Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (1)
Пошуковий запит: (<.>A=Чубукін Р$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 2
Представлено документи з 1 до 2

      
Категорія:    
1.

Чубукін Р. Ю. 
Пінобетонні суміші одностадійного приготування та ефективні безавтоклавні бетони на їх основі : Автореф. дис... канд. техн. наук / Р. Ю. Чубукін; Харк. держ. техн. ун-т буд-ва та архіт. - Х., 2006. - 20 c. - укp.

Вперше запропоновано метод одностадійного приготування пінобетонних сумішей, що розігріті насиченою водяною парою, який застосовано для виробництва конструкційно-теплоізоляційного пінобетону безавтоклавного твердіння. Показано, що новий метод дозволяє до 30 % підвищити міцність пінобетону у порівнянні з існуючими способами. Встановлено, що одностадійне приготування пінобетонної суміші обумовлює виникнення взаємопов'язаних фізичних і фізико-хімічних процесів: гомогенізацію пінобетонної суміші, підвищення реакційної здатності частинок в'яжучого, залучення та рівномірний розподіл у суміші атмосферного повітря. Доведено, що формування ефективних фізико-механічних властивостей пінобетону (підвищення міцності на стиск за певної середньої густини та теплопровідності) визначається інтенсивністю впливу комплексу зовнішніх фізичних чинників (механічного та термічного) під час гомогенізації сировинної суміші. Встановлено залежність впливу кількості домішок у піноконцентраті на фізико-механічні властивості технічної піни та пінобетону. Показано, що використання домішок разом з інтенсивним механічним впливом і розігрівом пінобетонної суміші дозволяє покращити технологічні властивості суміші й експлуатаційні властивості пінобетону.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н331.741 + Н626.102,174.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА348980 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія: Науки про Землю   
2.

Казаченко Л. 
ГІС-технології при створенні планової геодезичної основи для розроблення генерального плану населеного пункту / Л. Казаченко, Р. Чубукін, В. Казаченко // Сучас. досягнення геодез. науки та вир-ва : зб. наук. пр. Зах. геодез. т-ва УТГК. - 2021. - Вип. 2. - С. 67-75. - Бібліогр.: 73 назв. - укp.

Розглянуто застосування геодезичних вимірювальних систем і геодезичного програмного забезпечення. Під час створення планової геодезичної основи для встановлення меж населеного пункту або розширення його меж потрібна сучасна картографічна основа в цифровому вигляді та створений генеральний план. Цього досягають за допомогою геодезичних вимірювань і комп'ютерної обробки їх результатів. ГІС-технології та ДЗЗ у цьому випадку допомагають вирішити проблему швидко, точно, якісно і з найменшими витратами часу та коштів. Колишні картографічні матеріали, згідно з якими здійснювали геодезичні знімання і які слугували основою, застаріли, не відповідають сучасним вимогам створення картографічної продукції. Тому виникає необхідність в оновленні картографічних матеріалів у нових цифрових форматах і внесенні в створену базу даних (БД) Державного земельного (ДЗК) і Містобудівного (МБК) кадастрів, тобто потрібно наповнювати державну кадастрову систему інформаційними шарами. Створені інформаційні шари Публічної кадастрової карти та програмне забезпечення Digitals спрощують вирішення завдань геодезії, картографії та землеустрою. Внесення до БД Держгеокадастру і МБК інформації потребує створення сучасних цифрових картографічних матеріалів та електронних документів. Чинні в Україні ДБН ставлять певні вимоги до створення та оформлення відповідних картографічних матеріалів для розроблення генеральних планів населених пунктів. Виконано геодезичні знімання на територію досліджень електронними вимірними системами та здійснено опрацювання результатів вимірювань у програмному забезпеченні. Побудоване планово-висотне обгрунтування території населеного пункту надало змогу створити цифрову карту (модель) місцевості за дуже короткий термін. Такі цифрові карти є основою для створення різних картографічних матеріалів в електронному вигляді та можуть використовуватися для різних цілей народного господарства держави. Такі цифрові карти за допомогою ГІС-технологій можуть бути наповненням електронних ресурсів різних галузей і слугувати для наповнення інформацією різних видів про певні об'єкти, явища, тобто ведення моніторингу земель.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д1 + Д881

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72536 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського