клітин, знижує продукцію прозапальних цитокінів ІЛ-1, не змінюючи утворення протизапальних цитокінів ІЛ-4 і ІЛ-10 та ІФН-у. Доведенj мембраностабілізувальну та протизапальну активність ГЕЛП.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р282.111 персик звичайний

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА435080 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського