Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (6)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>A=Четверик О$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 5
Представлено документи з 1 до 5

      
Категорія:    
1.

Костромітін В. М. 
Вплив строків сівби на прояв зимостійкості та урожайність нових сортів пшениці озимої / В. М. Костромітін, Н. І. Рябчун, О. М. Четверик, М. І. Непочатов // Вісн. Полтав. держ. аграр. акад. - 2009. - № 2. - С. 34-37. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Наведено результати досліджень (2006 - 2008 pp.) впливу строків сівби на прояв морозостійкості та формування урожайності у нових сортів пшениці озимої за умов східного Лісостепу України. За ранніх строків сівби посіви пшениці озимої накопичують більшу кількість вуглеводів у вузлах кущіння й інтенсивніше використовують запасні речовини протягом зимівлі, ніж рослини оптимальних і пізніх строків сівби.


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.103-451.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69944 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Четверик О. М. 
Зимостійкість та урожайність пшениці м'якої озимої залежно від елементів технології вирощування в умовах східного Лісостепу України : автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 06.01.09 / О. М. Четверик; НАН України, Ін-т рослинництва ім. В.Я. Юр'єва. - Х., 2012. - 23 c. - укp.

Викладено результати досліджень з визначення особливостей формування зимостійкості й урожайності нових сортів пшениці м'якої озимої залежно від біологічних особливостей, строків сівби, фону органо-мінерального живлення й обробки регулятором росту рослин Вимпел. Визначено вплив досліджуваних факторів на біометричні показники рослин в період осінньої вегетації, динаміку розчинних вуглеводів у вузлах кущіння пшениці м'якої озимої, перезимівлю, урожайність та елементи продуктивності рослин нових сортів за умов змін в кліматі. Виявлено необхідність зміщення строків сівби пшениці м'якої озимої з 25.08 - 05.09 на 15.09 - 30.09 з врахуванням біологічних особливостей сортів. Проведено економічний та енергетичний аналіз ефективності вирощування пшениці м'якої озимої залежно від елементів технології. За результатами досліджень визначено сорти, адаптовані до умов східного Лісостепу України. Удосконалено технологію вирощування пшениці м'якої озимої, яка за умов східної частини Лісостепу забезпечує 5,30 - 5,44 т/га зерна ІІІ класу.


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.103-4

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА390962 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Четверик О. В. 
Маркетинг продукції підприємств цукрової галузі : автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.04 / О. В. Четверик; Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. - Київ, 2016. - 24 c. - укp.

Дисертація присвячена дослідженню теоретичних, методичних та практичних аспектів формування маркетингу продукції підприємств цукрової галузі (ПЦГ). Розкрито сутність і функції маркетингу, основні види маркетингу підприємств переробної промисловості. Визначено особливості маркетингового забезпечення ПЦГ. Розкрито методологічні основи маркетингової діяльності ПЦГ та інструментарій маркетингових досліджень. Проаналізовано умови функціонування ПЦГ та визначено підходи до оцінювання параметрів ринку основної та побічної продукції. Охарактеризовано комплекс маркетингу ПЦГ з урахуванням повноти виконуваних функцій та ідентифіковано чинники їх маркетингового середовища, що надають можливість визначити можливості розвитку виробничо-господарської діяльності ПЦГ. Визначено напрями розвитку ПЦГ. Розроблено комплекси маркетингових заходів для основної та побічної продукції ПЦГ, які передбачають використання основних елементів маркетингу (product, price, place, promotion) та допоміжних (people, probe). Запропоновано методичний підхід до прогнозування ціни на цукор на основі економетричного моделювання з урахуванням впливу світового ринку цукру білого та сирцю на формування ціни ПЦГ на внутрішньому ринку.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)306.751.41-82-211.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА421854 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Четверик О. О. 
Селекційна цінність сортів пшениці м'якої озимої за комплексом морфо-біологічних ознак у системах топкросів і діалельних схрещувань : автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 06.01.05 / О. О. Четверик; НААН України, Ін-т рослинництва ім. В.Я. Юр'єва. - Харків, 2017. - 25 c. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.103-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА429733 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
5.

Шакалій С. М. 
Вплив попередників на урожайність та якість зерна нових сортів пшениці озимої твердої / С. М. Шакалій, А. В. Баган, С. О. Юрченко, О. О. Четверик // Вісн. Полтав. держ. аграр. акад. - 2021. - № 1. - С. 65-71. - Бібліогр.: 20 назв. - укp.

Збільшення потенціалу врожайності завжди було і залишається фундаментально важливим у селекційних програмах. Але сучасні сорти повинні бути не тільки високоврожайними, що дають продукцію високої якості, але і стійкими до несприятливих факторів середовища, високоадаптованими, високогомеостатичними. Тільки висока адаптивність сорту (обумовлена гомеостатичність його генотипу) може забезпечити стабільність врожаю в різних екологічних умовах. Представлені результати дослідження впливу попередників на урожайність та якість зерна нових сортів пшениці озимої твердої. Дослідження, проведені упродовж 2018 - 2020 рр. із сортами пшениці озимої твердої Приазовська та Шулиндінка в умовах Полтавської області із вивчення впливу попередників на урожайність та якість зерна, показали, що за середніми даними (2018 - 2020 рр.) рівень урожайності зерна на 35 % залежав від погодних умов, на 25 % від сорту і на 20 % від попередника. Сорт Приазовська по попереднику соя мав урожайність 5,62 т/га, що вище на 0,04 т/га, ніж по попереднику озимий ріпак. Вищими показниками урожайності характерезується сорт Шулиндінка по попереднику озимий ріпак (5,90 т/га) ніж по попереднику соя (5,81 т/га). Показник склоподібності є важливим для пшениці озимої твердої, оскільки він характеризує внутрішню будову зернівки. Склоподібність потрібна для подальшої переробки зерна пшениці озимої твердої у продукти макаронного виробництва. Найвищою склоподібністю характерезується урожай 2019 р. Сорт Шулиндінка мав показник склоподібності від 87 % - попередник соя до 86 % - попередник озимий ріпак. У середньому за три роки (2018 - 2020 рр.) найвища масова частка білка в зерні пшениці озимої твердої (15,0 - 14,8 %) у середньому по сортам сформувалася в сорту Приазовська по двох попередниках. Дещо нижчою масова частка білка була в сорту Шулиндінка (14,4 - 14,6 %). Отже, за проведеними дослідженнями кращим попередником для сорту Приазовська була соя, а для сорту Шулиндівка попередник озимий ріпак.


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.103

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69944 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського