Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Автореферати дисертацій (3)Книжкові видання та компакт-диски (10)Журнали та продовжувані видання (3)
Пошуковий запит: (<.>A=Чорноморець Ю$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 10
Представлено документи з 1 до 10

      
Категорія:    
1.

Чорноморець Ю. П. 
Антропологія східної патристики : Автореф. дис... канд. філос. наук : 09.00.05 / Ю. П. Чорноморець; Ін-т філос. ім. Г.С.Сковороди НАН України. - К., 2002. - 20 c. - укp.

Проаналізовано системи антропологічних поглядів мислителів східної патристики. Показано, що антропологія східної патристики розроблена на основі єдиної системи філософських категорій і є вченням про людську природу та два способи її існування. Людина осмислюється представниками східної патристики як створена Богом нерозривна єдність розумної, вольової, афективно-чуттєвої душі та живого тіла. Довершеність людини тлумачиться ними як богоподібність доброчесної та мудрої особистості. Відхилення від шляху духовного самовдосконалення спричиняє дезінтеграцію душі в пристрастях. Процес реінтеграції включає доброчесний праксис, природне споглядання Бога і створеного світу та містичне єднання з Абсолютом.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю3(0)414

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА317836 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Чорноморець Ю. О. 
Оцінка циклічності багаторічних коливань стоку річок Українських Карпат : автореф. дис... канд. географ. наук / Ю. О. Чорноморець; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. - К., 2007. - 20 c. - укp.

Досліджено сток води річок Українських Карпат, умови його формування та оцінено циклічність багаторічних коливань. Визначено основні чинники стокоутворення та проведено районування території регіону за їх домінувальним впливом. Здійснено аналіз максимального стоку води, а також внутрішньорічного розподілу стоку води та завислих наносів залежно від водності періоду. За чергуванням фаз водності на території Українських Карпат виділено два характерні райони та п'ять підрайонів. Охарактеризовано ієрархічну структуру багаторічних коливань стоку. Виявлено пропорційну взаємозалежність між фазами водності всередині циклу. Розроблено алгоритм виявлення циклічності у рядах гідрологічних характеристик.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д225.23

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА353181 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Чорноморець Ю. П. 
Візантійський неоплатонізм від Діонісія Ареопагіта до Геннадія Схоларія : монографія / Ю. П. Чорноморець; НАН України, Ін-т філос. ім. Г.С. Сковороди, Укр. християн. гуманіт. ін-т. - К. : Дух і літера, 2010. - 564 c. - Бібліогр.: с. 432-564. - укp.

Розглянуто найважливіший етап у розвитку православної теології - візантійський. Дослідження присвячено еволюції панівного у Візантії напряму богословської та філософської думки - християнському неоплатонізмові. Показано, що візантійський неоплатонізм виникає в деконструкціях Ареопагітик, досягає власної творчої кульмінації в метафізиці Буття Максима Сповідника, зберігає неоплатонічні традиції у метафізиці есенціалізму (кінець VII - початок XIII ст.). До падіння Константинополя візантійський неоплатонізм встигає здійснити ще одне коло розвитку. Неоареопагітизм Григорія Палами змінюється творчою метафізикою Каліста Ангелікуда, а з 70-х рр. XIVст. панує паламітська схоластика, новий есенціалізм. Зазначено, що закономірності розвитку філософської теології візантійського неоплатомізму можуть бути ключем до розуміння закономірностей розвитку православної теології загалом.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю3(0)416-335 + Э372-4-34

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА739237 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Чорноморець Ю. П. 
Еволюція візантійського неоплатонізму : автореф. дис. ... д-ра філософ. наук : 09.00.11 / Ю. П. Чорноморець; НАН України, Ін-т філос. ім. Г.С. Сковороди. - К., 2011. - 24 c. - укp.

Проаналізовано закономірності еволюції візантійського неоплатонізму. Відмінною рисою візантійського неоплатонізму є побудова філософської теології, ідею якої засновники візантійського неоплатонізму запозичили з системи Прокла. У межах першого кола еволюції візантійського неоплатонізму виникли три оригінальні філософські системи: антиметафізична філософія надбуття Діонісія (Філопона), філософія буття Максима Сповідника та метафізика візантійських есенціалістів VII - початку XVI ст. У 1530-ті рр. внаслідок теологічних дискусій виникла особлива форма візантійського неоплатонізму - паламізм, яка в межах власного інтенсивного розвитку пройшла три стадії еволюції, аналогічні до загального ходу еволюції класичного візантійського неоплатонізму: неоареопагітизм Палами, християнське прокліанство Каліста Ангелікуда, паламітська схоластика другої половини XIV і XV ст. Дослідження еволюції візантійського неоплатонізму дозволяє виявити конкретні форми, яких набував вплив філософії на християнську теологію на грецькому Сході в VI - XV ст.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю3(0)416-335 + Э372-4-34

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА382725 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Мельник П. В. 
Проблеми гуманізації навчання та виховання у вищому закладі освіти : монографія / П. В. Мельник, Л. С. Воробйова, Н. Ю. Громакова, Л. М. Басалаєва, М. Г. Гордієнко, О. Б. Готра, М. В. Грищенко, Л. І. Гурська, І. М. Крисюк, І. А. Лаврова-Рейнфельд; ред.: Н. В. Ківенко, Ю. П. Чорноморець; Нац. ун-т держ. податк. служби України. - Ірпінь, 2010. - 255 c. - укp.

Розглянуто проблему гуманізації освіти (ГО) та виховання економістів і правників на початку ХХІ ст. Визначено загальнолюдські цінності як основу для ГО в контексті глобалізаційних процесів, основні складові гуманізації виховання студентів у системі вищої освіти України. Проаналізовано класичні моделі ГО та виховання, вплив ідей гуманізму на розвиток української політики доби Ренесансу, загальнометодологічні проблеми пізнання людини за умов кризи доби постмодерну. Висвітлено методологію гуманізації процесів навчання та виховання у ВНЗ.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч484(4УКР)01 + Ю3(4)43-401

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА736479 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Чорноморець Ю. О. 
Деякі підходи щодо завчасного передбачення перебігу весняного водопілля на р. Прип'ять біля м. Мозир / Ю. О. Чорноморець, О. І. Лук'янець // Укр. гідрометеорол. журн.. - 2013. - № 13. - С. 138-146. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Розглянуто деякі підходи щодо завчасного передбачення перебігу стоку під час весняного водопілля на р. Прип'ять біля м. Мозир на основі типізації гідрографів весняного стоку за рядом ознак, що характеризують особливості розвитку процесів його формування. Розробка типових схем розподілу в часі весняного стоку з метою його довгострокового прогнозування виконувалася в певному наближенні та грунтується на статистичній обробці й аналізі багаторічних даних гідрометричних спостережень (1881 - 2009 рр.).


Індекс рубрикатора НБУВ: Д225.232

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25662 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Кожем'якін Д. В. 
Водний баланс басейнів річок Дністра до міста Заліщики / Д. В. Кожем'якін, Ю. О. Чорноморець // Гідрологія, гідрохімія і гідроекологія. - 2018. - № 1. - С. 24-36. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Здійснені розрахунки водного балансу для 10 найбільших замикальних створів в басейні річки Дністер до міста Заліщики за даними 17 метеостанцій. Для річок Стрвяж, Стрий, Лімниця, Свіча, Бистриця, Верещиця, Гнила Липа, Золота Липа, Стрипа визначено середні багаторічні значення сум опадів по місяцях та за гідрологічний рік. Розраховано шари стоку для даних річкових басейнів. Обраховано величини випаровування і, відповідно до цього, отримано нев'язки водних балансів. Проведена оцінка та порівняння складових водного балансу, визначення їх особливостей та відмінностей. Додатково обчислено коефіцієнти стоку та посушливості для 10 розрахункових басейнів. За даними висотних зон обрахована середньозважена висота водозбору для гірських річок басейну.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д225.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70590 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Кожем'якін Д. В. 
Просторова та часова динаміка складових водного балансу басейну річки Дністер до міста Заліщики / Д. В. Кожем'якін, Ю. О. Чорноморець // Гідрологія, гідрохімія і гідроекологія. - 2019. - № 2. - С. 21-30. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Наведено результати розрахунків складових водного балансу для 22 водозборів річок у межах басейну р. Дністер (басейн розглядався до м. Заліщики) - для 11 гірських, 7 рівнинних водозборів приток Дністра та умовно 4 водозбори річок на самому Дністрі в гідрологічних створах за течією - Розділ, Журавно, Галич, Заліщики. Для розрахунку водних балансів зазначених басейнів, сформовано банк даних: середньорічний стік води за даними з 22 гідрологічних постів, метеорологічні показники (опади, абсолютна вологість і температура повітря) - з 16 метеостанцій за період спостереження 1956 - 2015 рр. Одержані рівняння водного балансу для водозборів басейну р. Дністер показали, що нев'язка розрахунків водних балансів знаходяться в допустимих межах. За проведеною детальною оцінкою визначено особливості структури та розподілу складових водного балансу лівобережної та правобережної частини басейну Дністра - для гірських водозборів річок серед витратних складових переважає річковий стік, тоді як для рівнинних - сумарне випаровування. Наведено часову динаміку складових водного балансу досліджуваних водозборів басейну р. Дністер. З цією метою було використано два періоди по 30 років - відповідно, 1956 - 1985 і 1986 - 2015 рр.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д225.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70590 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Чорноморець Ю. О. 
Вплив сучасних змін у співвідношенні сніго-дощового живлення річок на структуру водного балансу їх басейнів (на прикладі річкового басейну Ворскли) / Ю. О. Чорноморець, О. І. Лук'янець // Гідрологія, гідрохімія і гідроекологія. - 2019. - № 4. - С. 40-52. - Бібліогр.: 20 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д225.21

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70590 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
10.

Шлях до Христа через служіння ближньому : [колект. монографія] / В. Вепрук, В. І. Генсьорський, О. І. Дмитрів, І. Зборовський, Н. В. Іщук, С. Кирилюк, Г. Коваленко, Н. С. Коструба, П. В. Кретов, О. І. Кретова, Г. М. Кулагіна-Стадніченко, М. М. Кухарук, Р. І. Левочко, С. А. Лозниця, В. Лозовицький, А. В. Мартинюк, П. Ю. Павленко, Н. Я. Петрешак, В. В. Петрович, О. О. Рожков, Л. О. Филипович, В. Фульмес, Г. В. Христокін, О. Р. Цап, Ю. П. Чорноморець, І. В. Чарікова, М. Щербань, П. М. Ямчук, П. Л. Яроцький; ред.: , В. Фульмес, І. Скиба, В. Лозовицький, М. Цап'юк, О. Хорошко, А. Хром'як, В. Ю. Головей, М. М. Кучерепа; Волинська православна богословська академія. - Київ : Дух і літера, 2022. - 350 c. - (Українські богословські студії). - укp.

Одним із важливих діяльних проявів життя Церкви Христової є служіння ближньому, яке має повсякденну актуальність, а особливо сьогодні, у час війни. Церква Христова зберігає у своїй скарбниці багатовіковий досвід служіння - дияконії, яке, розпочавшись ще на зорі християнської ери, набувало найрізноманітніших форм та проявів. Господь наш Ісус Христос на власному прикладі показав, що обов'язок Його учеників та християн полягає у служінні одне одному. Воно походить від сили любові, жертовної самовідданості, від розуміння того, що подібним служінням нашим ближнім ми не лише наслідуємо Сина Божого, але і Йому Самому служимо: "Істинно кажу вам: зробивши це одному з цих братів Моїх менших, Мені зробили" (Мф. 25:40). Розглянуто сучасне соціальне вчення Православної Церкви, актуальні напрями служіння ближньому в історичних прецедентах та сьогоденні, релігійно-філософські аспекти соціального служіння. Увагу приділено новому формату соціального етосу Православної Церкви. Досліджено релігійні комунікації як зв’язок поколінь, від традицій до сучасних технологій. Увагу приділено специфіці богословського дискурсу Православної Церкви та питанням біоетики. Охарактеризовано погляди релігії та наука про створення світу. Увагу приділено теоретичному та практичному контенту порівняльного аналізу соціальних вчень католицизму, православ'я та протестантизму.


Індекс рубрикатора НБУВ: Э372-101

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА865954 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського