Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
Пошуковий запит: (<.>A=Харів І$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 11
Представлено документи з 1 до 11

      
Категорія:    
1.

Харів І. Ю. 
Досвід застосування полімерних промивальних рідин у процесі буріння свердловин на нафту та газ на площах Дніпровсько-Донецької Западини = Опыт применения полимерных промывочных жидкостей при бурении скважин на нефть и газ на площадях Днепровско-Донецкой впадины / І. Ю. Харів, В. Ф Коваленко, Т. І. Собакар, А. Г. Розенгафт, О. І. Політучий, С. В. Лубан, Ю. В. Лубан, І. І. Сушинський // Зб. наук. пр. Укр. держ. геологорозв. ін-ту. - 2008. - № 3. - С. 159-162. - Бібліогр.: 1 назв. - укp.

Запропоновано полімерний реагент - знижувач фільтрації промивальних рідин і стабілізатор глинистих порід РР-2С. Витрати реагенту та вартість промивальних рідин значно менші за витрати і вартість традиційних промивальних рідин, які використовувалися у процесі буріння свердловин за подібних гірничо-геологічних умов. З використанням полімерного реагенту РР-2С пробурено 45 пошукових розвідувальних і параметричних свердловин. Наведено обсяги застосування полімерних промивальних рідин, параметри витрати на їх приготування й обробку у процесі буріння свердловин на нафту та газ Охтирським УБР.

Предложен полимерный реагент, способстувующий снижению фильтрации промывочных жидкостей и стабилизатор глинистых пород РР-2С. Затраты реагента и стоимость промывочных жидкостей значительно меньше таковых традиционных промывочных жидкостей, которые использовались при бурении скважин в аналогичных горно-геологических условиях. С использованием полимерного реагента РР-2С пробурено 45 поисковых разведочных параметрических буровых скважин.

Offered polymeric reactant - reducer of a filtration of washer fluids and stabilizer of clay rocks PP-2C. Costs of a reactant and cost of washer fluids considerably smaller for costs and the cost conventional of washer fluids, which was used at drilling chisel chinks in similar mining-geological conditions. On the basis of a polymeric reactant PP-2C has drilled 45 search prospecting and parametric chisel chinks.


Індекс рубрикатора НБУВ: И131.032

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж71494 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Гуфрій Д. Ф. 
Вплив метіфену на процеси перекисного окиснення ліпідів у крові бичків при хронічному нітратно-нітритному токсикозі / Д. Ф. Гуфрій, Б. В. Гутий, Р. І. Хомик, І. І. Харів, Р. О. Васів, А. В. Винярська // Наук.-техн. бюл. Ін-ту біології тварин та Держ. н.-д. контрол. ін-ту ветпрепаратів та корм. добавок. - 2007. - Вип. 8, № 1/2. - С. 200-202. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Досліджено рівень проміжних та кінцевих продуктів перекисного окиснення: малонового діальдегіду і дієнових кон'югатів за умови нітратного навантаження. Встановлено пригнічувальну дію метіфену на процеси перекисного окиснення ліпідів у крові бичків за умов хронічного нітратно-нітритного токсикозу.


Індекс рубрикатора НБУВ: П872.751.31-7

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Харів І. І. 
Моніторинг кишкових паразитозів індиків у Львівській області / І. І. Харів // Наук.-техн. бюл. Ін-ту біології тварин та Держ. н.-д. контрол. ін-ту ветпрепаратів та корм. добавок. - 2009. - Вип. 10, № 3. - С. 120-124. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Під час вивчення епізоотологічної ситуації в окремих спеціалізованих і приватних господарствах Львівської області встановлено, що ураженість індиків становила: аскаридіями: від 3,5 до 5 % у спеціалізованих господарствах та від 12,7 до 13,3 % - у присадибних господарствах; гетеракісами: у спеціалізованих господарствах - 9 %, а у присадибних - від 11,5 до 13,5 %, еймеріями: у спеціалізованих - 3,1 - 6,4 %, у присадибних - 9,6 - 14,6 %.


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.62-961

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Мусієнко М. Т. 
Санітарна якість молока у дійних корів при хронічному нітратному токсикозі / М. Т. Мусієнко, І. П. Даниленко, Д. Ф. Гуфрій, Р. О. Васів, В. М. Гунчак, О. І. Канюка, Р. І. Хомик, І. І. Харів, Б. В. Гутий // Наук.-техн. бюл. Ін-ту біології тварин та Держ. н.-д. контрол. ін-ту ветпрепаратів та корм. добавок. - 2009. - Вип. 10, № 3. - С. 429-433. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.

Виявлено, що у випадку переведення корів на зимове утримання і незбалансовану за обмінною енергією, перетравним протеїном і цукрами годівлю спостерігається хронічний нітратний токсикоз різного рівня тяжкості, від стадії фізіологічної адаптації до декомпенсованої патології. Хронічний зимовий нітратний токсикоз корів є наслідком зниження рівня біохімічної активності мікрофлори рубця. Фізіологічно здоровими можна вважати корів за наявності в молоці до 5 мг/кг нітратів. Рівень нітратів у молоці від 5 до 10 мг/кг свідчить про входження організму корів у стадію компенсованого токсикозу, 10 - 20 мг/кг - у стадію декомпенсованої патології.


Індекс рубрикатора НБУВ: П872.751.311-911 + П817.12

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Харів І. І. 
Фармакодинаміка за сукупного впливу бровітакокциду і плодів розторопші плямистої на білоксинтезувальну функцію печінки індиків, уражених еймеріозо-гістомонозною інвазією / І. І. Харів // Наук.-техн. бюл. Ін-ту біології тварин та Держ. н.-д. контрол. ін-ту ветпрепаратів та корм. добавок. - 2012. - Вип. 13, N 1/2. - С. 285-289. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Надано результати експериментальних досліджень із вивчення фармакодинаміки за сукупного впливу бровітакокциду і плодів розторопші плямистої на білоксинтезуючу функцію печінки індиків, уражених асоціативною еймеріозо-гістомонозною інвазією. Встановлено, що токсини еймерій і гістомонад пригнічують білоксинтезуючу функцію печінки, що проявляється зниженням рівня альбумінів у сироватці крові. Протозої, паразитуючи в епітеліальних клітинах слизової оболонки тонкого кишечнику, спричиняють катаральне запалення, що призводить до збільшення у сироватці крові глобулінової фракції білка. Завдяки його протипротозойній дії усувається дія токсинів на печінку і слизову оболонку кишечнику. Проте, відновлення білоксинтезуючої функції печінки настає за 10 діб після клінічного одужання. Під час застосування бровітакокциду сукупно із плодами розторопші плямистої для лікування індиків, уражених еймеріозо-гістомонозною інвазією, відновлення білоксинтезувальної функції печінки настає на 5-ту добу після клінічного одужання.


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.6-961-7

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Харів І. І. 
Білоксинтезувальна функція печінки в інтактних індиків на тлі дії бровітакокциду і плодів розторопші плямистої / І. І. Харів // Наук.-техн. бюл. Ін-ту біології тварин та Держ. н.-д. контрол. ін-ту ветпрепаратів та корм. добавок. - 2012. - Вип. 13, N 3/4. - С. 258-262. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Наведено результати експериментальних досліджень із вивчення впливу бровітакокциду і розмелених плодів розторопші плямистої на білоксинтезувальну функцію печінки інтактних індиків. У результаті досліджень встановлено, що бровітакокцид в терапевтичній дозі 2 г/кг корму під час задавання інтактним індикам 5 діб поспіль пригнічує білоксинтезувальну функцію печінки. За 5 діб після припинення задавання препарату синтез альбумінів у гепатоцитах посилився, але повністю не відновився. Під час згодовування індикам плодів розторопші плямистої у терапевтичній дозі - 2 г/кг корму 5 діб поспіль білоксинтезувальна функція печінки посилюється, в основному, за рахунок активаціїї синтезу альбумінів і частково глобулінів.


Індекс рубрикатора НБУВ: П684-451.2 + П684-273.906

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Гунчак В. М. 
Вплив нітрату натрію у токсичних дозах на систему антиоксидантного захисту та перекисне окиснення ліпідів у крові бугайців / В. М. Гунчак, Д. Ф. Гуфрій, Б. В. Гутий, Р. О. Васів, І. І. Харів, Р. І. Хомик, С. Д. Мурська, В. О. Губерук // Біологія тварин. - 2010. - 12, № 1. - С. 151-158. - Бібліогр.: 3 назв. - укp.

Відомо, що кров є однією з важливих зв'язуючих ланок організму, яка забезпечує живлення й дихання усіх органів і систем та постачає до тканин кисень, ферменти, гормони, вітаміни, антитіла, гуморальні речовини, без яких неможливе нормальне функціонування організму. Вона має чітко визначену структуру та сталі, хоча і різноманітні функції, які підпорядковані регуляції й координації гомеостазу. Надходження нітратів у організм тварин позначається на зміні показників крові. Варто зауважити, що кров є однією з перших систем, яка реагує на надходження нітратів в організм тварин, що супроводжується змінами обміну речовин в організмі. Досліджено активність ферментів глутатіонпероксидази, глутатіонредуктази, глюкозо-6-фосфатдегідрогенази, каталази та рівень малонового діальдегіду і дієнових кон'югатів за умов дії нітрату натрію у токсичній дозі на організм бугайців.


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-272.5 + П60-273.92

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23570 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Харів І. І. 
Активність амінотрансфераз, фосфатаз і фосфорилаз на тлі дії бровітакокциду і плодів розторопші плямистої у інтактних індиків / І. І. Харів // Біологія тварин. - 2012. - 14, № 1. - С. 212-217. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Наведено результати експериментальних досліджень із вивчення впливу бровітакокциду і порошку плодів розторопші плямистої на активність ферментів у сироватці крові інтактних індиків. Встановлено, що бровітакокцид у терапевтичній дозі в інтактних індиків не проявляє гепатотоксичної дії, на що вказує нормальна активність у сироватці крові індикаторних для печінки ферментів (АсАТ і АлАТ). Порошок плодів розторопші плямистої, завдяки широкого набору і високої концентрації мікроелементів і вітамінів, активує процеси метаболізму в організмі інтактних індиків внаслідок чого у сироватці крові підвищується активність амінотрансфераз (АсАТ і АлАТ), фосфатаз (лужної фосфатази і каталази) та фосфорилаз (ЛДГ і ГГТ).


Індекс рубрикатора НБУВ: П684-273 + П684-451.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23570 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Харів І. І. 
Вплив "Ампролінсилу" та бровітакокциду на показники клітинного і гуморального імунітету індиків за еймеріозо-гістомонозної інвазії / І. І. Харів // Біологія тварин. - 2013. - 15, № 4. - С. 159-165. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Наведено результати досліджень впливу протиеймеріозних препаратів "Ампролінсил" та бровітакокцид на показники клітинного та гуморального імунітету індиків за еймеріозно-гістомонозної інвазії, а саме на кількість лейкоцитів, лімфоцитів, T-лімфоцитів, B-лімфоцитів, лізоцимну та бактерицидну активність сироватки крові, рівень циркулюючих імунних комплексів і серомукоїдів. Бровітакокцид - це високоефективний протиеймеріозний засіб. Внаслідок загибелі еймерій і гістомонад припиняється негативна дія їх токсинів на імунну систему індиків, яких лікували бровітакокцидом. Однак, бровітакокцид навіть у терапевтичних дозах діє імунодепресивно, що встановлено в дослідах на інтактних індиках. Саме тому, стан імунної системи індиків, яких лікували вищезгаданим препаратом, відновлюється повільніше і не повністю. Швидке і повне відновлення функціонального стану імунної системи у індиків, уражених еймеріозо-гістомонозною інвазією, встановлено за згодовування індикам "Ампролінсилу", що містить ампроліум хлористоводневий (діюча речовина бровітакокциду) і розмелені плоди розторопші плямистої. Плоди містять групу флаволігнанів під загальною назвою "Силімарин", які діють імуностимулювально за розвитку імунодефіцитного стану організму. Поряд із цим, "Силімарин" діє як гепатопротектор і підсилює синтез протеїнів, у тому числі імунних гамма-глобулінів. Крім того, він блокує надмірне перекисне окиснення ліпідів і захищає клітинні мембрани від агресивних форм кисню, що забеспечує вищезгаданому препарату високу антиоксидантну дію. Саме тому, відновлення функціонального стану клітинного і гуморального імунітетів наступає на період клінічного одужання індиків (на 5-у добу лікування).


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.612-961-7

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23570 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Харів І. І. 
Дослідження токсичності препарату "Ампролінсил" / І. І. Харів // Наук.-техн. бюл. Ін-ту біології тварин та Держ. н.-д. контрол. ін-ту ветпрепаратів та корм. добавок. - 2013. - Вип. 14, № 1/2. - С. 328-336. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: П855.617

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
11.

Харів І. І. 
Показники клітинного імунітету індиків, уражених асоціативною еймеріозо-гістомонозною інвазією та лікованих бровітакокцидом сукупно з плодами розторопші плямистої / І. І. Харів // Вісн. Полтав. держ. аграр. акад.. - 2013. - № 1. - С. 110-112. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

У слизовій оболонці кишечника еймерії та гістомонади виділяють продукти метаболізму, що діють токсично на різні системи і тканини індиків. Вони знижують активність сенсибілізованих клітин (клітинний тип), пригнічують специфічну фазу імунітету, представлену антитілами (гуморальний тип), сповільнюють неспецифічну фазу імунітету, що представлена різними імунними клітинами. За еймеріозо-гістомонозної інвазії в індиків швидше й повніше відбувається відновлення показників неспецифічного імунітету.


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.612-961

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69944 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського