Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (2)
Пошуковий запит: (<.>A=Чекавський Г$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 4
Представлено документи з 1 до 4

      
Категорія:    
1.

Толочко О. І. 
Оцінка динамічного моменту асинхронного двигуна в системах частотно-регульованого електропривода зі скалярним керуванням / О. І. Толочко, Г. С. Чекавський // Електротехніка та електроенергетика. - 2005. - № 2. - С. 5-8. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Виконано синтез спостерігача стану для оцінки сигналу динамічного моменту асинхронного двигуна, представленого на базі лінеаризованої моделі, і оцінено точність відновлення динамічного моменту двигуна за типових режимів.


Індекс рубрикатора НБУВ: З261.632-016

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16680 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Чекавський Г. С. 
Удосконалення характеристик електротехнічного комплексу "протяжна лінія живлення - асинхронний електропривод" : Автореф. дис... канд. техн. наук : 05.09.03 / Г. С. Чекавський; Донец. нац. техн. ун-т. - Донецьк, 2003. - 19 c. - укp.

Розвинуто теоретичні положення аналізу перехідних процесів в електротехнічних комплексах (ЕТК), що містять асинхронний електроприлад (ЕП), у разі живлення від протяжної лінії (ЛЖ) в усталених і перехідних режимах та параметрів ЛЖ. Установлено ефективність та доцільність, а також наявність обмежень за умов застосування ступінчастих поперечної та поздовжньої компенсації реактивного струму, який споживається ЕП за різних режимів роботи, шляхом включення паралельно (послідовно) з АД батарей статичних конденсаторів (КБ). Розроблено методику вибору параметрів паралельних і послідовних КП, з застосуванням якої визначено переваги та недоліки кожного зі способів компенсації реактивного струму ЛЖ, установлено переважність їх застосування залежно від режимів робіт ЕП і особливостей схеми живлення. Визначено збіжність результатів теоретичних і експериментальних досліджень, оцінено техніко-економічну ефективність застосування ступінчастої компенсації реактивного струму, який споживається АД.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З291.63

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА326497 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Толочко О. І. 
Адаптивний спостерігач стану для поточної ідентифікації вектора потокозчеплення ротора і активних опорів обмоток асинхронного двигуна / О. І. Толочко, Г. С. Чекавський, І. О. Журов // Наук. пр. Донец. нац. техн. ун-ту. Сер. Електротехніка і енергетика. - 2013. - Вип. 2. - С. 248-253. - Бібліогр.: 3 назв. - укp.

Виконано синтез адаптивного спостерігача стану, що оцінює модуль та кутове розташування у просторі вектору потокозчеплення ротора асинхронного двигуна для задач векторного керування. Синтезований спостерігач адаптується до зміни активних опорів обмоток статору і ротору асинхронного двигуна за рахунок їх ідентифікації в режимі реального часу. Приведено результати математичного моделювання системи векторного керування асинхронного електропривода з використанням розробленого спостерігача, що підтверджують високу точність оцінювання зазначених величин.


Індекс рубрикатора НБУВ: З261.632-05

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69802 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Чорний О. П. 
Математичні моделі та особливості чисельних розрахунків динаміки електроприводів з асинхронними двигунами : [монографія] / О. П. Чорний, О. І. Толочко, В. К. Титюк, Д. Й. Родькін, Г. С. Чекавський. - Кременчук : Щербатих О. В., 2016. - 299 c. - Бібліогр.: с. 281-287 - укp.

Висвітлено питання дослідження режимів роботи електроприводів з асинхронними двигунами шляхом їх моделювання. Акцентовано увагу на особливостях математичних моделей з урахуванням перетворювачів енергії і методів числового інтегрування систем диференціальних рівнянь моделей у процесі їх дослідження. Показано кількісні й якісні відмінності в рішеннях, які виникають у разі необгрунтованого вибору числового методу та його параметрів, а також врахування в моделях нелінійностей і реальних параметрів енергії на виході перетворювачів. Проаналізовано похибки, які можуть виникнути в рішеннях у разі застосування універсальних математичних пакетів для моделювання.


Індекс рубрикатора НБУВ: З291.63-01

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА799965 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського