Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (2)Журнали та продовжувані видання (2)
Пошуковий запит: (<.>A=Хромова І$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

      
Категорія:    
1.

Хромова І. К. 
Монетна справа на території Середнього і Нижнього Подніпров'я та Південного Побужжя (друга половина XIV - перша чверть XV ст.) : автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.06 / І. К. Хромова; НАН України, Ін-т історії України. - К., 2011. - 19 c. - укp.

Досліджено процес становлення монетної системи на території Середнього та Нижнього Подніпров'я та Південного Побужжя після завершення так званого "безмонетного періоду". Проаналізовано склад монетних скарбів і поодиноких знахідок монет, на основі чого складено їх метричну й іконографічну характеристику. Обгрунтовано ступінь наукового розроблення проблеми розвитку монетного карбування у окресленому регіоні. Розглянуто функціонування джучидських монетних центрів. Серед них виділено три основні - Орда, локалізований в околицях с. Великі Кучугури (Запорізька область), декілька осередків без чіткої локалізації у Нижньому Подніпров'ї, продукція яких зосереджена у масових знахідках на території сучасної Херсонської області, а також монетний двір Орда Базар (1), локалізований в районі Дніпро-Бузького лиману (Херсонська область). Виявлено особливості місцевих наслідувань джучидських монет, а також їх роль у розвитку монетної справи. Охарактеризовано карбування регулярного та нерегулярного характеру. Князівське карбування у Подніпров'ї охарактеризовано на основі аналізу діяльності київського та сіверського монетних центрів. Подано метрологічну й іконографічну характеристику князівських випусків монет Володимира Ольгердовича та Дмитра-Корибута Ольгердовича, запропоновано варіанти їх класифікації.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т221(4УКР)44

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА386405 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського