Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (7)
Пошуковий запит: (<.>A=Чернеженко О$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 8
Представлено документи з 1 до 8

      
Категорія:    
1.

Чернеженко О. М. 
Конституційно-правова модель місцевого самоврядування в Швейцарії : автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.02 / О. М. Чернеженко; Нац. ун-т "Юрид. акад. України ім. Ярослава Мудрого". - Х., 2013. - 20 c. - укp.

Розкрито сутність швейцарської моделі місцевого самоврядування та визначено її переваги і недоліки. Виявлено особливості швейцарського децентралізованого федералізму, через який розглядаються особливості взаємодії центральних та місцевих органів влади. Проаналізовано еволюцію моделі місцевого самоврядування. Вивчено взаємовідносини між федеральними та кантональними органами, які базуються на принципі субсидіарності. Висвітлено специфіку конституційно-правового закріплення статусу муніципальних утворень, організаційно-правової, територіальної та матеріально-фінансової основи місцевого самоврядування в Швейцарії. Розкрито зміст поняття та систему форм здійснення місцевого самоврядування, а також поняття найважливіших інститутів демократії на місцевому рівні Швейцарії. Проаналізовано сучасний стан розвитку швейцарської муніципальної системи та визначено основні тенденції розвитку моделі місцевого управління. Узагальнено зміст нещодавно проведених реформ швейцарської політичної системи, зокрема на місцевому рівні. Визначено основні напрями вдосконалення моделі місцевого самоврядування в Швейцарії.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4ШВА)76

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА399852 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Чернеженко О. 
Демократичний розвиток та консолідація міцевої влади в Іспанії / О. Чернеженко // Іст.-прав. часоп.. - 2016. - № 1. - С. 101-106. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Висвітлено проблеми та особливості територіального устрою Іспанії, аналізується специфічний характер її регіональної та місцевої влади. Визначається правовий статус автономних громад на прикладі децентралізованої асиметричної моделі. Досліджено особливості демократичного розвитку та консолідації місцевої влади в Іспанії, а також визначаються основні періоди процесу консолідації місцевої влади. Досліджено питання фінансових ресурсів місцевого урядування.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4ІСП)011.2-1 + Ф3(4ІСП)124

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж101088 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Чернеженко О. 
Основні реформи конституційного устрою Італії / О. Чернеженко // Іст.-прав. часоп. - 2018. - № 1. - С. 58-64. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Висвітлено основні реформи політичної системи та конституційного устрою Італії, їх риси та основні положення. Досліджено територіальний устрій Італії; механізми для упорядкування міжрівневих урядових стосунків; питання муніципальних та регіональних конференцій. Проаналізовано проблеми регіоналізації. Приділено увагу питанню балансу повноважень, компетенції та відповідальності між центральними органами влади та органами місцевого самоврядування.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4ІТА)7

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж101088 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Чернеженко О. М. 
Місцеве самоврядування в Україні та державах-учасницях ЄС: конституційне регулювання й організаційні моделі : монографія / О. М. Чернеженко; Нац. акад. внутр. справ. - Київ : Ліра-К, 2018. - 379 c. - укp.

Обгрунтовано теоретико-методологічні основи конституційного регулювання моделей місцевого самоврядування в державах-учасницях ЄС і в Україні. Досліджено сутність і зміст категорії "модель місцевого самоврядування", викладено питання типології основних моделей місцевого самоврядування. Узагальнено та систематизовано науковий досвід українських і зарубіжних учених щодо типології конституційних моделей місцевого самоврядування. Проаналізовано Європейську хартію місцевого самоврядування та механізми конституційно-правового регулювання моделей місцевого самоврядування в Україні та державах-учасницях ЄС. Висвітлено конституційно-правову природу моделей місцевого самоврядування, поширених у ЄС. Зосереджено увагу на конституційних основах територіальної організації публічної влади, форм безпосередньої демократії на місцях і найпоширеніших систем органів місцевого самоврядування в державах-учасницях ЄС. Розглянуто аналогічні складники конституційної моделі місцевого самоврядування в Україні з урахуванням реформи місцевого самоврядування та територіальної організації публічної влади на засадах децентралізації в 2014 - 2018 рр. Систематизовано та досліджено чинники впливу на трансформацію української конституційної моделі місцевого самоврядування - регіональну політику ЄС, позитивні тренди і практики децентралізації. Визначено основні переваги і проблеми процесів децентралізації в Україні та ЄС.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)011.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА827725 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Чернеженко О. М. 
Конституційно-правова модель місцевого самоврядування в Швейцарії : монографія / О. М. Чернеженко; Нац. акад. внутр. справ України. - Київ : Ліра-К, 2017. - 191 c. - Бібліогр.: с. 169-186 - укp.

Увагу приділено вивченню елементів системи місцевого управління та специфіки правового регулювання місцевої організації влади у Швейцарії. Розглянуто актуальні проблеми конституційно-правового регулювання місцевого самоврядування (МС) у Швейцарії на сучасному етапі. Досліджено форми здійснення МС, визначено конституційно-правове закріплення компетенції муніципальних утворень і фінансові основи МС у Швейцарії. Досліджено еволюцію швейцарської моделі місцевого управління. Обгрунтовано теоретичні основи МС та особливості їх реалізації в аспекті швейцарського федералізму. Розглянуто особливості взаємодії центральних органів влади й органів місцевої влади. Висвітлено взаємовідносини між федеральними та кантональними органами, які базуються на принципі субсидіарності. Окреслено основні тенденції розвитку муніципальної системи Швейцарії на сучасному етапі. Розглянуто питання фіскальної децентралізації, яка є найбільш ефективним засобом створення економічної основи МС.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4ШВА)011.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА828400 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Федоренко В. Л. 
Конституційні моделі місцевого самоврядування у державах-учасницях ЄС, Швейцарії та Україні : монографія / В. Л. Федоренко, О. М. Чернеженко; Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. - Київ : Ліра-К, 2017. - 287 c. - укp.

Висвітлено проблеми теорії та історії місцевого самоврядування (МС) у Європі, обгрунтовано типологію його основних моделей. Досліджено конституційні моделі МС у державах - учасницях ЄС - Австрії, Великій Британії, Італії, Іспанії, Німеччині, Франції, Польщі, Угорщині, а також у державах - учасницях ЄС Балтики та Скандинавії. Визначено особливості моделі МС та управління у Швейцарії. Комплексно, із залученням іноземних джерел, проаналізовано історичні витоки, конституційно-правові основи й управлінські практики утвердження та функціонування МС у державах - учасницях ЄС і Швейцарії, а також перспективи застосування в Україні досвіду цих європейських держав щодо проведення реформ із децентралізації. Окрему увагу приділено конституційним основам МС та управління в Україні, а також реформі МС на засадах децентралізації. Досліджено проблеми та здобутки процесу добровільного об'єднання територіальних громад і формування їх представницьких органів у 2016 - 2017 рр. Висвітлено роль міжнародних організацій, програм і грантів, спрямованих на вдосконалення української моделі МС та управління в Україні.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)011.2 + Х819(4ШВА)011.2 + Х819(4)011.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА828180 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Чернеженко О. М. 
Конституційні основи місцевого самоврядування в державах-учасницях Європейського Союзу і в Україні : автореф. дис. ... д-ра юрид. наук : 12.00.02 / О. М. Чернеженко; Національна академія внутрішніх справ. - Київ, 2019. - 40 c. - укp.

Увагу присвячено дослідженню сутності категорії "основи місцевого самоврядування", а також питанням типології основ місцевого самоврядування. Узагальнено та систематизовано науковий досвід українських і зарубіжних учених щодо типології конституційних основ місцевого самоврядування. Проаналізовано Європейську хартію місцевого самоврядування, механізми конституційно-правового регулювання основ місцевого самоврядування в Україні та державах-учасницях Європейського Союзу. Комплексно обґрунтовано теоретико-методологічні засади конституційного регулювання основ місцевого самоврядування в державах-учасницях Європейського Союзу та в Україні. Зосереджено увагу на конституційних основах територіальної організації публічної влади, форм безпосередньої демократії на місцях і найпоширеніших систем органів місцевого самоврядування в державах–учасницях Європейського Союзу. Досліджено аналогічні складники конституційних основ місцевого самоврядування в Україні, з урахуванням реформи місцевого самоврядування та територіальної організації публічної влади на засадах децентралізації 2014 – 2019 рр. Систематизовано та досліджено такі чинники впливу на трансформацію українських конституційних основ місцевого самоврядування, як регіональна політика Європейського Союзу, позитивні практики децентралізації. Досліджено основні переваги та недоліки процесів децентралізації в Україні та Європейському Союзі.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)66 + Х809(4)66

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА442111 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Чернеженко О. М. 
Конституційне регулювання місцевого самоврядування в державах-учасницях Європейського Союзу : монографія / О. М. Чернеженко; Національна академія внутрішніх справ. - Київ : Ліра-К, 2020. - 314 c. - Бібліогр.: с. 273-314 - укp.

Обґрунтовано теоретико-методологічні та історичні засади конституційних основ місцевого самоврядування в державах-учасницях Європейського Союзу. Зокрема, досліджено сутність і зміст категорії "конституційні основи місцевого самоврядування", а також ґенеза конституційних основ місцевого самоврядування в державах-учасницях Європейського Союзу. Узагальнено та систематизовано науковий досвід українських і зарубіжних учених щодо типології конституційних основ місцевого самоврядування. Проаналізовано Європейську хартію місцевого самоврядування та механізми конституційно-правового регулювання основ місцевого самоврядування в державах-учасницях Європейського Союзу. Вивчено конституційно-правову природи основ місцевого самоврядування, поширених у Європейському Союзі. Зосереджено увагу на конституційних основах територіальної організації публічної влади, формах безпосередньої демократії на місцях і найпоширеніших систем органів місцевого самоврядування в державах-учасницях Європейського Союзу. Систематизовано та досліджено такі чинники впливу на трансформацію української конституційної моделі місцевого самоврядування як регіональна політика Європейського Союзу, позитивні тренди і практики децентралізації. Досліджено основні переваги і проблеми процесів децентралізації в Європейського Союзу та надано рекомендації щодо розвитку місцевого самоврядування та децентралізації влади в Україні.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х915.980

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА864959 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського