Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (5)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>A=Філик Н$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 14
Представлено документи з 1 до 14

      
Категорія:    
1.

Філик Н. В. 
Право інтелектуальної власності : навч. посіб. / Н. В. Філик, В. П. Козирєва. - К. : НАУ-друк, 2009. - 120 c. - Бібліогр.: с. 115-118. - укp.

Розкрито загальні положення та структуру права інтелектуальної власності, подано правову характеристику окремих груп об'єктів інтелектуальної власності й обсягу майнових і немайнових прав на ці об'єкти. Проаналізовано договори у сфері інтелектуальної власності та механізми захисту прав на об'єкти інтелектуальної власності.

Раскрыты общие положения и структура права интеллектуальной собственности, дана правовая характеристика отдельных групп объектов интеллектуальной собственности и объема имущественных и неимущественных прав на эти объекты. Проанализированы договоры в сфере интеллектуальной собственности и механизмы защиты прав на объекты интеллектуальной собственности.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)3 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА713946 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Філик Н. В. 
Окремі питання правової охорони інтелектуальної власності / Н. В. Філик // Наук. зап. НаУКМА. Сер. Юрид. науки. - 2007. - Т. 64. - С. 74-76. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Розглянуто питання стану правового забезпечення охорони об'єктів інтелектуальної власності; проаналізовано проблемні питання правового регулювання права інтелектуальної власності. На підставі аналізу запропоновано прийняти відповідні зміни до чинного законодавства України.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)306

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69184/Юрид. наук. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Філик Н. В. 
Державно-правові засади громадянського суспільства : Автореф. дис... канд. юрид. наук : 12.00.01 / Н. В. Філик; Нац. акад. внутр. справ України. - К., 2004. - 19 c. - укp.

Сформульовано визначення поняття "державно-правові засади громадянського суспільства" та обгрунтовано їх структуру. Згідно з виявленими критеріями вперше класифіковано державно-правові засади громадянського суспільства та виділено їх основні функції. Запропоновано періодизацію процесу становлення та розвитку ідеї громадянського суспільства у вітчизняній і зарубіжній філософській і політико-правовій думці. Досліджено еволюційні зміни у визначенні основних державно-правових принципів залежно від ступеня зрілості громадянського суспільства та проаналізовано стан правового забезпечення формування його основних інститутів. Виявлено недосконалість правового регулювання у сфері економічного розвитку, внаслідок якої неможливе утворення "середнього класу" як основи громадянського суспільства. Вперше здійснено класифікацію його інститутів. Обгрунтовано необхідність подальшого удосконалення конституційного законодавства як правової бази громадянського суспільства шляхом закріплення норм щодо поняття та визначення основних характеристик діяльності його інститутів та їх взаємодії з державними органами влади.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х001.013 + Ф036 + Ф1(0)64

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА333957 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Філик Н. В. 
Окремі питання юридичної техніки в правозастосовній діяльності судових органів / Н. В. Філик // Юрид. вісн. Повітр. і косм. право. - 2010. - № 1. - С. 47-50. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.

Розглянуто окремі питання юридичної техніки правозастосовних актів судових органів. Надано підходи до розуміння юридичної техніки та її видів. Виокремлено юридичну техніку судових актів як окремий вид юридичної техніки правозастосовних органів. Досліджено правові колізії, які виникають під час прийняття судових рішень та запропоновано шляхи усунення прогалин за допомогою елементів юридичної техніки.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х. с11 + Х002.3 + Х891.9(4УКР)11-389

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73401 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Філик Н. В. 
Роль іпотечного кредитування у становлення ринку житла в Україні: основні проблеми / Н. В. Філик, О. О. Чемериська // Юрид. вісн. Повітр. і косм. право : Наук. пр. Нац. авіац. ун-ту. - 2013. - № 2. - С. 102-106. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Досліджено питання особливостей іпотечних відносин в Україні та їх залежність від окремих чинників, а також вплив на іпотечне кредитування в Україні та розвиток ринку іпотеки житла.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)161.1 + У9(4УКР)262.245

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73401 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Філик Н. В. 
Особливості юридичних вимог щодо вчинення нотаріальних дій по охороні спадкових прав / Н. В. Філик // Юрид. вісн. Повітр. і косм. право : Наук. пр. Нац. авіац. ун-ту. - 2013. - № 3. - С. 102-107. - Бібліогр.: 19 назв. - укp.

Досліджено особливості вчинення окремих нотаріальних дій у відповідності до чинного законодавства на прикладі спадкових правовідносин.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х891.9(4УКР)931.6-9:Х838

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73401 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Філик Н. В. 
Комп'ютерна програма як об'єкт авторського права: проблеми правової охорони / Н. В. Філик, Г. В. Омельченко // Юрид. вісн. Повітр. і косм. право : Наук. пр. Нац. авіац. ун-ту. - 2016. - № 2. - С. 130-137. - Бібліогр.: 17 назв. - укp.

Досліджено правову природу комп'ютерної програми, розкрито проблеми правової охорони комп'ютерної програми як об'єкта авторського права та запропоновано шляхи вирішення проблем. Проаналізовано особливості правової охорони комп'ютерних програм нормами авторського права та можливості охорони окремих елементів комп'ютерних програм нормами патентного права. Окремо автори досліджують питання становлення і розвитку ІТ галузі в Україні. В дослідженні акцентовано увагу на тих проблемах, які перешкоджають розвитку, та шляхи і напрямки усунення.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)331.802

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73401 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Філик Н. В. 
Процедура проведення правової експертизи нормативно-правових актів в Україні / Н. В. Філик, Г. В. Рибікова // Юрид. вісн. Повітр. і косм. право : Наук. пр. Нац. авіац. ун-ту. - 2017. - № 2. - С. 59-64. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Досліджено новий підхід до визначення стадій процедури проведення правової експертизи нормативно-правових актів в Україні з виділенням завдань, учасників, змісту кожної стадії, а також характеристиці висновку правової експертиз нормативно-правових актів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х8(4УКР)-328.0 в93

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73401 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Філик Н. В. 
Законодавчі зміни у правовому регулюванні прав на службові твори відповідно до міжнародно-правових норм / Н. В. Філик, Г. М. Грабовська // Юрид. вісн. Повітр. і косм. право : Наук. пр. Нац. авіац. ун-ту. - 2018. - № 1. - С. 119-125. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Досліджено зміни правового регулювання прав на службові твори. Визначено перелік нормативних актів у даній сфері. Акцентовано увагу на розбіжностях у регулюванні прав на службові твори та запропоновано свої рекомендації по їх усуненню. Автори погоджуються із думкою науковців про потребу внесення змін до трудового законодавства з метою належного регулювання прав на службові твори. Окремо акцентовано увагу на порядк оформлення трудових відносин із працівником, який виступатиме автором службових творів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)33-4 + Х933.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73401 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Філик Н. В. 
Безпека польотів та питання вдосконалення механізму її забезпечення / Н. В. Філик // Юрид. вісн. Повітр. і косм. право : Наук. пр. Нац. авіац. ун-ту. - 2020. - № 1. - С. 14-19. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Мета статті - аналіз сучасного стану безпеки авіаційних польотів та перспективам вдосконалення. Доведено, що безпека польотів є базовою категорією в повітряних перевезеннях на фоні зростаючих локальних конфліктів. Дослідження здійснене з використанням загальноприйнятих методів наукового пізнання, таких як: аналітичного, порівняльно-правового, семантично-пізнавального, системного, статистичного та інших. Основою методології у цьому дослідженні є системний підхід, за допомогою якого певний об'єкт розглядається як багатоаспектне явище, що складається з різноманітних елементів, співвідношення між якими утворюють відносно стійку структуру безпеки польотів. Вказано, що необхідно "вдосконалювати механізми реагування на кризові ситуації", а саме: мають бути розроблені рекомендації щодо однозначних і чітких дій для відповідних авіаційних органів, дипломатичних служб та посадових осіб, які унеможливлять маніпуляції та політичні заяви емоційного характеру. Вважаємо, Україна має ініціювати створення відповідного міжнародного авіарегулятора, який би забезпечував безпеку польотів цивільної авіації в країнах з високими ризиками безпеки та встановлення нових правил та стандартів безпеки, які відповідають викликам часу та дали би можливість швидко і без бюрократичної процедури закривати повітряний простір у тих державах, які входять в зону підвищеної небезпеки через загрозу терористичних чи військових атак. Обговорено пошук шляхів удосконалення функціональних напрямків попередження авіаційних випадків та вдосконалення безпеки польотів. Окремо, слід зазначити, що міжнародному співтовариству варто вдосконалити норми законодавства про авіаційну безпеку та встановити чіткі критерії та умови відповідальності країни за незабезпечення безпеки повітряного простору над своєю країною.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)211.950.6

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73401 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Філик Н. В. 
Вдосконалення системи інтернатського догляду та виховання в Україні в контексті міжнародного досвіду / Н. В. Філик // Юрид. вісн. Повітр. і косм. право : Наук. пр. Нац. авіац. ун-ту. - 2020. - № 2. - С. 136-143. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Мета роботи - дослідити сучасні виклики інтернатського догляду та виховання в Україні та проаналізувати досвід зарубіжних країн по вирішенню питань реформування інтернатської освіти. Методи дослідження: порівняльного-правового аналізу, об'єктивної істини, пізнавально-аналітичний та ін. Узагальнено механізми реформування інтернатської освіти відповідно до сучасних викликів та загроз у сфері виховання відповідно до міжнародних стандартів. З'ясовано нормативне закріплення реформуваня інтернатського догляду та виховання, узагальнений досвід реформування інтернатських установ у країнах ЄС, запропоновані зміни до чинного законодавства щодо вдосконалення системи інтернатських закладів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)751 + Ч424(4УКР)719.22 + Ч421.440.7

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73401 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
12.

Філик Н. В. 
Процедура проведення правової експертизи нормативно-правових актів в Україні / Н. В. Філик, Г. В. Рибікова // Юрид. вісн. Повітр. і косм. право : Наук. пр. Нац. авіац. ун-ту. - 2017. - № 2. - С. 59-64. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Досліджено новий підхід до визначення стадій процедури проведення правової експертизи нормативно-правових актів в Україні з виділенням завдань, учасників, змісту кожної стадії, а також характеристиці висновку правової експертиз нормативно-правових актів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х8(4УКР)-328.0 в93

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73401 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
13.

Філик Н. В. 
Екологічні виклики в контексті кліматичних змін та участь України в їх подоланні / Н. В. Філик, Г. М. Грабовська // Юрид. вісн. Повітр. і косм. право : Наук. пр. Нац. авіац. ун-ту. - 2021. - № 4. - С. 30-39. - Бібліогр.: 21 назв. - укp.

Мета роботи - дослідження питання екологічних викликів, особливо тих, які пов'язані з життєдіяльністю людини. Відзначено глобальний і взаємозалежний характер екологічних викликів, що потребує комплексного підходу до їх врегулювання. Для досягнення цієї мети були використані загальні та спеціальні наукові (спеціальні) методи: аналіз, синтез, індукція, дедукція, абстракція, конкретизація, узагальнення тощо. Виділено такі напрямки щодо зменшення впливу екологічних викликів на навколишнє середовище як впровадження альтернативних джерел енергії, зменшення використання вугілля, збільшення зелених насаджень тощо. Обговорено нові санітарно-епідеміологічні виклики посилили дискусії щодо шляхів виходу із екологічних криз, що знайшло своє вираження у відповідних програмах державних органів та міжнародних громадських організацій.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х859(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73401 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
14.

Драпушко Р. Г. 
Формування молодіжної політики в умовах демографічних викликів сучасної України / Р. Г. Драпушко, П. В. Горінов, Н. В. Філик // Юрид. вісн. Повітр. і косм. право : Наук. пр. Нац. авіац. ун-ту. - 2022. - № 1. - С. 27-34. - Бібліогр.: 20 назв. - укp.

Мета роботи - комплексне дослідження сучасних демографічних процесів та їх вплив на молодіжну політику сучасної України. Методи дослідження: пізнавально-аналітичний, соціологічний, статистичний, порівняльно-правового аналізу та об'єктивної істини та ін. Узагальнено підходи до розуміння особливостей демографічної політики та сучасних тенденцій у міграційній сфері, виокремлені напрямки молодіжної політики, які відповідають наявним викликам. З'ясовано тенденції та особливості міграційних процесів у контексті безпекових викликів, узагальнені основні напрямки вдосконалення молодіжної політики, запропоновані шляхи вдосконалення системи освіти молоді.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)342.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73401 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського