Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (1)
Пошуковий запит: (<.>A=Трифонова К$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 5
Представлено документи з 1 до 5

      
Категорія:    
1.

Трифонова К. О. 
Підвищення ефективності методу виявлення несанкціонованого втручання "copypaste" у цифрове зображення / К. О. Трифонова // Вісн. Нац. ун-ту "Львів. політехніка". - 2012. - № 741. - С. 227-229. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Запропоновано спосіб підвищення ефективності методу виявлення та локалізації несанкціонованого втручання "copypaste", що базується на аналізі сингулярних чисел відповідної матриці.


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.632

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29409/А Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Трифонова К. О. 
Метод виявлення порушення цілісності цифрового зображення шумом Перліна / К. О. Трифонова // Радіоелектроніка. Інформатика. Управління. - 2017. - № 2. - С. 134-141. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

На сьогоднішній день інформатизація є одним з пріоритетних напрямків розвитку всіх економічних галузей. Процес впровадження нових інформаційних технологій в усі сфери життя суспільства неможливий без вирішення питання інформаційної безпеки. Складовою частиною якого, є розробка методів визначення автентичності цифрових зображень, побудова яких в багатьох областях має визначальне значення. Все це робить тему даної роботи надзвичайно актуальною. Мета роботи - для досягнення поставленої мети в роботі розв'язані наступні задачі. Виконано дослідження параметрів цифрового зображення, наявність або відсутність характерних ознак яких надає можливість встановити порушення цілісності цифрового зображення для поданого способу фальсифікації. Запропоновано використовувати для виявлення фальсифікації наступну форму сингулярних чисел, як параметрів цифрового зображення, що однозначно визначають матрицю цифрового зображення - дискретну функцію швидкості зміни відношення сингулярних чисел блоку. На основі поданої форми параметрів цифрового зображення розроблено спосіб підвищення ефективності метода виявлення фальсифікації. Представлено метод виявлення фальсифікації цифрового зображення, розроблений на основі загального підходу, що базується на використанні матричного аналізу, теорії збурень, та надає можливість для розв'язку задачі виявлення порушення цілісності цифрового сигналу. Під фальсифікацією цифрового зображення у роботі розуміється порушення цілісності цифрового зображення, що засновано на моделюванні візуально реалістичного природного явища, хмар та неба, в результаті генерації шуму Перліна. З метою перевірки ефективності модифікованого методу виявлення фальсифікації, проведено розрахунковий експеримент для цифрових зображень, що зберігались без втрат, з визначення помилок першого та другого роду. Висновки: наукова новизна роботи полягає в наступному: представлено спосіб підвищення ефективності методу виявлення фальсифікації, в результаті генерації шуму Перліна, на основі застосування замість дискретної функції сингулярних чисел блоку, дискретної функції швидкості зміни відношення сингулярних чисел блоку матриці зображення. Результатом роботи є програмний продукт для виявлення порушення цілісності цифрового зображення, на основі шуму Перліна, що може бути використаний для доповнення комплексної системи виявлення порушення цілісності цифрових зображень.


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.632

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16683 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Трифонова К. О. 
Визначення контурів райдужної оболонки ока для системи біометричної ідентифікації людини / К. О. Трифонова, Е. І. Гришикашвілі, А. Р. Агаджанян // Пр. Одес. політехн. ун-ту. - 2015. - Вип. 1. - С. 107-112. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.

Метод біометричної ідентифікації людини за райдужною оболонкою ока вважається одним з найбільш точних та надійних способів ідентифікації. Мета роботи - вирішення завдання визначення контурів цифрового зображення райдужної оболонки ока людини для можливості реалізації біометричної системи ідентифікації людини засобами мобільного пристрою. Для досягнення поставленої мети в роботі розглянуто алгоритм визначення контурів Канні, який складається з таких кроків: згладжування, визначення градієнта, пошуку локальних максимумів градієнта, подвійної порогової фільтрації з трасуванням. Проведено програмну реалізацію алгоритму Канні для мобільної платформи Android з використанням засобів мови програмування високого рівня Java.


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.632.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69121 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
4.

Перерва С. О. 
Розробка захищеної автоматизованої веб-системи тестування знань / С. О. Перерва, К. О. Трифонова // Інформатика та мат. методи в моделюванні. - 2021. - 11, № 3. - С. 227-238. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Сучасна освіта націлена на надання можливості отримання якісних знань та умінь. Багаточисельні дослідження останніх років демонструють значний вклад інформаційних технологій в підвищення якості отримуваних знань та умінь в будь-яких сферах освіти. Для оцінки якості отримуваних знань на протязі учбового процесу необхідно виконувати проведення контролю у різних формах. Значні педагогічні дослідження доводять ефективність проведення тестового контролю для отримання оцінки якості знань та умінь. Інформаційні технології можуть допомогти підвищити незалежність перевірки та встановлення оцінки від особи викладача, тобто підвищити об'єктивність, завдяки застосуванню форми проведення тестування у автоматизованому форматі. У відповідності до сучасних реалій, розробка, реалізація та подальше використання автоматизованого програмного забезпечення для тестування знань, відбувається у мережі Інтернет. У зв'язку з цим, фактором, який повинен бути визначений найважливішим, є інформаційна безпека. Мета роботи - розробка та реалізація автоматизованої веб-системи тестування знань з підвищеним рівнем інформаційної безпеки. Один з найпопулярніших відкритих проектів з дослідження безпеки веб-додатків Open Web Application Security Project, щорічно публікує топ десять найпоширеніших загроз. Представлено розробка механізму захисту програмного забезпечення, рівень інформаційної безпеки якої, забезпечує захист інформації від найбільш критичних ризиків, встановлених у відповідності до OWASP Топ-10 2021. Розроблений програмний продукт може бути рекомендований для застосування в вищих та загальноосвітніх навчальних закладах, для підвищення якості знань та об'єктивності, завдяки застосуванню форми проведення тестування у автоматизованому форматі, з підвищеним рівнем інформаційної безпеки.


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.826

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100666 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
5.

Трифонова К. О. 
Стеганоаналітичний алгоритм, заснований на дослідженні сингулярного розкладу блоків матриці цифрового зображення / К. О. Трифонова, С. М. Сокальський // Інформатика та мат. методи в моделюванні. - 2022. - 12, № 1/2. - С. 104-113. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Одною з найпоширеніших технологій для забезпечення захисту будь-яких цифрових даних при передачі по відкритих каналах зв'язку, на поданий час, вважаються стеганографічні методи. Застосування розв'язку задачі захисту цифрових даних за допомогою стеганографічних методів, використовується не лише державними службами, але й терористичними організаціями. У зв'язку з цим, необхідність дослідження, розробки та постійного підвищення ефективності стеганоаналітичних методів, стає надзвичайно актуальним. Запропоновано стеганоаналітичний алгоритм, заснований на дослідженні сингулярного розкладу блоків матриці цифрового зображення. Головна мета поданої роботи - підвищення ефективності стеганоаналізу цифрового зображення, у відсутності контейнеру, шляхом розробки нового стеганоаналітичного алгоритму, заснованого на дослідженні сингулярного розкладу блоків матриці цифрового зображення. В результаті детального дослідження стеганографічного алгоритму, що використовує сингулярний розклад блоків матриці цифрового зображення, встановлені статистичні характеристики сингулярних чисел блоків матриці зображення. На основі визначених характеристик, представлені основні кроки стеганоаналітичного алгоритму. В якості критерію для оцінки ефективності розробленого стеганоаналітичного алгоритму, використана ймовірність детектування додаткової інформації. Розглянуто помилки першого та другого роду. Для порівняння результатів роботи, розробленого стеганоаналітичного алгоритму з існуючими алгоритмами у відкритому доступі, обрані наступні застосування: XSteg; StegSpy. Для автоматизованого розв'язку стеганоаналітичної задачі для цифрового зображення реалізовано програмний продукт "StegoAnalysis".


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.40

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100666 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського