Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (3)
Пошуковий запит: (<.>A=Чаус Т$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 7
Представлено документи з 1 до 7

      
Категорія:    
1.

Чаус Т. Г. 
Динаміка кортикограми щурів під впливом $E bold alpha-адреноблокатора піроксану за умов розвитку довготривалого стресу / Т. Г. Чаус, В. П. Ляшенко, С. М. Лукашов, А. В. Гаркавенко // Фізіол. журн. - 2006. - 52, № 2. - С. 65. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р252.51

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26810 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
2.

Ляшенко В. П. 
Динаміка характеристик електричної активності трофо- та ерготропної зон гіпоталамуса щурів у перебігу довготривалого емоційного стресу / В. П. Ляшенко, О. З. Мельникова, А. В. Горковенко, С. М. Лукашов, Т. Г. Чаус // Нейрофизиология. - 2007. - 39, № 1. - С. 69-80. - Бібліогр.: 20 назв. - укp.

Вивчено динаміку спектральної потужності та індексів частотних компонентів фонової масової електричної активності, котра відводилася від трофо- та ерготропної зон гіпоталамуса щурів (електрогіпоталамограми - ЕГтГ) у перебігу довготривалого (21 тиждень) емоційного стресу, індукованого внаслідок створення зооконфліктної ситуації. У складі ЕГтГ, відведеної від обох зон гіпоталамуса як контрольних, так і стресованих тварин, домінували низькочастотні коливання дельта-діапазону (0,5 - 3,5 Гц). Сумарна потужність коливань ЕГтГ протягом періоду спостереження зазнавала істотних змін: на 6 - 9 тижнях вона значно підвищувалася, протягом 12 - 18-го тижнів була зниженою, після чого (до 21-го тижня) знову зростала, тобто динаміка була в цілому трифазовою. Динаміка потужності різних частотних компонентів ЕГтГ виявляла певну подібність до динаміки сумарної потужності. Зміни потужності ЕГтГ у стресованих тварин відрізнялися меншою тривалістю і більшою швидкістю; протягом більшої частини періоду спостереження потужність усіх компонентів ЕГтГ у таких тварин була меншою, ніж у контрольних. Динаміка нормованої потужності різних ритмів у складі ЕГтГ та індексів цих ритмів у стресованих і контрольних тварин демонструвала певні ознаки протилежності; такі ж ознаки можна було виявити в динаміці характеристик домінуючого дельта-ритму та хвиль тета-діапазону. Як свідчать одержані дані, зміни ЕГтГ можуть бути

електрографічними корелятами послідовних фаз тривалої стрес-реакції організму, що розвивалася протягом експерименту, а особливості проявів зазначених змін у трофо- та ерготропній зонах гіпоталамуса пов'язані з певною специфікою гормонально-медіаторних механізмів у досліджуваних структурах.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*739.177.32 + П836.51

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж61875 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Чаус Т. Г. 
Модуляція електричної активності кори головного мозку щурів під впливом пірацетаму на фоні розвитку стрес-реакції / Т. Г. Чаус, В. П. Ляшенко, С. М. Лукашов, А. В. Гаркавенко // Фізіол. журн. - 2006. - 52, № 2. - С. 64-65. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*739.177.52*715.3 + Р281.7/9-29

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26810 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
4.

Задорожна Г. О. 
Вплив вихрового імпульсного магнітного поля на біоелектричну ритмічну активність задньої зони гіпоталамуса щурів за умов зооконфліктної ситуації / Г. О. Задорожна, В. П. Ляшенко, Т. Г. Чаус, О. З. Мельникова // Уч. зап. Тавр. нац. ун-та им. В. И. Вернадского. Сер. Биология, химия. - 2008. - 21, № 2. - С. 35-45. - Бібліогр.: 23 назв. - укp.

Вивчено динаміку спектральної потужності частотних компонентів електрогіпоталамограми (ЕГтГ), котра відводилася від ерготропної зони гіпоталамуса щурів за умов довготривалого стресу (21 тиждень) при застосуванні слабкого магнітного поля. В ЕГтГ тварин, підлеглих комбінованій дії, протягом усього дослідження спостерігалось явище десинхронізації.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*739.177.32-633.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70795/Биол. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Чаус Т. Г. 
Біоелектрична активність гіпоталамуса щурів за умов стресу і модулювання синаптичної передачі психофармакологічними препаратами : автореф. дис... канд. біол. наук : 03.00.13 / Т. Г. Чаус; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. - К., 2007. - 20 c. - укp.

Вивчено закономірності динаміки біоелектричної активності ерго- та трофотропної зон гіпоталамуса щурів. Відзначено, що у тварин досліджених груп домінуючим ритмом у зазначених зонах гіпоталамуса виявляється дельта-подібна активність. Встановлено, що за фізіологічних умов абсолютні показники потужності даних ритмів - більші у трофотропній зоні гіпоталамуса, відносні значення потужності в обох зонах - майже однакові. Досліджено, що за умов зооконфліктної ситуації абсолютні та відносні показники основних ритмів гіпоталамограми майже завжди нижчі за дані тварин контрольної групи. Зазначено, що у тварин, до яких на фоні стресу застосовували амітриптилін, відносні значення потужності ритмів гіпоталамограми - менші за показники тварин, які перебували у стресі. Відзначено, що у разі застосування резерпіну лише абсолютні показники потужності гіпоталамограми більші за значення щурів, які підлягали дії стресу, дані значення більші у трофотропній зоні гіпоталамуса. Доведено, що на фоні застосування гідазепаму лише у трофотропній зоні спостерігається зменшення відносних показників потужності основних ритмів гіпоталамограми щодо тварин за умов стресу, дані значення у ерготропній зоні гіпоталамуса більші для трофотропної зони.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*739.177.32*01 + Е60*730*112.4 + Е60*738.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА359326 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Лукашов С. М. 
Динаміка показників електрогіпокампограми щурів в умовах довготривалого стресу: ефекти застосування модуляторів синаптичної передачі / С. М. Лукашов, Г. Г. Сидоренко, О. З. Мельнікова, В. П. Ляшенко, Т. Г. Чаус // Нейрофизиология. - 2009. - 41, № 4. - С. 316-326. - Бібліогр.: 24 назв. - укp.

Досліджено ефекти модуляції активності норадренергічної та ГАМК-ергічної церебральних трансмітерних систем у щурів протягом довготривалого (21 тиждень) стресу, зумовленого зооконфліктною ситуацією. Проаналізовано зміни фонової сумарної електричної активності гіпокампа (електрогіпокампограми, ЕГкГ) у стані остаточного кетамінбарбітуратного наркозу; на тлі стресового навантаження застосовували введення модуляторів центральної нейротрансмісії амітриптиліну, аміназину та карбамазепіну, які широко використовуються в клініці для збільшення активності антистресової ГАМК-системи шляхом впливу на моноамінергічні системи. У таких умовах виявлялася двофазна динаміка потужностей хвиль ЕГкГ. У першу фазу, коли домінували зміни збуджуючих впливів на центральні нейрони, сумарна потужність ЕГкГ та потужності її компонентів були значно зменшеними відносно контролю, тоді як у другу фазу спостерігалось стрімке зростання вказаних показників, котре, вірогідно, було наслідком паралельної гіперактивації як збуджуючих, так і гальмівних (ГАМК-ергічних) елементів нейронних мереж гіпокампа. У щурів груп порівняння (контрольної та стресованої; цим тваринам модуляторів не вводили) динаміка потужностей хвиль ЕГкГ протягом 21-тижневого експерименту була трифазною; в даних групах згадані характеристики відрізнялися в основному кількісно. Подібні зміни у щурів стресованої групи відносно контролю могли відображувати модуляцію медіаторно-гормональних впливів на нейрони гіпокампа протягом трьох фаз стрес-реакції організму.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*739.177.522*02 + Р252.51

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж61875 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Сидоренко Г. Г. 
Формування електричної активності гіпокампа за умов довготривалого стресу і модулюючої дії нейрофармакологічних лігандів / Г. Г. Сидоренко, Т. Г. Чаус, В. П. Ляшенко, О. З. Мельникова // Уч. зап. Тавр. нац. ун-та им. В. И. Вернадского. Сер. Биология, химия. - 2009. - 22, № 4. - С. 167-173. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Установлено, що дія довготривалого стресу призводила до змін показників електрогіпокампограми, пов'язаних зі стадіями стресу. Одержані дані про динаміку електричної активності гіпокампа на тлі стресу та модулювання синаптичної передачі нейрофармакологічними лігандами вказують на те, що не зважаючи на механізми дії препаратів, спостерігалися синхронізуючі впливи, які є наслідком протікання процесів саморегуляції за умов стресу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р281.7/9-2 + Е60*739.177.522-642:Г2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70795/Биол. Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського