Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (2)
Пошуковий запит: (<.>A=Чучмай І$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 5
Представлено документи з 1 до 5

      
Категорія:    
1.

Чучмай І. Г. 
Апарат для дистального переміщення бокових зубів / І. Г. Чучмай // Вісн. стоматології. - 2000. - № 1(25). - С. 59. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р665.621.050с03

Шифр НБУВ: Ж14683 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
2.

Чучмай І. Г. 
Клініка та особливості лікування деформацій зубних дуг у постійному прикусі : Автореф. дис... канд. мед. наук : 14.01.22 / І. Г. Чучмай; Львів. держ. мед. ун-т ім. Д.Галицького. - Л., 2000. - 19 c. - укp.

Вивчено клінічні вияви та методи лікування деформації зубних дуг у підлітків та дорослих. Виявлено деформації зубних дуг у 34,8 % обстежених з постійним прикусом. Визначено основні причини збереження їх у дорослих, а саме - неусунення під час лікування (непрогнозоване переміщення зубів) та недисциплінованість пацієнтів. Проведено морфометричний аналіз моделей щелеп, завдяки якому вивчено механізм формування деформацій, їх характер та місця локалізації. Досліджено клініко-морфометричну характеристику аномалій положення окремих зубів, їх скупченості, протрізії фронтальної ділянки верхньої щелепи та деформації зубних дуг у разі макродентії. Найважчі деформації виявлено за умов скупченості зубів, обтяжених макродентією. З метою визначення індивідуальної макродентії застосовано фаціальний форфологічний індекс Ізарда. Аналіз телерентгенограм показав, що деформації зубних дуг зосереджуються в межах зубо-альвеолярного комплексу, основи щелеп розвиваються нормально. Визначено діагностичні тести для вибору методу лікування: положення на телеренгенограмах "стрес-осі", величина суб'югального кута та кутів діагностичного трикутника Твіда. Опрацьовано основні напрямки лікування деформацій зубних дуг у дорослих. Визначено показання до застосування методів лікування, відповідно до періоду постійного прикусу та клініко-морфометричної характеристики деформації. Запропоновано методи профілактики ускладнень під час лікування, застосовано на практиці апарат власної конструкції для дистального переміщення зубів та удосконалено деякі ортодонтичні апарати для досягнення естетики лікування дорослих.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р665.621.050

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА308592 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Пилипів Н. В. 
Використання сегментарної дуги для переміщення ретенованого зуба / Н. В. Пилипів, Е. В. Безвушко, І. Г. Чучмай // Новини стоматології. - 2012. - № 1. - С. 103-106. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Підвищення ефективності лікування пацієнтів з ретенованими зубами і скорочення його термінів залишається актуальним. Описано новий спосіб переміщення ретенованих зубів за допомогою сегментарної дуги, вказано його переваги.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р665.621-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15068 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Макєєв В. Ф. 
Порівняльна оцінка поверхневої шорсткості та мікроструктури різних мікрогібридних фотополімерних композитних матеріалів залежно від способу їх полімеризації / В. Ф. Макєєв, З. Ю. Готра, Н. І. Микиєвич, І. Г. Чучмай // Новини стоматології. - 2012. - № 2. - С. 84-89. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

В експерименті на 15 щурах, яким після створення дірчастого дефекту нижньої щелепи імплантували титанові та поліуретанові (ПУ) шурупи, вивчено морфологічну динаміку регенерації дефектів та кісткової й м'яких тканин навколо них. Встановлено, що протягом терміну спостереження 7 - 14 діб навколо імплантатів формується сполучнотканинна капсула, яка з часом дозріває та персистує до 90 діб. Фіброзна капсула ПУ шурупів, на відміну від титанових, має вогнища неспецифічного гранульоматозного запалення чужорідних тіл навколо часток ПУ, що майже не впливає на дозрівання капсули та формування кісткових регенератів навколо дефекту.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.21-52 с03

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15068 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Макєєв В. Ф. 
Залежність частоти видалення зубів за ортодонтичними показаннями залежно від виду зубощелепних аномалій за класифікацією Енгля та часу початку ортодонтичного лікування / В. Ф. Макєєв, О. І. Чучмай, Н. В. Пилипів, І. Г. Чучмай // Сучас. стоматологія. - 2020. - № 2. - С. 70-74. - Бібліогр.: 19 назв. - укp.

Ортодонтичне лікування пацієнтів з аномаліями та деформаціями зубних рядів і прикусу, яке проводиться з видаленням певних постійних зубів за ортодонтичними показаннями, залишається поширеною процедурою, незважаючи на застереження, особливо видалення премолярів. Визначення частоти видалення постійних зубів за ортодонтичними показаннями залежно від співвідношення зубних рядів I та II класів за Енглем у поєднанні з іншими зубощелепними деформаціями. Проведено клінічне обстеження та ортодонтичне лікування 90 осіб віком 15 - 27 років, з них 20 осіб чоловічої та 70 жіночої статі. Не дивлячись на певні застереження видалення премолярів за ортодонтичними показаннями, залишаються ситуації, коли за клінічними та рентгенологічними показаннями таке видалення стає доцільним та виправданим з точки зору гармонізації, естетичності прикусу і профілю обличчя. Висновки: визначено, що частота видалення премолярів за ортодонтичними показаннями залежіть від важкості зубощелепної патології і є найчастішим при патології II класу за Енглем. Частота видалення зубів була вищою у пацієнтів, які звертались по ортодонтичну допомогу в більш пізньому віці.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р665.611.050

Шифр НБУВ: Ж16391 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського