Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (8)
Пошуковий запит: (<.>A=Терлецький Д$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 9
Представлено документи з 1 до 9

      
Категорія:    
1.

Терлецький Д.  
Джерела конституційного та міжнародного права: співвідношення та взаємодія / Д. Терлецький // Право України. - 2005. - № 9. - С. 131-134. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)-30 + Х91-30

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж27747 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
2.

Терлецький Д. С. 
Конституційно-правове регулювання дії міжнародних договорів в Україні : Автореф. дис... канд. юрид. наук / Д. С. Терлецький; Одес. нац. юрид. акад. - О., 2007. - 20 c. - укp.

На підставі системного підходу доведено необхідність розширення меж наукового дослідження та виділення конституційних договорів у цілому як самостійної складової більш загального явища - національної імплементації міжнародно-правових норм. Розглянуто механізм конституційної імплементації міжнародних договорів. Виокремлено його правову, організаційну та функціональну складові. Досліджено недоліки функціонування механізму конституційної імплементації та запропоновано шляхи їх уникнення. Проаналізовано практичні результати впливу, здійсненого конституційним правом як нормативним інституційним регулятором, на дію міжнародних договорів в Україні. Сформульовано положення та рекомендації, спрямовані на вдосконалення конституційного та поточного законодавства, правозастосовчої практики з метою підвищення ефективності реалізації на національному рівні міжнародно-договірних зобов'язань України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)6-95 + Х914.9(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА349312 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Терлецький Д. С. 
Конституційно-правове регулювання дії міжнародних договорів в Україні : монографія / Д. С. Терлецький; Одес. нац. юрид. акад. - О. : Фенікс, 2009. - 232 c. - укp.

На підставі системного підходу доведено необхідність розширення меж наукового дослідження та виділення конституційної імплементації (КІ) міжнародних договорів у цілому як самостійної складової більш загального явища національної імплементації міжнародно-правових норм. Комплексно розглянуто механізм КІ міжнародних договорів, виокремлено його правову, організаційну та функціональну складові. Увагу приділено дослідженню практичних результатів впливу, здійснюваного конституційним правом як нормативним інституційним регулятором, на дію міжнародних договорів України. Наведено рекомендації щодо вдосконалення конституційного та поточного законодавства, правозастосовної практики з метою реалізації на національному рівні міжнародно-договірних зобов'язань України.

На основе системного подхода обоснована необходимость расширения рамок научного исследования и выделения конституционной имплементации (КИ) международных договоров в целом как самостоятельной слагаемой более общего явления национальной имплементации международно-правовых норм. Комплексно рассмотрен механизм КИ международных договоров, выделены его правовая, организационная и функциональная составляющие. Уделено внимание исследованию практических результатов влияния, осуществляемого конституционным правом как нормативным институционным регулятором, на действие международных договоров Украины. Даны рекомендации по усовершенствованию конституционного и текущего законодательства, правоприменительной практики с целью реализации на национальном уровне международно-договорных обязательств Украины.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)6-95 + Х914.9(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА728668 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Орзіх М. П. 
Проблеми сучасної конституціоналістики : навч. посіб. / М. П. Орзіх, М. В. Афанасьєва, В. Р. Барський, В. А. Григор'єв, А. А. Єзеров, Н. В. Міщина, Д. С. Терлецький; Нац. ун-т "Одес. юрид. акад.". - К. : Юрінком Інтер, 2011. - 267 c. - (Пробл. сучас. конституціоналістики; Вип. 1). - Бібліогр.: с. 253-261 - укp.

Висвітлено проблеми методології конституційної науки та практики, розвитку сучасного конституціоналізму в Україні, компаративістського дослідження у конституційному праві (КП). Увагу приділено нетрадиційним джерелам КП, питанням конфліктності та конфлікту в КП, конституційної юстиції та конституційного процесуального права.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х80я73 + Х809(4УКР)я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА737545 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Терлецький Д. О. 
Конструктори множин та мультимножин об'єктів / Д. О. Терлецький // Пробл. програмув.. - 2014. - № 1. - С. 18-30. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Запропоновано певні операції над об'єктами, що описують деякі сутності, досліджено процес утворення множин та мультимножин об'єктів та запропоновано конструктивні методи їх створення (автоматичної генерації), що дозволяє будувати, класифікувати та порівнювати об'єкти та множини або мультимножини об'єктів, виділяти нові класи об'єктів, генерувати множини та мультимножини об'єктів за певним класом, що дозволяє у певному сенсі практично реалізувати для машини здатність оперувати такими базовими категоріями людського мислення як "множина" та "мультимножина".


Індекс рубрикатора НБУВ: В125

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16833 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Терлецький Д. О. 
Множини як сукупності сутностей-об'єктів / Д. О. Терлецький // Компьют. математика : сб. науч. тр. - 2013. - Вып. 2. - С. 64-71. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Запропоновано деяке розширення та формалізацію класичної теорії множин у вигляді конструктивної її версії (CST), в якій вводиться новий рівень - рівень об'єктів, які є складовими для створення множин; концепція класу об'єктів, що дозволяє у певному сенсі формалізувати класифікацію самих об'єктів. У основу CST покладається принцип нескінченності за Брауером та відкидаються такі поняття "одноелементна множина" та "пуста множина". Проведено порівняльний аналіз CST з деякими найбільш відомими системами теорії множин.


Індекс рубрикатора НБУВ: В125

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69780 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Конституційне право зарубіжних країн : підручник / І. О. Бондаренко, В. С. Віткова, Д. Є. Волкова, Л. М. Дешко, О. В. Китайка, Р. О. Коваленко, А. Р. Крусян, В. О. Куранін, Н. В. Мішина, В. О. Міхальов, А. Т. Назарко, В. М. Панасюк, М. В. Савчин, В. В. Сухонос, Д. С. Терлецький; ред.: Н. В. Мішина, В. О. Міхальов. - Херсон : ОЛДІ-ПЛЮС, 2019. - 641 c. - Бібліогр. в кінці тем - укp.

Розглянуто основні інститути конституційного права в зарубіжних країнах (безпосередня демократія, глава держави, парламенти, уряди тощо) та особливу, яка присвячена основам конституційного права таких країн, як Сполучене Королівство Великобританії і Північної Ірландії, Сполучені Штати Америки, Федеративна Республіка Німеччина, Французька Республіка, Японія. Увагу приділено питанню конституціоналізму в зарубіжних країнах. Досліджено конституційне положення особистості в різних країнах. Охарактеризовано конституційно-правовий статус політичних партій у зарубіжних країнах.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4/8) я73-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА838570 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Терлецький Д. О. 
Об'єктно-орієнтована динамічна модель подання знань в інтелектуальних програмних системах : автореф. дис. ... канд. фіз.-мат. наук : 01.05.03 / Д. О. Терлецький; Національна академія наук України, Інститут кібернетики імені В. М. Глушкова. - Київ, 2018. - 32 c. - укp.

Розроблено об’єктно-орієнтовану динамічну модель подання знань з розширеними можливостями подання предметних областей для проектування та розроблення інтелектуальних програмних систем на основі знань. Розглянуто та проаналізовано означення поняття знання, формулювання задачі подання знань, а також такі об’єктно-орієнтовані моделі подання знань, як системи фреймів, скрипти та динамічна пам’ять, об’єктно-орієнтоване програмування на основі класів та на основі прототипів. Крім цього, розглянуто та проаналізовано відомі застосування моделей подання знань та основні класи інтелектуальних програмних систем на основі знань. Введено поняття одноядерних та багатоядерних неоднорідних класів об’єктів. Експериментально підтверджено, що використання одноядерних та багатоядерних неоднорідних класів об’єктів для збереження інформації в об’єктно-орієнтованих реляційних базах даних зменшує розміри таких БД і їх експортованих *.sgl-файлів та пришвидшує виконання SQL-запитів порівняно з використанням однорідних класів об’єктів та однорідних класів об’єктів, зв’язаних одиничним успадкуванням. Визначено відношення еквівалентності, агрегації, узагальнення та спеціалізації для однорідних, одноядерних та багатоядерних неоднорідних класів об’єктів. Проаналізовано відомі механізми успадкування та проблеми надлишковості, винятків, неоднозначності та несумісності, що виникають під час проектування та побудови концептуальних (класових) ієрархій з використанням успадкування. Розроблено механізми Р, SgFSt, SgFW,SgРSt, SgРW, MFSt, МРБі, MFW, МРSt, МРW успадкування та розширену і узагальнену класифікацію механізмів успадкування. Визначено універсальні експлуататори об’єднання, однорідного перетину, неоднорідного перетину, мультиоб’єднання, різниці, симетричної різниці та клонування, що дають змогу будувати нові об’єкти, класи, множини та мультимножини об’єктів. Визначено поняття повних, часткових, породжуючих, знищуючих, замінних і комбінованих модифікаторів, що дають змогу певним чином модифікувати структуру об’єктів та класів об’єктів. Визначено відношення модифікації об’єктів і класів об’єктів. Введено поняття множини та мультимножини об’єктів, класів множин та мультимножин об’єктів, а також генераторів (конструкторів) множин та мультимножин об’єктів. Визначено 3 універсальних конструктори множин та 7 універсальних конструкторів мультимножин об’єктів, а також СР, RSL, РS, D2 конструктори мультимножин об’єктів. Сформульовано та доведено теореми про потужність мультимножин об’єктів, побудованих за допомогою СР, RSL, РS, D2 конструкторів, які дають змогу завжди обчислити точну кратність кожного елемента мультимножини об’єктів та її потужність ще до генерації мультимножини. Розроблено нову об’єктно-орієнтовану динамічну модель подання знань “Об’єктно-орієнтовані динамічні мережі” (ООДМ) для проектування та розроблення інтелектуальних програмних систем на основі знань. Для запропонованої моделі подання знань досліджено та доведено ряд корисних властивостей, зокрема: розширення підмножини однорідних класів множини базових класів ООДМ за допомогою експлуататорів однорідного перетину і об’єднання є скінченними; в результаті розширення підмножини однорідних класів множини базових класів ООДМ за допомогою експлуататора об’єднання (однорідного перетину) утворюється верхня (нижня) обмежена класова напівґратка; у результаті розширення підмножини однорідних класів множини базових класів ООДМ за допомогою експлуататорів об’єднання та однорідного перетину утворюється повна обмежена дистрибутивна модулярна класова ґратка з умовами обриву строго зростаючих та строго спадаючих ланцюгів. Побудова обмежених напівґраток шляхом розширення підмножини однорідних класів множини базових класів ООДМ за допомогою універсальних експлуататорів об’єднання та однорідного перетину дає змогу видобувати нові знання з множини базових класів ООДМ у вигляді нових класів об’єктів та відношень часткового порядку між ними. Побудова верхньої обмеженої напівґратки шляхом розширення підмножини однорідних класів множини базових класів ООДМ за допомогою експлуататора об’єднання дає змогу проводити ефективну реструктуризацію баз даних та знань за рахунок збереження одиниці цієї напівґратки, яка є неоднорідним класом, замість множини базових однорідних класів об’єктів (атомів напівґратки). З метою демонстрації практичного застосування усіх можливостей запропонованої моделі подання знань, в термінах моделі був описаний такий розділ геометрії, як опуклі чотирикутники.


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.50 + З973-018.11

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА433220 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Права людини в особливих правових режимах: досвід України : монографія / М. В. Афанасьєва, Ю. Д. Батан, І. Ю. Животовська, В. О. Корнієнко, К. К. Кулі-Іванченко, О. В. Марусяк, О. В. Олькіна, Д. С. Терлецький; ред.: М. В. Афанасьєва; Національний університет "Одеська юридична академія". - Одеса : Гельветика, 2022. - 355 c. - Бібліогр.: с. 305-355 - укp.

Монографія підготовлена кафедрою конституційного права Національного університету «Одеська юридична академія» із запрошенням експертів, науковців інших установ та організацій. Монографія є колективною науковою працею, результатом критичного переосмислення конституційно-правової дійсності та реалізації прав людини в Україні в умовах особливих правових режимів. Авторами проведено конституційно-правовий аналіз правових засад міжнародного права прав людини, міжнародного гуманітарного права, а також національної законодавчої бази та судової практики щодо права держав вживати заходів у відступі від своїх юридичних зобов’язань у надзвичайних ситуаціях.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)3

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА863578 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського