Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (4)
Пошуковий запит: (<.>A=Чернишук С$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 4
Представлено документи з 1 до 4

      
Категорія:    
1.

Чернишук С. Б. 
Поведінка мікро- і макродомішок в нематичному рідкому кристалі : Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук : 01.04.02 / С. Б. Чернишук; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. - К., 2002. - 20 c. - укp.

Досліджено поведінку мікро- (порядку нанометра) і макроскопічних (порядку мікрометра) частинок у нематичному рідкому кристалі. Одержано загальну концентраційну залежність пружних констант і оберненого кроку холестеричної спіралі немато-холестеричних і холестерико-холестеричних сумішей, яка узгоджується з експериментальними даними. Доведено, що спінодальний розпад у такій суміші може призводити до виникнення другого періоду у розподілі директора. Розроблено теорію пружної взаємодії макроскопічних частинок у нематичному рідкому кристалі та вперше встановлено кулонівське притягання між ними за умов однакового ненульового кручення, що діє на частинки з боку директора. Розглянуто комірчату текстуру в феронематиках за наявності зовнішнього магнітного поля.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В372.31,022 + В372.33,022

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА318400 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Чернишук С. С. 
Гостре пошкодження нирок у новонароджених після хірургічної корекції патології дуги аорти / С. С. Чернишук, О. А. Адамовська, В. А. Жовнір // Сучас. педіатрія. Україна. - 2019. - № 4. - С. 8-11. - Бібліогр.: 17 назв. - укp.

Мета роботи - аналіз частоти розвитку гострого пошкодження нирок (ГПН) у новонароджених, яким проводилося хірургічне втручання з приводу корекції патології дуги аорти; дослідження впливу ГПН на післяопераційний перебіг і смертність у даної категорії пацієнтів. На базі ДУ "НПМЦДКК" у період з 07.01.2015 по 15.12.2015 було прооперовано 120 новонароджених з вродженими вадами серця. Серед них 25 пацієнтів мали патологію дуги аорти: у 8 (32 %) була ізольована коарктація аорти, а у 17 (68 %) - комбінація коарктації аорти з іншими вродженими вадами серця. Вивчали зміни рівня креатиніну в сироватці крові. Досліджували частоту виникнення ГПН, фактори ризику та ускладнення його виникнення. У 53 % (n = 63) прооперованих новонароджених розвинулося ГПН. У пацієнтів з патологією дуги аорти ГПН розвинулась у 80 % (n = 20) випадків. Новонароджені діти, у яких корекція дуги аорти проводилась без використання штучного кровообігу, мали розвиток ГПН у 72 % (n = 13), а у пацієнтів, прооперованих за умов штучного кровообігу, - у 100 % (n = 7). Новонароджені, які мали дане ускладнення, частіше потребували інотропної підтримки та штучної вентиляції легень (ШВЛ) на доопераційному етапі. Також вони мали вищий рівень концентрації креатиніну в плазмі крові та частіше мали ГПН вже до оперативного втручання. У післяопераційному періоді 9 (45 %) пацієнтів із ГПН мали ураження AKIN 1; 2 (10 %) - AKIN 2; 9 (45 %) - AKIN 3. Вони потребували більшого часу на ШВЛ, інотропної підтримки та перебування у відділенні інтенсивної терапії. Застосування аміноглікозидів у післяопераційному періоді не мало суттєвого впливу на розвиток ГПН. Зроблено висновки, що новонароджені діти після корекції вроджених вад серця, особливо патології дуги аорти, належать до групи високого ризику розвитку ГПН. Важкий передопераційний стан дитини та особливості хірургічного втручання за даної патології обумовлюють високу вірогідність пошкоджуючого впливу на нирки. У післяопераційному періоді пацієнти з ГПН потребують більш тривалої ШВЛ, інотропної підтримки; у них подовжується строк перебування у відділенні інтенсивної терапії та термін госпіталізації загалом, вищі ризики летального наслідку.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.636.54 + П733.457.365.1

Шифр НБУВ: Ж24603 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Багатокритерійні математичні моделі ситуаційного управління та самоорганізації у складних інформаційних системах : монографія / Ю. Г. Даник, О. О. Писарчук, В. І. Шестаков, К. О. Соколов, С. В. Чернишук, О. В. Лагодний, С. В. Тимчук; Житомир. військ. ін-т ім. С.П. Корольова. - Житомир : Рута, 2016. - 228 c. - Бібліогр.: с. 220-228 - укp.

Розглянуто багатокритерійні математичні моделі ситуаційного управління та самоорганізації, що застосовуються для аналізу та синтезу складних інформаційних систем та обробки в них одержуваних даних. Увагу приділено структурно-параметричному синтезу складної ергатичної розподіленої інформаційно-керуючої системи реагування на конфліктні ситуації. Наведено методику структурно-параметричного синтезу системи виявлення кібернетичних загроз за результатами моніторингу відкритих ресурсів інформаційно-телекомунікаційних систем. Подано загальні відомості про принципи побудови та формування самоорганізованих математичних моделей ситуаційного управління структурою та параметрами систем моніторингу заданих об'єктів. Запропоновано концепцію ідентифікації контрольованих ситуацій на основі самоорганізації різнорідних ознак. Подано інформацію щодо реалізації багатовимірного згладжування стохастичних процесів, контрольованих складними інформаційними системами з використанням методу найменших квадратів. Розглянуто методичне та програмно-алгоритмічне забезпечення інформаційних систем нейтралізації негативного інформаційного впливу.


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.41-01

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА808046 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
4.

Левицький А. Ф. 
Перша науково-практична конференція з міжнародною участю "Охматдитівські читання": Секції дитячої хірургії та ортопедії, м. Київ, 23 - 24 вересня 2021 року / А. Ф. Левицький, В. П. Притула, П. С. Русак, С. С. Чернишук // Хірургія дит. віку. - 2021. - № 4. - С. 6-8. - укp.

23 - 24 вересня 2021 р. відбулася Перша науково-практична конференція з міжнародною участю "Охматдитівські читання". Організатором конференції була Національна дитяча спеціалізована лікарня "ОХМАТДИТ" МОЗ України за ініціативи її генерального директора, доктора медичних наук Жовніра В. А.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.45 я431

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24339 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського