Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (18)Журнали та продовжувані видання (7)
Пошуковий запит: (<.>A=Чернєй В$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 10
Представлено документи з 1 до 10

      
Категорія:    
1.

Чернєй В. В. 
Подолання правового нігілізму - важлива умова розбудови правової держави : Автореф. дис... канд. юрид. наук : 12.00.12 / В. В. Чернєй; Нац. акад. внутр. справ України. - К., 1999. - 16 c. - укp. - рус.

Досліджено комплекс теоретичних і практичних питань, пов'язаних із науковим аналізом правового нігілізму як категорії філософії права і суспільного феномена, його якісних характеристик, причин та форм існування, джерел, що відтворюють його в умовах масштабної кризи в суспільстві. Проаналізовано вплив правового нігілізму на вирішення завдань розбудови правової держави, здійснення державно-правової реформи в Україні, а також основні напрямки боротьби з правовим нігілізмом в процесі переходу нашої держави від тоталітарної до правової. У соціально-економічній сфері обгрунтовано конкретні заходи подолання правового нігілізму, що полягають в юридичному забезпеченні відносин власності, роздержавлення та приватизації, вдосконалення податкової та фінансової політики, в спрямуванні на подолання організованої злочинності, корупції, хабарництва, тобто на фактори, які виступають важливими чинниками, що гальмують процес розбудови правової держави, породжують правовий нігілізм. Досліджені конкретні заходи юридичного забезпечення в сфері соціально-політичній, які націлені на формування правової та політичної культури громадян, створення національної правової системи, вдосконалення чинного законодавства, реформування юридичної освіти. Проаналізовано основні напрямки підвищення ефективності діяльності правоохоронних органів, вдосконалення форм і методів їх роботи і перетворення в дієвий інститут реформування суспільства. Зроблено висновок, що ефективність діяльності правоохоронних органів, підвищення їх авторитету серед населення, спроможність впливати на державотворчі процеси значною мірою залежать від подолання глибокої кризи в суспільстві, вдос

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х002,0 + Х2(4УКР)64

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА306200 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Примусові робітники з України в окупованій Європі в роки Другої світової війни. Науково-практична конференція : наук. пр. та матеріали / ред.: В. В. Чернєй, Є. С. Дурнов, Д. І. Курас; уклад.: Ю. В. Сокур, О. В. Шкуратенко, В. М. Щербатюк; Нац. акад. внутр. справ. - К. : НАВС, 2013. - 99 c. - укp.

Висвітлено практичні заходи німецької окупаційної адміністрації щодо вивезення робочої сили з України до Третього Рейху. Розглянуто аспект української історії - "остарбайтери" у Другій світовій війні. Досліджено окупаційний режим на Кіровоградщині. Представлено спогади очевидців з Волині. Віднайдено матеріали, що описують німецьку окупацію Переяслава-Хмельницького (спогади очевидця). Описано встановлення окупаційної влади в Україні.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(0)628.2 + Т3(4УКР)622.82

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА773025 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Чернєй В. В. 
Кримінально-правові та кримінологічні засади запобігання злочинам у сфері діяльності небанківських фінансових установ в Україні : монографія / В. В. Чернєй; Нац. акад. внутр. справ. - Київ : Центр учб. літ-ри, 2014. - 454 c. - укp.

На підставі аналізу широкого кола наукових джерел, законодавства, а також матеріалів соціологічних досліджень проведено комплексний аналіз проблем запобігання злочинам у сфері діяльності небанківських фінансових установ в Україні. На основі законодавства, результатів узагальнення судової та правоохоронної практики, наукових джерел і зарубіжного досвіду надано кримінально-правову характеристику та розроблено науково обгрунтовані засади запобігання злочинам у сфері діяльності небанківських фінансових установ. Розглянуто особливості взаємодії правоохоронних органів України у розкритті та розслідуванні злочинів на ринку небанківських фінансових послуг.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х883.9(4УКР)711.174 + Х881.9(4УКР)117.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА778628 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Чернєй В. В. 
Теоретичні та практичні засади запобігання злочинам у сфері діяльності небанківських фінансових установ в Україні : автореф. дис. ... д-ра юрид. наук : 12.00.08 / В. В. Чернєй; Нац. акад. прокуратури України. - Київ, 2014. - 36 c. - укp.

Уперше на основі положень кримінального права та кримінології, узагальнення слідчої та судової практики розроблено концептуальні засади запобігання злочинам у сфері діяльності небанківських фінансових установ за умов демократизації національного судочинства та формування нової моделі функціонування правоохоронних органів європейського зразка. Розкрито сутність та надано кримінально-правову характеристику злочинів, що вчиняються на ринках небанківських фінансових послуг, визначено їх місце у структурі економічної та фінансової злочинності, виявлено кореляційні зв'язки з іншими соціальними явищами. Запропоновано теоретичні положення, правові, організаційно-управлінські та практичні заходи запобігання злочинам у сфері небанківського кредитування, страхування та залучення інвестицій. Сформульовано пропозиції щодо вдосконалення чинного законодавства та надано рекомендації, спрямовані на покращання правозастосовної діяльності учасників фінансового ринку та правоохоронних органів з метою захисту прав і законних інтересів інвесторів та інших споживачів небанківських фінансових послуг.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х883.9(4УКР)711.174 + Х881.9(4УКР)117.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА408318 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Актуальні питання історико-правової науки : зб. наук. пр. до 20-річчя каф. історії держави та права Нац. акад. внутр. справ, 2014 р., Київ / ред.: В. В. Чернєй, В. В. Сокуренко; упоряд.: О. В. Кузьминець, О. І. Анатольєва, Ю. В. Кривицький; Нац. акад. внутр. справ. - Київ : Фенікс, 2014. - 195, [2] c. - укp.

Викладено науково-методичні здобутки кафедри історії держави та права НАВС (1993 - 2013 рр.). Висвітлено особливості становлення українського історичного процесу першої половини XIX ст. Розглянуто стан дослідження селянського повстанського руху на чолі з Нестором Махном у сучасній вітчизняній історичній науці. Викладено історико-правові засади організації обліку й аудиту в Україні. Розглянуто дискусійні питання щодо доцільності виняткової міри покарання. Наведено деякі аспекти дослідження української публіцистики міжреволюційної доби (1909 - 1914 рр.). Викладено принципи толерантності в навчальному курсі історії української культури. Висвітлено джерела матеріально-технічного постачання в період відновлення важкої промисловості України (1943 - 1953 рр.).


Індекс рубрикатора НБУВ: Х8(4УКР)-1 я431

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА786348 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Актуальні питання теорії і практики криміналістичної науки : Всеукр. наук.-практ. конф., присвяч. 50-річчю каф. криміналістики та суд. медицини Нац. акад. внутр. справ, 23 січ. 2015 р., Київ / ред.: В. В. Чернєй, В. К. Весельський, В. В. Пясковський; Нац. акад. внутр. справ. - Київ : Гельветика, 2015. - 367 c. - укp.

Розглянуто окремі кримінально-процесуальні питання психофізичної експертизи з використанням поліграфа та їх особливості. Обгрунтовано актуальні питання значення генотипоскопічної експертизи під час розслідування злочинів. Висвітлено питання звернення сторони захисту щодо проведення судової експертизи на договірних умовах. Розкрито особливості використання спеціальних знань під час розслідування кримінальних правопорушень, що посягають на права інтелектуальної власності. Викладено теоретичні аспекти розмежування об'єкта та предмету розбійних нападів, вчинених на водіїв автотранспортних засобів. Розкрито особливості наступного етапу досудового розслідування шахрайств, вчинених під виглядом релігійної діяльності. Наведено організаційно-тактичні основи розслідування незаконного позбавлення волі або викрадення людини. Розглянуто актуальні питання подолання протидії розслідування злочинів, пов'язаних з порушенням правил безпеки дорожнього руху й експлуатації транспортних засобів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х894.9(4УКР) я431

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА787461 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Актуальні проблеми розслідування злочинів : зб. тез доп. III Всеукр. наук.-практ. конф.,1 лип. 2014 р., Київ / ред.: В. В. Чернєй, О. Ф. Вакуленко, С. С. Чернявський; М-во внутр. справ України, Нац. акад. внутр. справ. - Київ, 2014. - 311 c. - укp.

З'ясовано проблеми удосконалення законодавства про кримінальну відповідальність за злочини у сфері державних фінансів. Приділено увагу організації проведення негласних слідчих (розшукових) дій. Досліджено особливості відшкодування перекладачеві виплат, пов'язаних з цого участю в кримінальному провадженні. Розкрито поняття та правову природу обмеження права власності. Вивчено екстрадицію як одну з процесуальних форм міжнародного співробітництва під час кримінального провадження. Визначено перспективні шляхи розвитку профілактики злочинів проти об'єктів охорони. Розглянуто питання систематизаці завдань судово-почеркової експертизи. Запропоновано шляхи виявлення корупційних правопорушень за умов реалізації нового Кримінального процесуального кодексу України. Висвітлено адміністративно-правові засади оформлення реєстраційних документів і документів на право керування транспортними засобами. Охарактеризовано детермінанти злочинності у сфері службової діяльності органів місцевого самоврядування.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР) я431 + Х893.9(4УКР) я431 + Х894.9(4УКР) я431

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА788680 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Чернявський С. С. 
Розслідування шахрайств, учинених способом фінансової піраміди : навч. посіб. / С. С. Чернявський, О. Ю. Татаров, В. В. Чернєй, Р. Р. Кузьмін, С. М. Князєв; ред.: В. В. Коваленко; М-во внутр. справ України, Нац. акад. внутр. справ. - Київ, 2013. - 179 c. - Бібліогр.: с. 163-177 - укp.

Охарактеризовано шахрайства, учинені способом фінансової піраміди. Розглянуто перевірку заяв і повідомлень про діяльність фінансової піраміди та початок кримінального провадження. Висвітлено обставини, що підлягають установленню на початковому етапі розслідування зазначених шахрайств. Описано типові слідчі ситуації початкового етапу розслідування шахрайств, учинених способом фінансової піраміди. Подано інформацію про проведення обшуку, вилучення документів та їх огляд для одержання інформації з матеріальних джерел. Приділено увагу особливостям допиту свідків, потерпілих і підозрюваних. Надано відомості про призначення криміналістичної, комп'ютерно-технічної та судово-бухгалтерської експертиз.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х894.9(4УКР)311.640.14 я7

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА788688 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Міжнародні та національні правові положення системи захисту засобів фінансової допомоги Європейського Союзу та іноземних донорів в Україні : зб. норм.-прав. актів / ред.: , В. В. Чернєй; упоряд.: І. Кржечковськис, В. В. Тацієнко, С. С. Чернявський,; Наці. акад. внутр. справ. - Київ : Нац. акад. внутр. справ, 2016. - 259 c. - укp.

Наведено витяги з міжнародних і вітчизняних законодавчих та інших нормативно-правових актів, що стосуються протидії фінансовому шахрайству та спрямовані на захист економічних інтересів України. Зазначено, що у структурі економічної злочинності з'явився новий феномен - фінансове шахрайство, в основі якого - сукупність злочинів проти власності у сфері господарської діяльності. Розглянуто шахрайські схеми, які реалізують організовані злочинні угруповання, що мають міжрегіональні та транскордонні зв'язки та користуються підтримкою корумпованих представників фінансових установ й органів влади, що тривалий час спричиняє високий ступінь їх латентності. Систематизовано основні положення міжнародних і національних нормативно-правових актів у сфері пошуку та вилучення активів, набутих злочинним шляхом, відстеження інформації про рух коштів, міжнародної взаємодії, застосування превентивних заходів тощо.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х916.502-96(4УКР) + Х915.232.5-96(4УКР) + Х916.506

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА806128 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Науково-практичний коментар Кримінального кодексу України : станом на 5 берез. 2018 р. / Д. С. Азаров, В. В. Бабаніна , І. А. Вартилецька, В. В. Василевич, А. А. Вознюк, П. А. Воробей, В. О. Гацелюк, О. П. Горох, В. К. Грищук, О. М. Грудзур, О. М. Джужа, Е. М. Кісілюк, В. С. Ковальський, О. Г. Колб, О. В. Кришевич, В. В. Кузнецов, Л. О. Кузнецова, Є. В. Лащук, О. В. Микитчик, Л. О. Мостепанюк, В. І. Осадчий, Г. А. Павловська, О. Ф. Пасєка, В. С. Плугатир, Т. М. Приходько, О. В. Процюк, А. В. Савченко, О. О. Семенюк, О. В. Смаглюк, О. В. Хуторянський, В. Д. Чабанюк, В. В. Чернєй, С. С. Чернявський, В. І. Шакун, Н. І. Шапортова, О. М. Шармар, Ю. Л. Шуляк; ред.: О. М. Джужа, А. В. Савченко, В. В. Чернєй; Нац. акад. внутр. справ. - 2-ге вид., перероб. і допов. - Київ : Юрінком Інтер, 2018. - 1101 c. - укp.

Докладно прокоментовано Кримінальний кодекс України від 5 квітня 2001 р. № 2341-ІІІ зі змінами станом на 5 березня 2018 р., з посиланнями більше ніж на тисячу нормативно-правових актів. Максимально деталізовано юридичні ознаки складу злочину, виокремлено наукову, практичну, інформаційну частини коментування. Надано посилання на нормативні джерела суміжних галузей законодавства, зокрема конституційного, адміністративного, фінансового, господарського, цивільного та земельного. Здійснено системно-структурний аналіз загальнотеоретичних і галузевих понять, розкрито системні зв'язки між кримінально-правовими інститутами, статтями (нормами, складами злочинів), вміщеними у Кримінальному кодексі України та в інших нормативно-правових актах. Конкретизовано правовий матеріал, визначено вид і структуру кримінально-правових норм, розмежовано окремі склади злочинів. Викладено аналіз кожної статті (частини, пункту статті) з наведенням відповідних дефініцій, виділенням у змісті кожної норми статті (яка містить дві або більше норм) окремих ознак і логічних зв'язків, тлумаченням ознак правових норм.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)0-324.23

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВС64106 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського