Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (7)Журнали та продовжувані видання (3)
Пошуковий запит: (<.>A=Циховська Е$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 10
Представлено документи з 1 до 10

      
Категорія:    
1.

Циховська Е.  
Катастрофічні мотиви у творчості Є.Маланюка і Ю.Лободовського / Е. Циховська // Слово і час. - 2008. - № 2. - С. 8-12. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(7СПО=411.4)-4 + Ш5(411.4=7СПО)-4 + Ш5(4ПОЛ)-4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж27444 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
2.

Циховська Е. Д. 
Поезія Євгена Маланюка в контексті українсько-польських літературних зв'язків : монографія / Е. Д. Циховська. - К. : Аспект-Поліграф, 2006. - 128 c. - Бібліогр.: с. 116-124. - укp.

На підставі узагальнення архівних матеріалів, малодоступних літературних і наукових джерел розглянуто творчість Є.Маланюка як модель міжкультурної художньої комунікації на підставі порівняльно-типологічних зв'язків з українськими та польськими літературними джерелами. Висвітлено вплив його історіософської концепції на творчість Ю.Лободовського. Проаналізовано особливості функціонування "еллінського комплексу" з урахуванням інших моделей культури (російського скіфства Ю.Тувіма). Особливу увагу приділено рецепції творчості поета в українсько-польській періодиці, атрибуції польських перекладів вірша "Warzawa", а також встановленню особливостей образу Варшави у творах Є.Маланюка, Ю.Тувіма та Є.Стемповського.

На основе обобщения архивных материалов, малодоступных научных и литературных источников рассмотрено творчество Е.Маланюка как модель межкультурной художественной коммуникации с учетом сравнительно-типологических связей с украинскими и польскими литературными источниками. Освещено влияние историософской концепции писателя на творчество Ю.Лободовского. Проанализированы особенности функционирования "эллинского комплекса" на основе других моделей культуры (русского скифства Ю.Тувима). Особое внимание уделено рецепции творчества поэта в украинско-польской периодике, атрибуции польских переводов стихотворения "Warzawa", а также установлению особенностей образа Варшавы в произведениях Е.Маланюка, Ю.Тувима и Е.Стемповского.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(7СПО=Ук)-4Маланюк,Є.Ф.418.3 + Ш5(Ук=7СПО)-4Маланюк,Є.Ф.418.3 + Ш5(4ПОЛ)-318.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА697584 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Циховська Е. Д. 
Поезія Євгена Маланюка і Польща: компаративні аспекти : навч. посіб. для студ. вищ. навч. закл. / Е. Д. Циховська; Берд. держ. пед. ун-т. Ін-т філол. - Ніжин : Аспект-Поліграф, 2006. - 204 c. - Бібліогр.: с. 183-191. - укp.

На підставі узагальнення архівних матеріалів, малодоступних літературних і наукових джерел розглянуто творчість Є.Маланюка як модель міжкультурної художньої комунікації на підставі порівняльно-типологічних зв'язків з українськими та польськими літературними джерелами. Висвітлено вплив його історіософської концепції на творчість Ю.Лободовського. Проаналізовано особливості функціонування "еллінського комплексу" з урахуванням інших моделей культури (російського скіфства Ю.Тувіма). Увагу приділено рецепції творчості поета в українсько-польській періодиці, атрибуції польських перекладів вірша "Warzawa", а також встановленню особливостей образу Варшави у творах Є.Маланюка, Ю.Тувіма та Є.Стемповського.

На основе обобщения архивных материалов, малодоступных научных и литературных источников рассмотрено творчество Е.Маланюка как модель межкультурной художественной коммуникации с учетом сравнительно-типологических связей с украинскими и польскими литературными источниками. Освещено влияние историософской концепции писателя на творчество Ю.Лободовского. Проанализированы особенности функционирования "эллинского комплекса" на основе других моделей культуры (русского скифства Ю.Тувима). Внимание уделено рецепции творчества поэта в украинско-польской периодике, атрибуции польских переводов стихотворения "Warzawa", а также установлению особенностей образа Варшавы в произведениях Е.Маланюка, Ю.Тувима и Е.Стемповского.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(7СПО=Ук)-4 Маланюк,Є.Ф. 418.3 + Ш5(Ук=7СПО)-4 Маланюк,Є.Ф. 418.3 + Ш5(4ПОЛ)-318.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА697585 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Циховська Е.  
Творчість Є.Маланюка як модель міжкультурної художньої комунікації: українсько-польські літературні зв'язки / Е. Циховська // Слово і час. - 2007. - № 4. - С. 23-27. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(7СПО=УК)-4 + Ш5(4ПОЛ)-318.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж27444 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
5.

Циховська Е. Д. 
Поезія Євгена Маланюка в контексті українсько-польських літературних зв'язків : Автореф. дис... канд. філол. наук / Е. Д. Циховська; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. - К., 2005. - 20 c. - укp.

З використанням архівних матеріалів, відомих і малодоступних джерел системно досліджено творчість Є.Маланюка як модель міжкультурної художньої комунікації, зокрема, у порівняльно-типологічних зв'язках з українською та польською літературами. Висвітлено питання атрибуції польських перекладів вірша "Warszawa" Є.Маланюка. Проаналізовано вплив його історіософської концепції на творчість Ю.Лободовського, функціонування "еллінського комплексу" на тлі інших моделей культури (російського скіфства, польського сарматизму). Вивчено "польську" спадщину Є.Маланюка і "варшавську" Ю.Тувіма, з'ясовано схожість і відмінність ідейно-тематичного, сюжетно-композиційного: жанрово-стилістичного рівнів поезії Є.Маланюка у порівнянні з творчістю Ю.Тувіма, Ю.Лободовського. Розглянуто рецепцію творчості Є.Маланюка в українсько-польській періодиці, установлено особливості архетипу міста Варшави у Є.Маланюка, Ю.Тувіма та Є.Стемповського.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(УК=7СПО)-4 Маланюк, Є. 535 + Ш5(7СПО=УК)-4 Маланюк, Є. 535 + Ш5(4ПОЛ)-318.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА341150 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Циховська Е. Д. 
Творчість Леопольда Стаффа як простір інтертексту : монографія / Е. Д. Циховська; МОНМС України, Бердян. держ. пед. ун-т. - Донецьк : Ландон-XXI, 2011. - 342 c. - Бібліогр.: 484 назв - укp.

Наведено результати компаративного дослідження творчості видатного польського поета Л. Стаффа. Розглянуто поетичний, драматургічний і перекладацький доробок митця в інтертекстуальних взаємозв'язках. Акцентовано увагу на відкритості його текстів до різних за епохою та зорієнтованістю літературних, філософських, мистецьких постатей, напрямів, угрупувань. Проаналізовано найвиразніші мотиви й особливості поетики Л. Стаффа, запропоновано типологію жіночого образу в міфологічно-язичницькому та християнському типажі. У модусі часопростору розглянуто такі явища, як сугестія, синестезія, утопія, ідеальний герой, "внутрішнє - зовнішнє" й інші феномени порівняльної поетики. Визначено роль перекладу як чинника інтертексту, а також показано вплив імперативів теорії кратизму В. Вітвицького і надлюдини Ф. Ніцше на вольову особистість героя Л. Стаффа.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4ПОЛ)6-4 Стафф Л. 4/5

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА746433 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Циховська Е.  
Бінарна опозиція "Природа - цивілізація" у творчості Леопольда Стаффа та Кнута Гамсуна / Е. Циховська // Вісн. Черкас. ун-ту. Cер. Філол. науки. - 2009. - Вип. 168. - С. 64-72. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Розглянуто вирішення у творчості Л. Стаффа та К. Гамсуна бінарної опозиції "природа - цивілізація" з урахуванням філософських традицій Ж.-Ж. Руссо, зокрема концепції "природної людини" тощо.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4ПОЛ)6-4 + Ш5(4НОР)6-4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69408 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Циховська Е.  
Руссоїзм та францисканізм у творчості Леопольда Стаффа і Кнута Гамсуна / Е. Циховська // Слово і Час. - 2010. - № 2. - С. 54-59. - Бібліогр.: 20 назв. - укp.

Розкрито основні принципи поширеного в польському літературознавстві явища під назвою "францисканізм", одним із найяскравіших виразників якого був Л. Стафф. Вказано на спільність рис францисканізму з руссоїстською концепцією "природної людини", що знайшли втілення у творчості Л. Стаффа та норвезького письменника К. Гамсуна, твори якого вплинули на спадщину українських та польських митців початку ХХ ст.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4ПОЛ)6-4 + Ш5(4НОР)6-4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж27444 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Циховська Е. Д. 
Художній часопростір Леопольда Стаффа: компаративний аспект : автореф. дис. ... д-ра філол. наук : 10.01.05, 10.01.03 / Е. Д. Циховська; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. - К., 2012. - 38 c. - укp.

На основі компаративного дослідження творчості Л. Стаффа вперше вибудовано цілісну часопросторову картину його доробку в інтертекстуальних взаємозв'язках з європейською літературою. Творчість Л. Стаффа розглянуто в спектрі різнобічних літературознавчих, психологічних і філософських концепцій. Увагу зосереджено на відкритості його текстів щодо різних епох, напрямів, угруповань, шкіл, постатей. Запропоновано альтернативу традиційній класифікації генетично-контактних зв'язків і типологічних схожостей. Уперше здійснено типологію жіночих образів з її міфологічно-язичницькими та християнськими принципами залежно від горизонту сподівання суб'єкта творчості, а також класифікацію компонентів синестезії та синестетичних словосполук. У модусі часопростору виокремлено такі явища, як сугестія, утопія, ідеальний герой, "внутрішнє-зовнішнє". Розглянуто переклад як чинник інтертекстів Л. Стаффа, розкрито вплив теорій кратизму В. Вітвіцького і надлюдини Ф. Ніцше на вольову особистість героя його творів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4ПОЛ)6-4 Стафф Л. 54

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА389043 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Циховська Е. Д. 
Багатовекторний світ фланера у "паризькій трилогії" Генрі Міллера / Е. Д. Циховська // Філол. трактати. - 2013. - 5, № 4. - С. 116-120. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Проаналізовано твори так званої "паризької трилогії" Генрі Міллера. Позиціоновано головного героя як фланера - обивателя міста, який мандрує ним і спостерігає його; приділено пильну увагу складникам міського простору фланера.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(7СПО)6-4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100384 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського