Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (3)
Пошуковий запит: (<.>A=Черевченко В$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 3
Представлено документи з 1 до 3

      
Категорія:    
1.

Черевченко В. В. 
Вербальні знаки етнокультури в українському дитячому фольклорі : автореф. дис. ... канд. філол. наук : 10.02.01 / В. В. Черевченко; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. - Київ, 2015. - 19 c. - укp.

Вперше формування народнопоетичної картини світу простежено за фольклорними мовними формулами колискових і дитячих обрядових пісень, з'ясовано стилетвірні чинники макро- та мікрообразів. Вперше розглянуто питання формування знакової сфери українських колискових пісень та забавлянок, вчинено спробу співвіднести її з образом Світового дерева (Дерева життя) та міфічними уявленнями українців про світ. Виявлено особливості етнокультурних знаків в українських дитячих календарно-обрядових творах. Збагачено підходи до вивчення народнопоетичної картини світу через мовне моделювання окремих жанрів дитячого фольклорного мовлення, зокрема колискових і забавлянок та дитячих календарно-обрядових пісень, виявлено ключові етнокультурні знаки в описі їх диференційних ознак, розглянуто жанрову природу цих творів як магічних вербальних формул.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш83(4УКР)-357

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА413306 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Черевченко В. В. 
Етнознаковий характер українського дитячого фольклору : монографія / В. В. Черевченко; Уман. держ. пед. ун-т ім. П. Тичини. - Умань : Сочінський М.М., 2016. - 171 c. - Бібліогр.: с. 153-171 - укp.

З'ясовано механізми породження образно-смислової інформації в українському дитячому фольклорі, що дає надзвичайно багатий матеріал для осмислення специфіки народного світосприйняття у найрізноманітніших його аспектах, оскільки в ньому поєднано загальномовні, загальнофольклорні та специфічно жанрові тенденції. Особливу увагу звернено на такі важливі чинники виховання, як рідна мова, материнська мова, народні звичаї, пізнання звичного довкілля, коли слово стає основним інструментом у вихованні дитини. Зазначено, що сьогодні етносимволіка слова, тісно переплітаючись з етносимволікою позначуваної ним реалії, стає предметом усебічного (як лінгвістичного, так і енциклопедичного) опису.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш83(4УКР)-357

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА808092 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Проблеми лінгвістики і літературознавства в синхронії та діахронії : Колект. монографія / І. В. Анікіна, Л. Р. Лукіна, Г. В. Осіпчук, Т. М. Пилипенко, Л. Б. Поліщук, Ю. О. Ревук, В. В. Черевченко, О. М. Черевченко; ред.: Г. В. Осіпчук; Уманський державний педагогічний університет імені Павла Тичини. - Умань : Сочiнський М. М., 2023. - 215 c. - Бібліогр. в кінці розд. - укp. - пол.

Представлено міждисциплінарну колективну монографію, в якій узагальнено результати досліджень учасників кафедральної теми, здобутки наукової діяльності викладацького колективу за напрямами: концептуальна лінгвістика, літературознавство: розвиток і сучасність, література народів світу та лексичний склад польської мови. Наведено результати теоретичного й емпіричного вивчення проблеми індивідуального стилю письменника та його трактування через призму найновіших лінгвістичних і літературознавчих знань, сучасних теоретико-методологічних підходів, які наразі сформувалися в науці. Зазначено, що колективна монографія чітко структурована, має в складі шість розділів та охоплює такі напрями як концептуальна лінгвістика, традиційні і сучасні дослідження в літературознавстві, особливості перекладу англійської літератури та вивчення лексичного складу сучасної польської мови. Запропоновано широкий спектр теоретичних основ новітніх напрямів у мовознавчій та літературознавчій науці.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш1 я43 + Ш4 я43

Рубрики:
  

Шифр НБУВ: ВА862901 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського