Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (8)
Пошуковий запит: (<.>A=Товт М$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 10
Представлено документи з 1 до 10

      
Категорія:    
1.

Товт М.  
Міжнародно-правовий захист національних меншин в Україні та система контролю Ради Європи / М. Товт // Право України. - 2001. - № 7. - С. 28-31. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4Укр)341 + Х915.232.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж27747 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
2.

Товт М. М. 
Імплементація міжнародних стандартів з освітніх прав національних меншин у законодавстві України / М. М. Товт // Правова держава: Щорічник наук. пр. - 2001. - Вип. 12. - С. 639-653. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)341:Ч30 + Ч34(4УКР)Ц

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж68385 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
3.

Товт М. М. 
Відповідальність держав за порушення зобов'язань у сфері захисту прав національних меншин / М. М. Товт // Правова держава: Щорічник наук. пр. - 2002. - Вип. 13. - С. 401-413. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х911.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж68385 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
4.

Майборода О.  
Сприяння поширенню толерантності у поліетнічному суспільстві : Навч. посіб. / О. Майборода, Р. Чілава, Т. Пилипенко, І. Кресіна, М. Товт, Н. Беліцер, Б. Євтух, О. Кресін, Л. Буджурова, М. Семена. - К. : Європа-ХХІ, 2002. - 311 c. - англ.

Розглянуто питання міжнаціональних відносин в Україні, українське та міжнародне право у сфері захисту прав національних меншин. Проаналізовано конфлікти та різноманітні конфліктогенні ситуації в Україні та за її межами. Висвітлено роль засобів масової інформації у конфліктних ситуаціях з міжнаціональними відносинами, процес сприяння запобіганню конфліктам.

Рассмотрены вопросы межнациональных отношений в Украине, украинское и международное право в сфере защиты прав национальных меньшин. Проанализированы конфликты и разнообразные конфликтогенные ситуации в Украине и за ее пределами. Освещены роль средств массовой информации в конфликтных ситуациях с межнациональными отношениями, процесс содействия предотвращения конфликтов.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф51(4УКР)я7 + Ф018 + Ч62в05

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА634175 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Товт М. М. 
Історичні передумови формування у міжнародному праві захисту прав національних меншин / М. М. Товт // Правова держава: Щорічник наук. пр. - 2003. - Вип. 14. - С. 444-459. - Бібліогр.: 42 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х911.2-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж68385 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
6.

Товт М. М. 
Міжнародно-правовий захист національних меншин (тенденції сучасного розвитку) : Автореф. дис... канд. юрид. наук : 12.00.11 / М. М. Товт; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. - К., 2002. - 16 c. - укp.

Визначено, що концепція національних меншин у сучасному її розумінні є продуктом європейського історичного розвитку XX ст. та безпосередньо виходить з концепції "національної держави". Наведено визначення поняття "національні меншини", яке доповнює визначення, що міститься в законодавстві України, а також визначення, яке запропоновано в національній доктрині міжнародного права. Аргументовано ідею щодо релятивності форм, рівня та обсягу практичного виконання окремих положень міжнародного права в певних державах, а також у межах певної держави стосовно окремих меншин. На підставі міжнародно-правових вимог та досвіду окремих держав розроблено "Концептуальні засади національно-культурної автономії національних меншин України", в яких розкрито поняття національно-культурної автономії, а також запропоновано організаційно-правові та матеріальні засади діяльності такої автономії як засобу та однієї з можливих форм імплементації принципу субдіаритету в законодавстві України. Системно проаналізовано кодифікації прав національних меншин у міжнародних документах і проведено порівняльне дослідження з відповідними юридичними положеннями, які діють у внутрішньому правопорядку України. Наведено рекомендації щодо способів та методів приведення українського законодавства та внутрішньої правозастосовної практики відповідно до вимог міжнародного права.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х911.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА320417 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Товт М. М. 
Визначення поняття національної меншини у міжнародно-правових документах і актах національних законодавств / М. М. Товт // Держава і право. Юрид. і політ. науки : зб. наук. пр. - 2002. - Вип. 15. - С. 494-502. - Бібліогр.: 26 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х911.2 + Х809(4УКР)341

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69395 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
8.

Товт М. М. 
Конституційний устрій Угорської Республіки - засоби і механізми формування та функціонування органів влади / М. М. Товт // Держава і право. Юрид. і політ. науки : зб. наук. пр. - 2010. - Вип. 47. - С. 560-577. - Бібліогр.: 41 назв. - укp.

Проведено аналіз формування і основних принципів функціонування конституційної системи органів влади Угорської Республіки. Зазначено, що дана система цілком відповідає сучасним уявленням про демократичну правову державу, і базується на принципах чіткого розподілу завдань, функцій і повноважень між гілками й інститутами влади, децентралізації та деконцентрації владних повноважень, наявності належних засобів стримувань і противаг між ними.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УГО)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69395 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Пацула О. 
Оксидативні реакції рослин прируслової ділянки ріки Тиса / О. Пацула, М. Кобилецька, О. Терек, Ш. Балажі, М. Товт // Вісн. Львів. ун-ту. Сер. біол.. - 2008. - Вип. 48. - С. 201-204. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е50*730*112.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28852/б. Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
10.

Товт М. М. 
Роль і значущість захисту прав національних меншин у двосторонніх українсько-угорських відносинах / М. М. Товт // Стратегіч. пріоритети. - 2018. - № 1. - С. 89-96. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.

Проаналізовано події та тенденції, які спостерігалися в українсько-угорських відносинах, пов'язаних із питаннями захисту прав національних меншин, з часів набуття Україною незалежності до сьогодні. Акцентується увага на ролі та значущості цієї проблематики у становленні й розвитку двосторонніх українсько-угорських відносин. Про те, що питання захисту прав національних меншин є важливим для обох сторін, свідчать факти включення спеціальних положень до базового двостороннього договору про співпрацю та створення для контролю за виконанням зобов'язань у цій сфері спеціальної інституції - міжурядової змішаної комісії. Завдяки таким діям для української національної меншини в Угорщині і, відповідно, для угорської національної меншини - в Україні створюються належні умови для збереження й розвитку своєї національно-культурної ідентичності. Основуючись на вивченні матеріалів засідань змішаних комісій та інформаційних повідомлень, акцентовано увагу на поступовому загостренні дискусії, що фактично призвело до призупинення діяльності цієї інституції, та наводить приклади несприятливих для угорської національної меншини дій органів влади України. Невдоволення таким становищем представників угорської національної меншини і, відповідно, офіційного Будапешта призводить до поступового ослаблення двосторонніх стосунків. У підсумку констатується, що питання захисту прав національних меншин і нині відіграє значну роль у формуванні двосторонніх міждержавних українсько-угорських відносин, а питання захисту прав меншин з об'єднуючого чинника, яким воно видавалося на початку цих відносин, поступово перетворюється на деструктивну проблему між державами. Особливо тривожним є те, що така атмосфера недовіри з високих міжурядових відносин поступово переходить як у середовище політикуму, так і громадськості двох сусідніх держав, приречених, на думку автора, на дружбу та співпрацю.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф4(4УКР),9(4УГО),04 + Ф51(4УКР9=УГО)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25775 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського