Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (5)Журнали та продовжувані видання (3)
Пошуковий запит: (<.>A=Тимошевський Б$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 8
Представлено документи з 1 до 8

      
Категорія:    
1.

Тимошевський Б. Г. 
Математичне моделювання процесу згоряння синтез-газу у циліндрі ДВЗ / Б. Г. Тимошевський, М. Р. Ткач, О. С. Митрофанов // Авиац.-косм. техника и технология. - 2011. - № 10. - С. 178-183. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Наведено математичну модель процесу згоряння синтез-газу в поршневих двигунах з іскровим запаленням. Відмінною особливістю моделі є врахування швидкості розповсюдження фронту полум'я у циліндрі залежно від складу синтез-газу. Описано спосіб визначення площі фронту полум'я, а також об'єму вигорілого синтез-газу залежно від геометричних особливостей камери згоряння та швидкості вигоряння синтез-газу. Встановлено адекватність цієї моделі шляхом порівняння результатів математичного моделювання та відомих експериментальних даних. Розбіжність цих результатів не перевищує 8 %, що досить прийнятне у ході моделювання робочих процесів ДВЗ.


Індекс рубрикатора НБУВ: О455.5-011.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24839 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Наливайко В. С. 
Суднові двигуни внутрішнього згоряння : підруч. для студентів ВНЗ, що навчаються за спец. "Суднові енергетичні установки та устаткування" і "Двигуни внутрішнього згоряння" / В. С. Наливайко, Б. Г. Тимошевський, С. Г. Ткаченко; Нац. ун-т кораблебудування ім. адмірала Макарова. - Миколаїв : Торубара В.В., 2015. - 331 c. - Бібліогр.: с. 330-331 - укp.

Викладено основи конструкції суднових двигунів внутрішнього згоряння (ДВЗ), систем, які їх обслуговують. Обгрунтовано загальні принципи роботи ДВЗ. Розглянуто цикли та показники, теплопередачу та теплонапруженість. Наведено характеристики та режими роботи. Розкрито основи кінематики та динаміки. Висвітлено основи проектування та екологічні проблеми. Приділено увагу основам технічної експлуатації суднових ДВЗ.


Індекс рубрикатора НБУВ: О455.5 я73-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВС61305 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Ткач М. Р. 
Особливості математичного моделювання процесу згоряння поршневих двигунів працюючих з добавками синтез-газу / М. Р. Ткач, Б. Г. Тимошевський, О. С. Митрофанов, А. С. Познанський, А. Ю. Проскурін // Авиац.-косм. техника и технология. - 2017. - № 9. - С. 14-18. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: О42-082-325 + О455.5-011

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24839 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
4.

Ткач М. Р. 
Ефективність енерготехнологічної установки щодо видобування сірководню з глибин Чорного моря / М. Р. Ткач, Б. Г. Тимошевський, А. Ю. Проскурін, Ю. М. Галинкін // Авиац.-косм. техника и технология. - 2019. - № 7. - С. 50-57. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: И362.082.3

Шифр НБУВ: Ж24839 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
5.

Ткач М. Р. 
Показники сірководневої роторно-поршневої розширювальної машини у складі енерготехнологічної установки / М. Р. Ткач, Б. Г. Тимошевський, О. С. Митрофанов, А. Ю. Проскурін, Ю. М. Галинкін // Авиац.-косм. техника и технология. - 2019. - № 8. - С. 5-9. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: И362.082.3

Шифр НБУВ: Ж24839 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
6.

Тимошевський Б. Г. 
Аналіз конструкції та технології виготовлення перспективних роторно-поршневих двигунів / Б. Г. Тимошевський, О. С. Митрофанов, А. С. Познанський, А. Ю. Проскурін // Авіац.-косм. техніка і технологія. - 2020. - № 4. - С. 28-37. - Бібліогр.: 19 назв. - укp.

Розглянуто основні напрямки розвитку створення нових сучасних та вдосконалення існуючих роторно-поршневих двигунів (РПД). Встановлено необхідність у проведенні системного аналізу існуючих подібних конструкцій двигунів з метою відокремлення та систематизації їх переваг й недоліків на стадії проектування. В якості аналізу конструкції та технології виготовлення існуючих найбільш перспективних РПД розглянуті схеми турбокомпресорного типу, з рухомим блоком циліндрів, двигунів де згоряння проходить за межами робочого циліндру, барабанно-поршневого типу з рухомими камерами згоряння, ротативного детандеру та інші. Встановлено, що будова корпусу РПД з внутрішньою циліндричною поверхнею, в якому розташований ротор з робочими циліндрами, дозволяє створювати економічні і компактні двигуни. Така будова двигунів дозволяє зменшити вібрацію і зробити їх безпечнішими в роботі. Проведено порівняння механізмів руху існуючих РПД. На основі аналізу існуючих схем та конструкції сучасних РПД спроектовано зразок РПД нової конструкції 12РПД-4,4/1,75. Подані конструкція та основні параметри нового зразка РПД 12РПД-4,4/1,75 з регульованим золотниковим розподілом повітря. Двигун має дванадцять рівномірно розміщених циліндрів, що забезпечує врівноваженість двигуна та можливість пуску при будь-якому положенні ротора. Конструкція спроектованого двигуна передбачає наявність центрального регулюючого кулачкового вала, поворот якого надає змогу регулювати фази газорозподілу та режими роботи двигуна за рахунок ступеня наповнення циліндра у досить широкому діапазоні. Особливістю конструкції двигуна також є те, що регулюючий кулачок надає змогу змінювати напрямок обертання центрального ротора. Встановлено, що конструкція механізму руху двигуна 12РПД-4,4/1,75 є простішою за будовою та технологією виробництва, а також надійнішою порівняно з подібними існуючими РПД.


Індекс рубрикатора НБУВ: О155

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24839 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Ткач М. Р. 
Металогідридний акумулятор-компресор водню з автоматичною системою управління та контролю / М. Р. Ткач, Б. Г. Тимошевський, А. Ю. Проскурін, Ю. М. Галинкін // Авіац.-косм. техніка і технологія. - 2020. - № 5. - С. 53-60. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Представлено конструкцію металогідридного акумулятора-компресора водню, який може використовуватись у складі систем видобутку, зберігання та стиснення водню. Ємність розробленого зразка складає 40 кг водню, маса 4,8 тон, максимальний тиск 15 МПа. Базовий металогідридний матеріал, на основі якого розроблено дану модель акумулятора-компресора - LaNi4,5Al0,5, його зворотна сорбційна ємність визначена експериментально, та складає не менше 1,38 % за масою. Особливістю розробленого акумулятора-компресора є використання повітряного охолодження, наявність системи автоматичного управління та контролю, що дозволяє проводити ряд операцій у автоматичному режимі, використання програмного, електричного та механічного захисту від перевищення тиску, що забезпечує безпечну експлуатацію розробленої моделі. Акумулятор-компресор виготовляється у вигляді сталевого короба, в якому розміщені шість блоків (капсул). Блок, відповідно, виконаний у вигляді сталевого коаксіального багатошарового циліндра, на зовнішній стороні якого розташований нагрівальний елемент і шар теплоізоляції. В середині циліндра розташована герметична капсула, заповнена металогідридним матеріалом. Капсули з'єднані між собою і колектором через систему трубопроводів. Також система трубопроводів оснащена вентилем входу, який з'єднує утворений об'єм з зовнішнім ресивером. Акумулятор-компресор оснащено зовнішнім ресивером, до якого під'єднано водневий, вакуумний, живильний та витратний контури. Кожен контур оснащено електромагнітним клапаном, а також вимірювальними пристроями, що надає смогу здійснювати автоматичний контроль параметрів та автоматичне управління пристроєм відповідно до режиму роботи. Реалізовані режими дозволяють проводити сорбцію та десорбцію водню, активацію металогідридного матеріалу, перевірку герметичності розрідженим тиском та надлишковим тиском. Наведено перелік вимірювального обладнання, на базі якого розроблена система автоматичного управління та контролю, схему підключення первинних перетворювачів, зовнішній вигляд інтерфейсу розробленого програмного забезпечення.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л264.9-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24839 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Утилізація тепла суднових ДВЗ: термохімічні та воднево-металогідрідні технології : [монографія] / М. Р. Ткач, Б. Г. Тимошевський, О. С. Митрофанов, А. Ю. Проскурін, А. С. Познанський, Ю. М. Галінкін. - Миколаїв : Торубара В.В., 2020. - 166 c. - Бібліогр.: с. 147-164 - укp.

Представлено загальну характеристику суднових енергетичних установок на базі двигунів внутрішнього згоряння, проаналізовано шляхи підвищення їх ефективності та екологічності. Доведено перспективність використання термохімічних й воднево-металогідридних технологій щодо підвищення паливо-економічних та екологічних показників за рахунок більш раціонального використання енергії палива. Наведено відомості про експериментальні стенди, системи вимірювання та реєстрації результатів. Експериментально досліджено та оброблено з використанням авторських комп'ютерних програм характеристики зміни індикаторних та екологічних показників двигуна та установки з системою утилізації. Наведено характеристики робочих процесів в елементах утилізаційних металогідридних установок. Представлено варіанти реалізації концепції термохімічних технологій в енергетичних установках різного цільового призначення. Розглянуто особливості роботи та шляхи підвищення ефективності енергетичних установок з системами утилізації. Визначено особливості використання синтез-газу у якості основного палива або як добавку. Проаналізовано перспективи подальшого розвитку та оцінено ефективність реалізації концепції створення суднових енергетичних установок на базі термохімічних технологій. Проаналізовано варіанти реалізації, особливості роботи та шляхи підвищення ефективності воднево-металогідридних технологій утилізації тепла. Розглянуто особливості їх роботи. Проаналізовано перспективи їх подальшого розвитку.


Індекс рубрикатора НБУВ: О455.5-044.6

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА847001 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського